Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

Cześć, mam pytanie. Ide pod koniec tygodnia na rozmowę w sprawie pracy . Szukają serwisanta rowerow elektrycznych, hulajnog itp. Widełki od 2400-5000 brutto na pełny etat. Czy znacie kogoś, kto pracuje na podobnym stanowisku , ile zarabia?
Generalnie mam trochę pojęcia, robie baterie itp. rzeczy i lubie to robić.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

Zarabia tyle ile mu pasuje . Ogólnie zasada jest taka że musisz wiedzieć ile jesteś wart . Ja do pracy na 8h bym nie poszedł za niej niż 4k na rękę ale nie jest to jakoś szczególnie dużo. Praca w ev to nie budowlanka i wynagrodzenie w granicach 5k to imho baza do premii . Ale wszystko zależy od np wielkości miasta , zakresu robót, atmosfery w pracy , możliwości rozwoju itd . Czynników jest multum...
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: verre »

Jeżeli lubisz to co robisz, to nie pracujesz :) może warto zaryzykować, od razu pewnie nie zarobisz 5000 ale ile się nauczysz a w przyszłości kto wie, może własny biznes? Tą decyzję musisz podjąć sam. Nie znam nikogo kto w tym pracuje i nie wiem ile się tam zarabia. Sprawdź jednak czy to nie firma kogucik.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

zeeltom pisze:
20 lut 2021, 19:41
pxl666 pisze:
20 lut 2021, 17:26
... Ja do pracy na 8h bym nie poszedł za niej niż 4k na rękę ale nie jest to jakoś szczególnie dużo...
A ja mam płacone jako elektryk na państwówce za 1/2 etatu, ale jakby w 3 miejscach (w teorii 3 miejsca pracy) 1400 zł. Tak tylko piszę, żebyś wiedział, jakie są realia.
Tak pytam, bo pracuje w Teatrze Operowym i w kulturze bieda aż piszczy mam, 2150 na całym etacie na rękę plus jakieś nadgrania 500-600zl dodatkowo. I to mi się średnio opłaca po 8 latach pracy w zawodzie wyuczonym . Na początku przez kilka lat ok, pierwsza praca, występy na scenie , ale teraz nie pasuje mi to. Co prawda w tej robocie jest bardzo lekko , bardzo często po 4h dziennie tylko + przedstawienia sobota, niedziela i poniedziałki wolne. Teraz jak zamnkneli i częściowo otworzyli teatry to jest moze 1-2 przedstawienia w miesiącu.
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: PoulN »

Jest pewna "firma", co oferuje 13 tys. netto w okresie próbnym...
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

PoulN pisze:
21 lut 2021, 9:15
Jest pewna "firma", co oferuje 13 tys. netto w okresie próbnym...
W jakim mieście?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

zeeltom pisze:
20 lut 2021, 19:41
pxl666 pisze:
20 lut 2021, 17:26
... Ja do pracy na 8h bym nie poszedł za niej niż 4k na rękę ale nie jest to jakoś szczególnie dużo...
A ja mam płacone jako elektryk na państwówce za 1/2 etatu, ale jakby w 3 miejscach (w teorii 3 miejsca pracy) 1400 zł. Tak tylko piszę, żebyś wiedział, jakie są realia.
Kolega zatrudnia prostaków w budowlance i twierdzi że na rękę mają 3 do 3.5k a w soboty nie chcą pracować.
Jak pisałem - Zależy od miliarda czynników ale utrzymać się za 2.5k w dużym mieście płacąc za wszystko normalne stawki i mając np 2 dzieci to dla mnie abstrakcja
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

miedzy innymi z tego powodu nie jestem pracownikiem najemnym od dobrych 15 lat . nie jestem niczyim niewolnikiem , pracuje jak chce, kiedy chce i za ile chce . wkruwia mnie jedynie ze obecny "rzond" traktuje przedsiębiorcę jak złodzieja/dojna krowę i na żadną emeryturę czy chorobowe liczyć nie mogę ...
w temacie mogę koledze podpowiedzieć ze jeśli obecna praca mu odpowiada bo coś zarabia pracując mało i lekko to JA na jego miejscu próbowałbym połączyć oba etaty bo jest szansa że zarobi wiele więcej niż na jednym . w innym przypadku wygląda to tak że obecna prace znasz i skoro jest jak piszesz to warto w niej siedzieć bo pieniądze jakieś są ale komfort jest i wolnego czasu dużo (można coś swojego założyć zwłaszcza ze pracodawca już opłaca ci zus) . jeśli koniecznie chcesz zmienić prace to ja bym na początku zażądał 3k wynagrodzenia skoro obecnie masz 2 , a w umowie zastrzegł ze po 6mcach okresu próbnego wzrost do 3,5 - 4k (skoro piszesz ze 5k to górna granica)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

