Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

Czy jest możliwość takiego ustawienia mapy, żeby brała pod uwagę wyłącznie drogi asfaltowe? Rowerem trekingowym najlepiej jeździ się po tych asfaltach ostatniej i przedostatniej kategorii. Niestety, łatwo się w...ć w jakiś żwir, piach i ogólnie hardcore. Próbowałem wypatrzyć na mapie różnicę między cienkimi asfaltami, a szutrem, ale nie dało to żadnego efektu.

I drugie pytanie: czy nowe trasy szybkiego ruchu (ekspresowe) zbudowane na pewnych odcinkach (np. 20-30km) bez równoległej drogi pomocniczej są zgodne z prawem? Mam kilka takich dróg, którymi dało się wcześniej jechać poboczem, a teraz trzeba jakimiś szutrowymi leśnymi duktami nadrabiać 10-15km...
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: Iceman »

Google maps mi też się średnio sprawdza w nawigacji dla roweru (Lubię boczne mniej uczęszczane drogi ale nie szutry). Dzisiaj zainstalowałem Naviki zobaczymy jak będzie się jeździło. Pewnie po południu zaliczę pierwszą jazdę.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

No to zrobiłem trochę telefonów w temacie. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad umywa ręce, ich interesują tylko te ekspresówki, a o reszcie nic nie wiedzą (to słowa ich pracownika). Ale polecili mi Zarząd Dróg Powiatowych, zadzwoniłem. No i mają stronę z klasyczną mapą (skan, średnio czytelny na ekranie), pan mi wytłumaczył, że "te grube, fioletowe" to są drogi utwardzone masą bitumiczną (asfaltem, jakby ktoś chciał po ludzku). Ta mapa dotyczy tylko obszaru danego powiatu, nie ma czegoś takiego, jak jeden, wspólny system informacji (map) pokazujący, które drogi są asfaltowe. Obejrzałem jeszcze dwa inne powiaty, jeden ma zarząd, ale nie ma mapy na stronie, a drugi ma mapę wektorową z zaznaczonymi samymi kreskami, bez najmniejszego opisu. Taka obrysówka. Jakby ją wydrukować na kalce i położyć na klasycznej mapie, będzie pełna informacja. Jednym słowem kiszka, nad każdą dalszą trasą trzeba rzetelnie popracować, podzwonić i popytać.

Pani z Generalnej Dyrekcji nie umiała mi odpowiedzieć, dlaczego ich nowa droga ekspresowa nie posiada na całej swojej długości równoległej drogi technicznej utwardzonej bitumicznie (a maszynom rolniczym i ruchowi lokalnemu takie drogi pewnie by się bardzo przydały). Moim zdaniem to jest sprawa do wyjaśnienia, czy nowo zbudowana droga ekspresowa (która zastępuje dotychczasową drogę z poboczami dla rowerów) musi uwzględniać takie drogi techniczne. Macie może jakąś konkretną wiedzę na ten temat? Zanim zadzwonię do radia :-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

Obawiam się że nie ma przepisów nakazujących budowę drogi technicznej wzdłuż ekspresówek. Na śląskim odcinku autostrady A4 Kraków - Katowice, są nawet specjalne "zakazy/ograniczenia" na lokalnych drogach, wymuszające jazdę A4, a nie lokalnymi. :D
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

tkoko pisze:
09 cze 2020, 7:10
Obawiam się że nie ma przepisów nakazujących budowę drogi technicznej wzdłuż ekspresówek. Na śląskim odcinku autostrady A4 Kraków - Katowice, są nawet specjalne "zakazy/ograniczenia" na lokalnych drogach, wymuszające jazdę A4, a nie lokalnymi. :D
A co z ciągnikami rolniczymi, kombajnami i rowerami?
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: Rychu »

tkoko pisze:
09 cze 2020, 7:10
wymuszające jazdę A4,
Bo ta autostrada i warunki na jakich powstała, to jest jeden wielki przekręt :x
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

Rychu pisze:
09 cze 2020, 13:59
..... Bo ta autostrada i warunki na jakich powstała, to jest jeden wielki przekręt :x
Tym bardziej że duży, jeżeli nie "prawie cały" ten odcinek został zbudowany jeszcze za "komuny" :D
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

