Pomoc we Wrocławiu

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Tom.Asz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Pomoc we Wrocławiu

Post autor: Tom.Asz »

Czołem, złożyłem właśnie swój pierwszy rower elektryczny i niestety mam problem, przy mocniejszym wciśnięciu manetki odcina mi zasilanie. Najbardziej prawdopodobny jest problem z baterią niestety. Czy ktoś we Wrocławiu byłby w stanie się spotkać i użyczyć mi na chwilę baterii żebym sprawdził czy problem się powtórzy? Mogę podjechać pod wskazany adres, przywiozę też podarek :D
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Pomoc we Wrocławiu

Post autor: Yasiu77 »

Możesz sprawdzić czy masz równe cele w pakiecie? Lub tak na szybko, jakie miałeś napięcie po naładowaniu baterii, czy było takie jak powinno czy niższe? To może świadczyć o rozjechanych celach i konieczne zbadanie napięć na przewodach bmsa. Na ile amper masz sterownik a na ile bms w baterii? W przypadku słabszego bmsa może Ci on po prostu odcinać. I jeszcze może być problem z kiepskimi lutami, łączeniami głównych przewodów.
Tom.Asz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc we Wrocławiu

Post autor: Tom.Asz »

Baterię mam 48V a napięcie po ładowaniu wyszło 53,5V. Ładowarka podaje napięcie około 54,5V. Szczerze mówiąc wydaje mi się że 1 volt gdzieś tracę, ale nie do końca się na tym znam. Zrobiłem dzisiaj mały test. W ustawieniach włączyłem regulację mocy z manetki. Czyli manetka działa tym mocniej im wyższy poziom wspomagania ustawiłem. Przy całkowitej skali wspomagania 1-5, na poziomach 1-2 nie ma problemu, na 3 już czasem przerywa, na 4-5 jest tragedia. Ale sprawdziłem przede wszystkim czy problem nie jest jak za dużo amperów idzie do silnika. Poszedłem na okoliczną górkę i podjazdy z małą prędkością poszły bez problemu. Dopiero wyższe prędkości były trudniejsze. Napięcie przy tych podjazdach spadało znacznie bardziej niż przy normalnej jeździe, wiec zakładam że to nie wina baterii. Jutro chyba rozłożę silnik żeby sprawdzić czy w nim wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pomoc we Wrocławiu

Post autor: pxl666 »

a jakie podzespoły ? parametry ich ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pomoc we Wrocławiu

Post autor: tkoko »

Za słaba bateria, duży spadek napięcia pod obciążeniem, do tego niska temperatura.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc we Wrocławiu

Post autor: WojtekErnest »

Nie rozkladaj silnika. Na 99% aku.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Tom.Asz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc we Wrocławiu

Post autor: Tom.Asz »

pxl666 pisze:
27 sty 2021, 8:12
a jakie podzespoły ? parametry ich ?
Bateria 48v, kontroler KT 22A, silnik AKM Q128h 800W, koło 26 cali. Wg informacji od sprzedawcy, bateria jest na ogniwach Sanyo gl, więc bateria powinna udźwignąć 25A. Tak jak wcześniej wspomniałem, działała dobrze pod sporym obciążeniem przy podjazdach, choć nie mam dokładnej informacji ile szło watów/amperów. Przy czym, podejrzewam dalej baterię, stąd ten wątek - szukam kogoś z Wrocławia żeby sprawdzić :)
tkoko pisze:
27 sty 2021, 8:35
Za słaba bateria, duży spadek napięcia pod obciążeniem, do tego niska temperatura.
Rower trzymałem w mieszkaniu, więc bateria nagrzana :D
Tom.Asz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc we Wrocławiu

Post autor: Tom.Asz »

Podłączyłem inną baterię, tyle że 36V i ogółem trochę słabszą, ale to praktycznie wyeliminowało problem. Będę sprawdzał aku dokładnie teraz. Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
ODPOWIEDZ