zeeltom pisze:
21 lut 2021, 11:40
Dzieci mam dorosłe, ale rachunki muszę płacić i za coś żyć, a na rękę teraz na chorobowym dostaję 1200 zeta. Dla mnie to też abstrakcja.
nie znam dokładnie twojej historii i nie znam realiów w jakich żyjesz , wiem jedynie ze piznąłbym tym w wuj na twoim miejscu i założył swoja firmę.
na początek w instalatorstwie elen nie trzeba szczególnie wiele , kolega pracował w hurtowni elen i ogólnie nie miał się źle , praca w ciepłym i pod dachem , kasa okej , ale szefów miał takich sobie i najpierw dorabiał jako instalator po godzinach a potem się zwolnił i nie narzeka . u nas pracy jest dość akurat , niewiem jak dokładnie w innych regionach , może jest słabiej ... ale u nas np ziomek płaci za kawalerkę 900 zł plus media a do tego żarcie , szmaty ... utrzymanie samochodu ... gdzie jakieś piwko itd ? 2,5 dziś to na osobę prawie głodowa pensja , chyba ze się żyje z rodzicami i nie płaci za mieszkanie i żarło...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: WojtekErnest »

pxl666 pisze:
21 lut 2021, 15:22
[... ale u nas np ziomek płaci za kawalerkę 900 zł plus media a do tego żarcie , szmaty ... utrzymanie samochodu ... gdzie jakieś piwko itd ? 2,5 dziś to na osobę prawie głodowa pensja , chyba ze się żyje z rodzicami i nie płaci za mieszkanie i żarło...
Nie można uogólniac średniej pensji i kosztów. Bo tak w uproszczeniu 2,5 tys w malym mieście odpowiada 5 tys np w W-wie,
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
22 lut 2021, 3:26
pxl666 pisze:
21 lut 2021, 15:22
[... ale u nas np ziomek płaci za kawalerkę 900 zł plus media a do tego żarcie , szmaty ... utrzymanie samochodu ... gdzie jakieś piwko itd ? 2,5 dziś to na osobę prawie głodowa pensja , chyba ze się żyje z rodzicami i nie płaci za mieszkanie i żarło...
Nie można uogólniac średniej pensji i kosztów. Bo tak w uproszczeniu 2,5 tys w malym mieście odpowiada 5 tys np w W-wie,
od początku to pisze . autor nie napisał gdzie mieszka i gdzie będzie pracować , czy to serwis bosch premium super gold czy wujek juzek serwis rowerowy , ale napisał ze górna granica 5k ...nie wiem tez czy ma 6 dzieci i dom 400mk2 do ogrzania w zimie czy mieszka ze starymi i nie płaci za mieszkanie i żarło ...
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
21 lut 2021, 15:02
...... wkruwia mnie jedynie ze obecny "rzond" traktuje przedsiębiorcę jak złodzieja/dojna krowę i na żadną emeryturę czy chorobowe liczyć nie mogę ...
Jako "przedsiębiorca" powinieneś umieć liczyć. :D
615 zł (goła składka na "emeryturę" bez zdrowotnego itd) razy 45 lat składkowego da (bez korekty inflacyjnej) w wieku 65 lat "zawrotną" kwotę 332 602 zł. Dzieląc to przez "przewidywana długość życia na emeryturze" dałoby Ci aktualnie 1530 zł emerytury.
Co stoi na przeszkodzie żeby zamiast 615 zł płacić powiedzmy 2000 zł składki emerytalnej, wówczas zamiast 1500 zł dostaniesz 5000 zł. limit składki emerytalnej ZUS dla przedsiębiorcy to.
" Limit 30-krotności dla przedsiębiorcy w 2021 roku wynosi 157 770 zł. " :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
22 lut 2021, 7:55
pxl666 pisze:
21 lut 2021, 15:02
...... wkruwia mnie jedynie ze obecny "rzond" traktuje przedsiębiorcę jak złodzieja/dojna krowę i na żadną emeryturę czy chorobowe liczyć nie mogę ...
Jako "przedsiębiorca" powinieneś umieć liczyć. :D
615 zł (goła składka na "emeryturę" bez zdrowotnego itd) razy 45 lat składkowego da (bez korekty inflacyjnej) w wieku 65 lat "zawrotną" kwotę 332 602 zł. Dzieląc to przez "przewidywana długość życia na emeryturze" dałoby Ci aktualnie 1530 zł emerytury.
Co stoi na przeszkodzie żeby zamiast 615 zł płacić powiedzmy 2000 zł składki emerytalnej, wówczas zamiast 1500 zł dostaniesz 5000 zł. limit składki emerytalnej ZUS dla przedsiębiorcy to.
" Limit 30-krotności dla przedsiębiorcy w 2021 roku wynosi 157 770 zł. " :D
Krzychu to tak nie działa. Poco siejesz bzdurną propagandę? Emerytura to nie konto w banku bo wtedy mógłbym ja wypłacić na żądanie. Wysokość emerytury nie jest powiązana z sumą składek bezpośrednio arytmetycznie. Trzeba być idiotą żeby dobrowolnie oddawać pieniądze ludziom którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i którzy za np 20lat nie będą rządzić...
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
22 lut 2021, 9:48
....
Krzychu to tak nie działa. Poco siejesz bzdurną propagandę? Emerytura to nie konto w banku bo wtedy mógłbym ja wypłacić na żądanie. Wysokość emerytury nie jest powiązana z sumą składek bezpośrednio arytmetycznie........
Tomek od ~dwóch lat masz konto indywidualne. Od 1998 r, masz emeryturę zależną od sumy wpłaconych składek (waloryzowane co roku) i prognozowanej długości życia na emeryturze. Co roku, wraz z wpłaconymi składkami, dostajesz wielkość wpłaconej kwoty, i prognozowaną emeryturę. Przez dwadzieścia lat byłem tzw. "przedsiębiorcą", a obecnie emerytem. Nie mam "kwitka" z ostatniej prognozy, bo po otrzymaniu emerytury skasowałem je, ale prognozowana emerytura dla mnie była mniejsza od ostatecznie otrzymanej ~3000 zł. Nie wiem czy to jest propaganda. :D
Co do konta w banku, przy dzisiejszych, zerowych odsetkach, stracisz więcej niż w ZUS'ie. Co do wyciągania pieniędzy z konta emerytalnego. Gdyby była taka możliwość, większość ludzi zostałaby bez emerytury i na zasiłkach, tak jak nasze "gwiazdy" show biznesu, które po przejściu na emeryturę "nie mają z czego żyć".
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