Prawdopodobnie im się w pale nie mieści, że ktoś może planować dłuższą trasę rowerem, ale że olewają maszyny rolnicze to już jest nie logiczne. Nikt nie ma pomysłu, jak zweryfikować, czy dana droga na mapie ma tą bitumiczną nawierzchnię?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: pxl666 »

miki pisze:
09 cze 2020, 16:13
Prawdopodobnie im się w pale nie mieści, że ktoś może planować dłuższą trasę rowerem, ale że olewają maszyny rolnicze to już jest nie logiczne. Nikt nie ma pomysłu, jak zweryfikować, czy dana droga na mapie ma tą bitumiczną nawierzchnię?
ale traktor czy kombajn nie ma problemu z brakiem asfaltu ...
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

pxl666 pisze:
09 cze 2020, 16:15
miki pisze:
09 cze 2020, 16:13
Prawdopodobnie im się w pale nie mieści, że ktoś może planować dłuższą trasę rowerem, ale że olewają maszyny rolnicze to już jest nie logiczne. Nikt nie ma pomysłu, jak zweryfikować, czy dana droga na mapie ma tą bitumiczną nawierzchnię?
ale traktor czy kombajn nie ma problemu z brakiem asfaltu ...
Nie sądzę, żeby taką logiką kierowali się projektanci nowych dróg. Przecież taki kombajn najpierw musi jakoś dojechać na miejsce zbioru. Jedzie szutrami?
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: Rychu »

Nawigacja AutoMapa miała taką opcję przy wyznaczaniu trasy: "unikaj dróg o kategorii gorszej niż:" gruntowe, szutrowe, miejskie itp.
W sumie nigdy tego tak dokładnie nie sprawdzałem jak to do końca działa i czy idzie w ten sposób wyłapać, która droga ma asfalt, a która jest szutrowa.
Piszę o AM w wersji na nawigacje samochodową z win 5.0, bo wersja na Androida jest trochę inna i nie wiem czy ma te opcje.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

Rychu pisze:
09 cze 2020, 16:42
Nawigacja AutoMapa miała taką opcję przy wyznaczaniu trasy: "unikaj dróg o kategorii gorszej niż:" gruntowe, szutrowe, miejskie itp.
W sumie nigdy tego tak dokładnie nie sprawdzałem jak to do końca działa i czy idzie w ten sposób wyłapać, która droga ma asfalt, a która jest szutrowa.
Piszę o AM w wersji na nawigacje samochodową z win 5.0, bo wersja na Androida jest trochę inna i nie wiem czy ma te opcje.
Wiem, wiem, pamiętam tą nawigację, ale to już dla mnie historia.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

miki pisze:
09 cze 2020, 16:13
Prawdopodobnie im się w pale nie mieści, że ktoś może planować dłuższą trasę rowerem, ale że olewają maszyny rolnicze to już jest nie logiczne. Nikt nie ma pomysłu, jak zweryfikować, czy dana droga na mapie ma tą bitumiczną nawierzchnię?
Rolnik jak musi dojechać do swojego pola, znajdzie drogę :D
Co do weryfikacji rodzaju nawierzchni drogi, to każda mapa ma mniejsze/większe błędy. Właśnie w niedzielę miałem przyjemność przetestować tak Google jaki Mapy.cz.

https://www.google.com/maps/dir/49.8195 ... 1?hl=pl-PL

Żadna z trzech dróg łączących ul. Sobieskiego i Zapłocie Małe, nie umożliwiła mi "znalezienie" dojazdu do szukanego bunkra. :D Postanowiłem dojechać do niego od strony Leroi Merlin. Efekt jak na zdjęciu poniżej, a to te łatwiejsze fragmenty "drogi" po deszczu. Ponieważ znałem teren, a odległość do Leroi to zaledwie 1 km, to skorzystałem z rzekomej drogi. Gdyby nie świadomość że po lewej mam rzekę, przed sobą drogę S52, a po prawej wzgórze, pojechałem. W innym przypadku zawróciłbym :D
Załączniki
5.jpg
4.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: pxl666 »

