A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
zdzban
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2020, 13:43

A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Post autor: zdzban »

Zawsze mówili że nie zakładać gazu do samochodu bo grozi wybuchem a teraz okazuje się że bardziej niebezpieczne są samochody elektryczne.





Tesla też się potrafi zapalić :D

Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Post autor: Umbur »

Pierwszy film to jakaś ściema. Żaden aku tak się nie zachowuje przy uszkodzeniu. Zacznij szukać informacji o pożarach aut spalinowych. Tylko w mojej okolicy jest zwykle jeden przypadek w tygodniu. Teraz pomnóż to w skali świata. ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Post autor: Zxc843 »

Nie rozumiem fenomenu tych filmow na których palą się samochody elektryczne. Samochody spalinowe palą się podobnym ogniem podczas awarii elektryki.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Post autor: Perszing1800 »

Ciekawe czy są gdzieś statystyki spalonych samochodów elektrycznych i spalinowych,bo mam takie wrażenie że jak płonie elektryk to jest wytykanie palcem że niebezpieczne itp a jak benzyniak to cisza,ostatnio nawet w mojej okolicy spłonął benzyniak na stacji benzynowej i jakoś nigdzie we wiadomościach o tym nie trąbili.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Post autor: tkoko »

Perszing1800 pisze:
07 wrz 2020, 11:02
Ciekawe czy są gdzieś statystyki spalonych samochodów elektrycznych i spalinowych,...
Zauważone przez media bo Ferrari :D

https://autokult.pl/9429,kolejne-ferrar ... m-w-polsce
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Post autor: cyklista »

Umbur pisze:
07 wrz 2020, 8:24
Pierwszy film to jakaś ściema. Żaden aku tak się nie zachowuje przy uszkodzeniu. Zacznij szukać informacji o pożarach aut spalinowych. Tylko w mojej okolicy jest zwykle jeden przypadek w tygodniu. Teraz pomnóż to w skali świata. ;)
Jak była skrzynka na baterię szczelna i mocna i dodatkowo lali wodę więc sie wytworzyło tyle gazów że mogło spokoujnie taka skrzynkę rozwalić w taki sposób.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A mówili że samochody na gaz grożą wybuchem

Post autor: Umbur »

Tak, tylko tu nie widać nigdzie ognia. Każdy wie jak płonie takie ogniwo. To wygląda na wybuch jakiegoś zbiornika z gazem. Widać przez chwilę jak w ułamku sekundy spala się cały uwolniony gaz.
ODPOWIEDZ