Dlatego piszę że nie jest to powiązane że stanem tego konta,lub powiązane symbolicznie. Emerytury są wypłacane z budżetu wg wskaźnika określonego w umowie społecznej . Nie masz żadnej gwarancji że płacąc 3k z własnej woli po okresie np tych 30 lat będziesz otrzymywać np 6k emeryturki. Świetnie widać to po ofe i ppk co warte są emerytury zarządzane państwowo
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
22 lut 2021, 11:20
....... Nie masz żadnej gwarancji że płacąc 3k z własnej woli po okresie np tych 30 lat będziesz otrzymywać np 6k emeryturki......
Masz "gwarancję", bo to wynika z zasad inflacji (coraz więcej pieniędzy, coraz mniej warte), o ile nie nastąpi podobna "rewaloryzacja" jak w 1990 r.
W ZUS'ie masz przynajmniej rewaloryzację wkładu, w banku nawet tego możesz nie mieć. Dam Ci prosty przykład. Na budynek który znasz, w 1983 roku wziąłem pożyczkę 1 mln zł. W 1989 roku spłaciłem CAŁĄ POŻYCZKĘ W CZTERECH RATACH przy zarobkach po 400 - 600 tys zł. Rok później spłaciłbym ją już jedna wpłatą. Co by było gdybym miał te pieniądze w banku. "Plułem sobie w brodę" że nie wziąłem wówczas całej możliwej kwoty czyli 2 mln 600 tys zł :D
Gdyby w ZUS'ie obowiązywały podobne zasady, byłbym dzisiaj bez emerytury. Co do Funduszy Emerytalnych. Od początku twierdziłem że nie ma to prawa bytu, szczególnie przy minimalnych kwotach wpłat, a horrendalnych opłatach za obsługę konta, tyle że ta kwota to zaledwie 20% wpłat do ZUS, 80% nadal jest w ZUS'ie, i co zabawniejsze jest tam większa "stopa zwrotu" niż w Funduszach Emerytalnych, tak więc nie wiem czego tu żałować że je skasowano.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: gość »

Tyle że nie ma gwarancji wyciągnięcia "swoich" składek.
Dają je w ratach i mogą podnieść wiek emerytalny.