miki pisze:
09 cze 2020, 16:29
pxl666 pisze:
09 cze 2020, 16:15
ale traktor czy kombajn nie ma problemu z brakiem asfaltu ...
Nie sądzę, żeby taką logiką kierowali się projektanci nowych dróg. Przecież taki kombajn najpierw musi jakoś dojechać na miejsce zbioru. Jedzie szutrami?
Ja tam nie sądzę że myślą o traktorach. Wielokrotnie mijałem rolnika na bezdrożach i miał wy%#&ne na brak asfaltu. Raczej kierują się dojazdem karetki np lub straży pożarnej
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

tkoko pisze:
09 cze 2020, 20:29
miki pisze:
09 cze 2020, 16:13
Prawdopodobnie im się w pale nie mieści, że ktoś może planować dłuższą trasę rowerem, ale że olewają maszyny rolnicze to już jest nie logiczne. Nikt nie ma pomysłu, jak zweryfikować, czy dana droga na mapie ma tą bitumiczną nawierzchnię?
Rolnik jak musi dojechać do swojego pola, znajdzie drogę :D
Co do weryfikacji rodzaju nawierzchni drogi, to każda mapa ma mniejsze/większe błędy. Właśnie w niedzielę miałem przyjemność przetestować tak Google jaki Mapy.cz.

https://www.google.com/maps/dir/49.8195 ... 1?hl=pl-PL

Żadna z trzech dróg łączących ul. Sobieskiego i Zapłocie Małe, nie umożliwiła mi "znalezienie" dojazdu do szukanego bunkra. :D Postanowiłem dojechać do niego od strony Leroi Merlin. Efekt jak na zdjęciu poniżej, a to te łatwiejsze fragmenty "drogi" po deszczu. Ponieważ znałem teren, a odległość do Leroi to zaledwie 1 km, to skorzystałem z rzekomej drogi. Gdyby nie świadomość że po lewej mam rzekę, przed sobą drogę S52, a po prawej wzgórze, pojechałem. W innym przypadku zawróciłbym :D
No właśnie w coś takiego nie chcę się w...szyć na jakiejś trasie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

miki pisze:
09 cze 2020, 22:13
..... No właśnie w coś takiego nie chcę się w...szyć na jakiejś trasie.
Wystarczy się tam nie pchać, mi to akurat specjalnie nie przeszkadza :D
Tak w realu wygląda jedna z dróg wg obu map;

https://www.google.com/maps/@49.8200197 ... 6?hl=pl-PL
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

tkoko pisze:
09 cze 2020, 22:23
miki pisze:
09 cze 2020, 22:13
..... No właśnie w coś takiego nie chcę się w...szyć na jakiejś trasie.
Wystarczy się tam nie pchać, mi to akurat specjalnie nie przeszkadza :D
Tak w realu wygląda jedna z dróg wg obu map;

https://www.google.com/maps/@49.8200197 ... 6?hl=pl-PL
Łatwo powiedzieć, jak się ma na myśli lokalne drogi. Ale kiedy patrzysz na mapę np. 1/4 Polski, to tam jest cały szereg różnych cienkich dróg. A która bitumiczna, nie zgadniesz... Nie lubię jeździć po piachu, szczególnie głębszym, generalnie wolę podłe powiatowe asfalty.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

miki pisze:
09 cze 2020, 23:01
.... Łatwo powiedzieć, jak się ma na myśli lokalne drogi. Ale kiedy patrzysz na mapę np. 1/4 Polski, to tam jest cały szereg różnych cienkich dróg. A która bitumiczna, nie zgadniesz... Nie lubię jeździć po piachu, szczególnie głębszym, generalnie wolę podłe powiatowe asfalty.
Na mapach Google, masz Google Street, czyli podgląd drogi. Tam gdzie drogi są asfaltowe, i z kategorią, to większość możesz sprawdzić na mapie. Jeżeli nie ma podglądu, to droga jest "podejrzana", i możesz oczekiwać wszystkiego. Drogi które Ci wyżej pokazałem, są najlepszym przykładem. Droga Zapłocie Małe, ma podgląd do końca asfaltu (dokąd dojechał samochód Googla), dalej jest "niewiadoma", którą minąłem, była zagrodzona nie wiem, bo podgląd Googla jest z 2012r (jeżeli pamiętam), a mamy 2020r, i zmiany w terenie.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: cyklista »

