Rekawice ogrzewane ebike

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Baranski86 »

Czesc, moglibyście polecić jakieś fajne ogrzewane rekawice motocyklowe do ebikea, naprawdę cieple?. Mam takie z ali kolo 80zl ale na zewnątrz przy kilku stopniach nie sprawdzają się.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Dede »

Dołączam do pytania.

Przy okazji jaka opinia waszym zdaniem jest DUHAN DS-1910 czy cena do jakosci ogrzewania będzie dobra?

https://a.aliexpress.com/_B0rVaF
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Jeśli chcecie mocne ciepełko i w miarę długi czas działania to na tych wewnętrznych bateriach będzie ciężko.

Ja niedawno kupiłem te, w tej wersji skórzanej bez baterii tylko zasilane z power banka:
https://www.aliexpress.com/item/1005001413613291.html

Oryginalnie pobierały jakieś 5.5W na sztukę z 5V , bez rewelacji. Zrobiłem pakiecik 2s, na pełnej baterii 13W na sztukę i już baardzo fajne ciepełko i szybkie nagrzewanie :) Pakiecik za pazuchą, więc też ma ciepło. Na 2s2p jakieś 3 godziny grzania, oczywiście z wyraźnym spadkiem mocy pod koniec energii z pakietu, ale spoko.
Same rękawiczki w miarę ok, chociaż bez rewelacji, są dość sztywne, może się nieco wyrobią, bo ubrałem je dopiero kilka razy. Ale da się jeździć.

Kolega ma takie z baterią wewnętrzną, jedne z tych wyglądających na bardziej narciarskie. No i też, oryginalnie były baterie 1s ale ponoć dopiero po przesiadce na 2s efekt jest w miarę taki jak oczekiwany :)
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Baranski86 »

lukk pisze:
13 gru 2020, 10:18
Jeśli chcecie mocne ciepełko i w miarę długi czas działania to na tych wewnętrznych bateriach będzie ciężko.

Ja niedawno kupiłem te, w tej wersji skórzanej bez baterii tylko zasilane z power banka:
https://www.aliexpress.com/item/1005001413613291.html

Oryginalnie pobierały jakieś 5.5W na sztukę z 5V , bez rewelacji. Zrobiłem pakiecik 2s, na pełnej baterii 13W na sztukę i już baardzo fajne ciepełko i szybkie nagrzewanie :) Pakiecik za pazuchą, więc też ma ciepło. Na 2s2p jakieś 3 godziny grzania, oczywiście z wyraźnym spadkiem mocy pod koniec energii z pakietu, ale spoko.
Same rękawiczki w miarę ok, chociaż bez rewelacji, są dość sztywne, może się nieco wyrobią, bo ubrałem je dopiero kilka razy. Ale da się jeździć.

Kolega ma takie z baterią wewnętrzną, jedne z tych wyglądających na bardziej narciarskie. No i też, oryginalnie były baterie 1s ale ponoć dopiero po przesiadce na 2s efekt jest w miarę taki jak oczekiwany :)
Mam takie same , z przełącznikiem 0-1 ,nie tym 3 stopniowym. Zauwazylem ze potrzebują jakieś 1.5 minuty zeby się nagrzać na dworze. Będę je przerabial na 2s . Dobrze wiedzieć ze rękawiczki wytrzymają przewoltowanie ;) a masz do tego jakis sterownik czy po prostu 2s pakiet i bmsa.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Wytrzymują, tzn na razie te kilka godzin :) a samo grzanie mają w sumie spoko, każdy palec jest podgrzewany, a nie tylko gdzieśtam środek dłoni.
Przełącznik 3-pozycyjny? Niee, to jest zwykly 0-1 jak od lampki nocnej :D Pakiet mam bez żadnej przetwornicy, efekt jest taki, że przy pakiecie na świeżo leci jakieś 13W na rękę, a jak spada do 6.5V to już ok 7W na rękę :) Zawsze to więcej niż oryginalnie przewidziano. Dla mnie w praktyce na 1 wyjazd jest spoko.

Powiedziałbym, że jak komuś wystarczy taki efekt, że jak już jest kiepsko to żeby zrobiło się znośnie, albo żeby nie doprowadzić żeby zrobiło się źle - to oryginalna konfiguracja i te kilka W na rękę wystarczy. Ale jak chce się mieć efekt, jakby dłonie grzać od ciepłego kubka z herbatą to już trzeba te >10W.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Baranski86 »

lukk pisze:
14 gru 2020, 8:00
Wytrzymują, tzn na razie te kilka godzin :) a samo grzanie mają w sumie spoko, każdy palec jest podgrzewany, a nie tylko gdzieśtam środek dłoni.
Przełącznik 3-pozycyjny? Niee, to jest zwykly 0-1 jak od lampki nocnej :D Pakiet mam bez żadnej przetwornicy, efekt jest taki, że przy pakiecie na świeżo leci jakieś 13W na rękę, a jak spada do 6.5V to już ok 7W na rękę :) Zawsze to więcej niż oryginalnie przewidziano. Dla mnie w praktyce na 1 wyjazd jest spoko.