Takie rzeczy jak zamknięta droga bo teren jest czyjś prywatny i się ogrodził to na żadnej mapie nie zobaczysz, chyba że mapa na bieżąco wprowadza poprawki i uwagi użytkowników i jest to miejsce uczęszczane.
Ja patrząc na trasy rowerowe to używam najczęściej locus map, i tam jak sobie wybiorę trasę dla:
- rower górski - to prowadzi na przełaj po nawet najmniejszej leśnej ścieżce
- rower - prowadzi drogami przejezdnymi dla rowerów więc w 95% asfaltowymi choć zdarzyć się może jakiś kawałek żwirowy, na pewno nie będzie dróg polnych
- wyścigi - prowadzi wyłącznie asfaltami i generalnie omija najgorsze kategorie do szybkiego przemieszczenia się
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

cyklista pisze:
10 cze 2020, 8:06
Takie rzeczy jak zamknięta droga bo teren jest czyjś prywatny i się ogrodził to na żadnej mapie nie zobaczysz, chyba że mapa na bieżąco wprowadza poprawki i uwagi użytkowników i jest to miejsce uczęszczane.
Ja patrząc na trasy rowerowe to używam najczęściej locus map, i tam jak sobie wybiorę trasę dla:
- rower górski - to prowadzi na przełaj po nawet najmniejszej leśnej ścieżce
- rower - prowadzi drogami przejezdnymi dla rowerów więc w 95% asfaltowymi choć zdarzyć się może jakiś kawałek żwirowy, na pewno nie będzie dróg polnych
- wyścigi - prowadzi wyłącznie asfaltami i generalnie omija najgorsze kategorie do szybkiego przemieszczenia się
No... to jest ciekawe. Jeżeli ten locus map jest dokładny, to musi skądś pobierać dane o typie nawierzchni. I tu się rodzi pytanie: skąd? Bo nie z zarządów dróg :-)
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: ap0f1s »

Locus ma różne typy map i wybierasz która ci odpowiada. Także trzeba poszukać, która bedzie odpowiednia. Nie które są strasznie nie czytelne nie widać dobrze nazw i oznaczeń.
Obrazek
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: cyklista »

miki pisze:
10 cze 2020, 10:17

No... to jest ciekawe. Jeżeli ten locus map jest dokładny, to musi skądś pobierać dane o typie nawierzchni. I tu się rodzi pytanie: skąd? Bo nie z zarządów dróg :-)
Nie myślę żeby on patrzył na rodzaj nawierzchni, opiera się na mapach OSM, raczej bierze pod uwagę kategorie drogi, dlatego też w jednym rejonie będzie to 100% asfaltu a w innym biednym, mało zaludnionych może być dużo więcej w tym dróg ogólnie mówiąc bitych, utwardzonych jednak nie asfaltowych
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

cyklista pisze:
10 cze 2020, 8:06
.... Ja patrząc na trasy rowerowe to używam najczęściej locus map, i tam jak sobie wybiorę trasę dla:
- rower górski - to prowadzi na przełaj po nawet najmniejszej leśnej ścieżce
- rower - prowadzi drogami przejezdnymi dla rowerów więc w 95% asfaltowymi choć zdarzyć się może jakiś kawałek żwirowy, na pewno nie będzie dróg polnych
- wyścigi - prowadzi wyłącznie asfaltami i generalnie omija najgorsze kategorie do szybkiego przemieszczenia się
No to mały teścik jak Cię locus poprowadzi po wspomnianym odcinku jako rower i góral :D

https://www.google.com/maps/dir/49.8197 ... m2!4m1!3e1
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

cyklista pisze:
10 cze 2020, 10:47
miki pisze:
10 cze 2020, 10:17

No... to jest ciekawe. Jeżeli ten locus map jest dokładny, to musi skądś pobierać dane o typie nawierzchni. I tu się rodzi pytanie: skąd? Bo nie z zarządów dróg :-)
Nie myślę żeby on patrzył na rodzaj nawierzchni, opiera się na mapach OSM, raczej bierze pod uwagę kategorie drogi, dlatego też w jednym rejonie będzie to 100% asfaltu a w innym biednym, mało zaludnionych może być dużo więcej w tym dróg ogólnie mówiąc bitych, utwardzonych jednak nie asfaltowych
Zainstalowałem tą aplikację. Którą mapę polecasz na rower (najlepiej free)? I druga sprawa: jak najprościej zaplanować trasę?
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

tkoko pisze:
10 cze 2020, 11:17
cyklista pisze:
10 cze 2020, 8:06
.... Ja patrząc na trasy rowerowe to używam najczęściej locus map, i tam jak sobie wybiorę trasę dla:
- rower górski - to prowadzi na przełaj po nawet najmniejszej leśnej ścieżce
- rower - prowadzi drogami przejezdnymi dla rowerów więc w 95% asfaltowymi choć zdarzyć się może jakiś kawałek żwirowy, na pewno nie będzie dróg polnych
- wyścigi - prowadzi wyłącznie asfaltami i generalnie omija najgorsze kategorie do szybkiego przemieszczenia się
No to mały teścik jak Cię locus poprowadzi po wspomnianym odcinku jako rower i góral :D

https://www.google.com/maps/dir/49.8197 ... m2!4m1!3e1
Czegoś takiego, jak trasa do bunkra na ziemniaczanym polu to pewnie żadna mapa dokładnie nie ogarnie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

miki pisze:
10 cze 2020, 11:26
..... Czegoś takiego, jak trasa do bunkra na ziemniaczanym polu to pewnie żadna mapa dokładnie nie ogarnie.
Ale to nie są drogi "do bunkra" to są miejskie drogi w Bielsku Białej, z nazwami, numerami domów itd. Na Google Street możesz je sobie obejrzeć w 2012r, kiedy samochód Google po nich jeździł. Jak widzisz miały nawet asfalt/płyty :D

https://www.google.com/maps/@49.8210391 ... 312!8i6656
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

tkoko pisze:
10 cze 2020, 11:52
Ale to nie są drogi "do bunkra" to są miejskie drogi w Bielsku Białej, z nazwami, numerami domów itd. Na Google Street możesz je sobie obejrzeć w 2012r, kiedy samochód Google po nich jeździł. Jak widzisz miały nawet asfalt/płyty :D

https://www.google.com/maps/@49.8210391 ... 312!8i6656
Twój link pokazuje mapę mojej okolicy :-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

miki pisze:
10 cze 2020, 12:21
.... Twój link pokazuje mapę mojej okolicy :-)
Jak jesteś z okolic B-B, to nie widzę problemu z prześledzeniem stanu wybranych dróg przed jazdą. Tam gdzie dojechał Google tam będzie lepszy/gorszy asfalt. A i na gruntowych można mieć podgląd
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

U mnie oszust od Google'a drogę ekspresową pokazuje sprzed 2-3 lat, kiedy tam wykopki były.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: cyklista »

Skąd mapa ma wiedzieć że na drodze jest brama? Skoro to są ulice nie zamknięte dla ruchu?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

cyklista pisze:
10 cze 2020, 15:13
Skąd mapa ma wiedzieć że na drodze jest brama? Skoro to są ulice nie zamknięte dla ruchu?
Stąd, że nie są to żadne drogi :D To ze ktoś kiedyś naniósł naniósł na mapę jakąś polną ścieżkę jako drogę, a kolejni wydawcy map (zresztą różnych) wydrukowali to jako drogę bez weryfikacji w terenie, sprawia ze każda mapa ma takie kwiatki. Jak jeszcze pracowałem, we wczesnych mapach Igo8 miałem mapę, wg której powinienem objechać z kilometr i dojechać mostem nad "1" do roboty. Problem w tym że tam nigdy nie było mostu, tylko zwykłe "skrzyżowanie" z drogą szutrową, i wystarczyło zjechać tylko z "1". inny przeciwny przykład to kładka przy zaporze Goczałkowickiej na Wiśle. Podczas ostatniej powodzi z 10 lat temu, poszła do Gdańska, ale do dzisiaj, wszystkie mapy kierują rowery, pieszych na ta kładkę, bo wcześniej korona zapory była zamknięta, więc tylko tam można było przejść/przejechać z Zabrzega do Goczałkowic.
Stąd jestem przekonany że na mapach Locus będziesz miał to samo co na Google, może nie zawsze, ale najczęściej, bo tak naprawdę wszyscy korzystają z tych samych map. Dopiero jak od użytkowników dowiedzą się że coś się zmieniło, to poprawią, albo i nie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4926
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: tkoko »