Powiedziałbym, że jak komuś wystarczy taki efekt, że jak już jest kiepsko to żeby zrobiło się znośnie, albo żeby nie doprowadzić żeby zrobiło się źle - to oryginalna konfiguracja i te kilka W na rękę wystarczy. Ale jak chce się mieć efekt, jakby dłonie grzać od ciepłego kubka z herbatą to już trzeba te >10W.
Acha, ok, zrobię 2s3p pakiet. Tak ja tez mam taki od lapmki przełącznik.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

brzmi rozsądnie, ja robiłem 2s2p bo akurat miałem tyle identycznych ogniw, ale 3p trochę dłużej pogrzeją i dłużej pożyją...a wiele miejsca za pazuchą nie zajmą, no chyba że jest tam już butelka :D
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Baranski86 »

lukk pisze:
14 gru 2020, 15:40
brzmi rozsądnie, ja robiłem 2s2p bo akurat miałem tyle identycznych ogniw, ale 3p trochę dłużej pogrzeją i dłużej pożyją...a wiele miejsca za pazuchą nie zajmą, no chyba że jest tam już butelka :D
;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: WojtekErnest »

Ja w ubieglym roku uzywalem rekawic : kupione na ali , bawelniany wklad i sterownikiem 3 poz. To wkladam w swoje rekawice narciarskie. Pakiet podręczny 2S2P umieszczony przy pasku. Kable puszczone rękawami. Prad okolo 1A. To mi sluzylo do 1-2 godz przebywania na rowerze, w okolicach 0 st. Bylo ok.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: PoulN »

Można gdzieś kupić "od ręki"? w krajowym sklepie internetowym?
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Camis »

A nie można/lepiej podłączyć się do zasilania z roweru?, oczywiście jak ktoś ma przetwornice 12v. ;)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Dede »

Idzie podłączyć o czas 12V może byc juz za dużo jakaś przetwornica step down załatwi sprawę.
Nawet zastanawiałem zrobić kurtkę podgrzewaną na 12V bo są fajne maty grzewcze 30W takie co do foteli montuje samochodzie.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Camis pisze:
14 gru 2020, 22:04
A nie można/lepiej podłączyć się do zasilania z roweru?, oczywiście jak ktoś ma przetwornice 12v. ;)
Wszystko można, plus dodatkowego aku jest to, że nie martwisz się kablami przy schodzeniu i masz też ciepło poza rowerem, przy moim charakterze wycieczek w zimie to jest spoko :)

Opcja wypas to byłby akumulator za pazuchą + jakaś cewka w kieszeni na dupie i druga do ładowania indukcyjnego w siodełku :D Przy okazji tyłek by się trochę ogrzał :D

Wkładki do kurtki/bluzy...w sumie można pomyśleć. Chociaż jednak gorzej z kończynami, dlatego już czekam na podgrzewane wkładki do butów z ali :D

BTW, co do wkładek do butów, kupiłem kiedyś takie gotowce w lidlu z bateriami zaczepianymi na klips na buty, ale miały grzanie tylko pod palcami, słaba sprawa. Trzeba zwracać uwagę, żeby raczej grzały po całości.
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Camis »

lukk pisze:
15 gru 2020, 8:09
Opcja wypas to byłby akumulator za pazuchą + jakaś cewka w kieszeni na dupie i druga do ładowania indukcyjnego w siodełku :D
Nie tylko tyłek :lol: , ta opcja to raczej jak nie planujesz już potomstwa ;) .
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Baranski86 »

Panowie, przerobiłem rekawiczki z Chin za 40zl na 2s. Takiego grzania dawno nie miałem ;) Patrzylem flirem i w pomieszczeniu jest 70stopni wewnątrz rękawiczek. Nie można wręcz w pomiesczeniu za długo trzymac włączonych. Na zewnatrz jest extra ,extra ciepło.Polecam i dziekuje kolegom za wpisy ;)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Jakby ktoś szukał/myślał o podgrzewanych wkładkach do butów, przyszły mi wczoraj te: https://pl.aliexpress.com/item/4000516837116.html

Jeszcze nie testowałem w terenie, ale kilka pierwszych wrażeń:
-całkiem przyjemnie wykonane, góra oklejona raczej cienkim czarnym futerkiem, spód to dość gruba pianka, sklejana z 2 części i pomiędzy nimi grzałka.
-kształt grzałki mniej więcej taki jak pokazany na foto w ofercie, więc pokrywa większą część stopy, nie tylko palce, to na pewno na plus.

No i najważniejsze, czyli moc :)
-na 5V niecałe 4W na stopę...szczerze, to ledwie wyczuwalne ciepło, chociaż pewnie w sytuacji kryzysowej się tym nie pogardzi.
-na 2S moc przy full baterii to już jakieś 10W :) i przyjemne ciepełko, nie tak spektakularne jak w rękawiczkach, ale myślę, że spokojnie wystarczy.

Dam znać jak się sprawdzą.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: sky »

Mam chyba takie same kupione 2 lata temu ale w zestawie z aku 1s. Na ori aku za krótko grzały. Zrobiłem 1s2p na sanyo ga na każdą sztukę i jeszcze nie udało mi się zużyć podczas jednej wycieczki :)
Najważniejsze jest aby wyjść z domu na włączonych, wtedy na początku trochę za ciepło ale później cały czas bardzo przyjemnie. Jest to istotne, bo jak stopa już zmarznie to wtedy za późno na włączanie - przynajmniej na 1s. Ogólnie polecam :)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Robiłem krótkie testy wkładek na 5V i pełna zgoda - przy takim fabrycznym napięciu to nawet daje radę, tylko pod warunkiem włączenia odpowiednio wcześnie, jak jeszcze nie ma tragedii. Gdy już stopy są zlodowaciałe to niewiele pomoże, albo trzeba będzie bardzo długo czekać zanim zarejestrujemy jakieś wyczuwalne ciepełko. Zresztą podobnie z rękawiczkami na fabrycznym napięciu.

Kupiłem też z ciekawości takie chemiczne jednorazowe ogrzewacze "grzejki" - jakby ktoś się zastanawiał to takie coś działa słabiej od takich wkładek/rękawiczek przy fabrycznym napięciu a już bez porównania do zasilania 2s. Niby osiąga te 50C na powierzchni leżąc gdzieś swobodnie, ale gdy weźmiemy do ręki na chwilę i odbieramy ciepło to bardzo szybko stygnie. Zdecydowanie nie ma efektu "wow".
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Szperam po ali, bo rękawiczki z zeszłego sezonu gdzieś się zapodziały przy przeprowadzce. Przy okazji zauważyłem, że pojawiły się wersje na 48V i 60V:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001855915657.html

Ale jeśli grzeją tak jak te standardowe na USB przy 5V to chyba jednak lepiej kupić zwykłe i móc sobie przewoltować :)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Tooropek »

Coś szemrany ten opis.
IMG_20210901_110105.jpg
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Tooropek »

Przy 96V za pewne pójdzie dym i ogień... Bardzo bym nie ufał temu co jest napisane w tej aukcji, jednakże to co jest napisane jest dla mnie zrozumiałe. Polecę Ci z własnego doświadczenia rękawiczki na USB, dają radę na spacerze w ujemnych temperaturach, do jazdy na ebajku nie koniecznie jak jest mokro. Zamsz między palcami zamiast skóry i to powoduje szybkie przemakanie i powoduje duży dyskomfort, przy czym jak już zawilgotnieją to nie będą już grzać tak by czuć to ciepło.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Tak jak pisałem w zeszłym roku w tym temacie, kupiłem już właśnie takie na USB i generalnie byłem zadowolony (5V trochę słabo, ale na 2s radziły sobie podczas mrozów na rowerze nieźle). Jako że mi wsiąkły to patrzyłem czy nie ma czegoś wypaśniejszego w tym sezonie, ale nie widzę nic ciekawego, więc kupiłem jeszcze raz te same: https://pl.aliexpress.com/item/1005003136031194.html
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Tooropek »

Też mam te rękawiczki z linku, tyle, że ze sterownikiem 3-stopionwym pod 5V. Fajne tylko właśnie to między palcami wkurza, że jak nasiąknie woda w materiał to już powoduje dyskomfort i rękawiczki tracą swoją główną zaletę.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: lukk »

Rękawiczki dotarły. Przyszły również z przełącznikiem w formie takiego jak do lampek nocnych na przewód, ale tym razem nie on-off, ale 4 pozycyjnego. Juz się zastanawiałem co tam jest w środku, czy to zagra z moim układem 2s...ale okazuje się, że wewnątrz 3 pozycje włączenia są po prostu zwarte ze sobą na PCB, więc dalej to działa jako on off :D
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Rekawice ogrzewane ebike

Post autor: Wojtek »

I pasują? Toć one są tylko w jednym bliżej nie określonym rozmiarze. Co jak co, ale rękawiczki, jak dla mnie, to muszą być dopasowane żeby w manetkę się nie wkręciły :D . I chwyt był pewny. Jaki masz obwód dłoni? Czy dobrze przylegają?
ODPOWIEDZ