miki pisze:
09 cze 2020, 8:07
..... A co z ciągnikami rolniczymi, kombajnami i rowerami?
Jeżeli mówisz o "S52" koło B-B to mnie zesłabiłeś ;)
To jest "nowo" budowana droga, która za PRL'u nie osiągnęła standardu ekspresówki, dlatego przez 30 lat mogłeś po niej jeździć, tak jak po "1" z B-B. Drogą techniczną dla niej jest stara droga istniejąca zapewne już za Piastów, jeżeli nie wcześniej (Kraków, Brama Morawska), "droga 944".
Co do dróg "gruntowych" w okolicy B-B. Naprawdę trzeba się mocno nagłowić żeby takie znaleźć :D
Awatar użytkownika
michaS
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 19 maja 2020, 14:58

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: michaS »

a może AutoMapa ? tam możesz sobie ustawić wszystkie rodzaje dróg itd.
nie wiem czy można tu na forum ale zaryzykuje ;) https://exsitepremium.pl/index.php?newsid=205958
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

michaS pisze:
01 lip 2020, 19:27
a może AutoMapa ? tam możesz sobie ustawić wszystkie rodzaje dróg itd.
nie wiem czy można tu na forum ale zaryzykuje ;) https://exsitepremium.pl/index.php?newsid=205958
Nie chodzi mi o łamanie prawa licencyjnego, tylko o prostą, jawną i w pełni legalną informacją na ten temat. Jeszcze chyba dużo wody w Wiśle musi upłynąć, żebym się mógł dowiedzieć, czy dana droga na mapie jest pokryta asfaltem, czy rzucono tylko trzy przyczepy żużlu...
Awatar użytkownika
michaS
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 19 maja 2020, 14:58

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: michaS »

AutoMapa , jedyne zastrzeżenia to takie ,że potrafi ściągnąc w boczną droge tylko po to żeby za 1 kilometr wyprowadzić spowrotem na główną ,którą się poruszałes LUL (ale to raz na ruski rok) powiększenie skali trasy na 1.5km załatwia temat bo widzisz czy nie chce odwalić tobie numeru . Z problemem wykluczenia dróg ,którymi chcesz się lub nie poruszać nigdy się nie spotkałem ;)
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: sky »

Polecam Locus nawet w wersji darmowej wraz z mapą https://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Jest dokładnie taki podział dróg jakiego oczekujesz https://www.openandromaps.org/en/legend ... hike-theme
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: miki »

sky pisze:
01 lip 2020, 22:25
Polecam Locus nawet w wersji darmowej wraz z mapą https://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Jest dokładnie taki podział dróg jakiego oczekujesz https://www.openandromaps.org/en/legend ... hike-theme
Możesz mi podpowiedzieć, jakiej mapy używasz i gdzie jest filtr z drogami wyłącznie asfaltowymi? Ciężko i się operuje na razie tym programem. Jest jakaś polska instrukcja do tego programu?
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Mapy Google i drogi asfaltowe ostatniej kategorii

Post autor: sky »

Używam mapy z linka który podałem czyli Polska (klikasz plusik i się rozwija lista) pobiera się wersję dla locusa bezpośrednio z przeglądarki w telefonie.
W programie klikasz niebieską ikonę w lewym dolnym rogu i wybierasz tematy map->elevate->profil cycling i tam zaznaczasz to co Cię interesuje. Nie wiem czy jest instrukcja po polsku, w razie czego odezwij się na pw to dam tel i służę pomocą bo ciężko wszystko opiać.
ODPOWIEDZ