Nie da się za dysponować "odłożoną" sumą.

Gotówką na końcie to nie jedyny sposób na przechowanie wartości.
Są obligacje indeksowane inflacją, nieruchomości, metale szlachetne, twarda waluta i szeroko pojęta spekulacja.

Gdybym miał wybór nie oddawałbym bym kasy do ZUS.
Mam wrażenie że zrobiono z tych składek kolejny podatek.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: verre »

a człowiek tylko pytał o to: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych?
:|
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

I ciekawe czy podzieli się info co wynegocjował
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

pxl666 pisze:
22 lut 2021, 20:19
I ciekawe czy podzieli się info co wynegocjował
Jutro idę na rozmowę na 15 godzine, zobacze, bo się jeszcze szykuje informatyk na 1/2 etatu w domu kultury. A jednak tej roboty co mam to niechcialbym rzucić, bo np w zeszłym tygodniu pracowałem 5 godzin w sumie od wtorku do czwartku. Tak jak pisałem sa plusy i minusy tej pracy. Jak jest premiera to się pracuje 10-14, 18-22 np przez 3-4 tygodnie . A jak nie ma to próby przeważnie rano 10-13 i poniedziałki wolne. W Warszawie w operze maja 2x więcej płacone. U nas miały być niby podwyżki,ale coś się odwleka to wszystko. No i najwazniejszy plus - 2 miesiące wakacji ;)
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: MixhaL »

WojtekErnest pisze:
22 lut 2021, 3:26
pxl666 pisze:
21 lut 2021, 15:22
[... ale u nas np ziomek płaci za kawalerkę 900 zł plus media a do tego żarcie , szmaty ... utrzymanie samochodu ... gdzie jakieś piwko itd ? 2,5 dziś to na osobę prawie głodowa pensja , chyba ze się żyje z rodzicami i nie płaci za mieszkanie i żarło...
Nie można uogólniac średniej pensji i kosztów. Bo tak w uproszczeniu 2,5 tys w malym mieście odpowiada 5 tys np w W-wie,
Czy aby na pewno?
Chleb w dużym mieście jest 2x droższy? Paliwo 2x droższe? Kupno samochodu 2x droższe? Energia 2x droższa? A może gaz?
Życie w dużym mieście jest dużo dużo tańsze...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: WojtekErnest »

Sprawdź tylko ceny wynajmu lub m2 zakupu mieszkania... Podpowiem: samo mieszkanie to 2-2,5 tys mies za 50 m2, dolicz parking, O innych 'drobiazgach' nie wspomnę zwiazanych z normalnym życiem czyli jednak czasem jedzenie w restauracji, fryzjer, silownie, kina, czy naprawy samochodu ...Inny styl życia kosztuje.
Ps. W Biedronce ceny pewnie takie same, ale co z tego. 900 zl, i wiecej , tyle płacą mlodzi samotni za wynajem 1 pokoju, gdy np we trzech wynajmuja wspolnie 1 mieszkanie z 3 pokojami. Takie realia.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: tkoko »

MixhaL pisze:
22 lut 2021, 22:52
WojtekErnest pisze:
22 lut 2021, 3:26

Nie można uogólniac średniej pensji i kosztów. Bo tak w uproszczeniu 2,5 tys w malym mieście odpowiada 5 tys np w W-wie,
Czy aby na pewno?
Chleb w dużym mieście jest 2x droższy? Paliwo 2x droższe? Kupno samochodu 2x droższe? Energia 2x droższa? A może gaz?
Życie w dużym mieście jest dużo dużo tańsze...
Porównaj życie w dużym mieście, do np życia na "zadupiu" wsi podlaskiej (przepraszam Podlasian), łatwiej będzie wtedy ocenić koszty życia w danym miejscu. Chleb i inne artykuły spożywcze z własnej ziemi, paliwo na łące; konik z powozem pewnie z 5% samochodu, energia to może jeszcze lampa naftowa (w 90 latach miałem okazję "doświadczyć" na Mazurach), drewna w lesie jest dość :D
A tak poważniej, moze administrator przeniesie dyskusję w osobny temat.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: WojtekErnest »

zeeltom pisze:
23 lut 2021, 7:38
Córka pokazywała mi na Saskiej Kępie jakiś nieduży apartamentowiec, gdzie metr mieszkania kosztuje 20.000 zł. Kto bogatemu zabroni?
Oczywiscie tak jest a m2 w mniej 'wysokokowych" miejscach zaczyna się od 10 tys za m2. Czyli młodzież jest ugotowana na 30 letni kredyt np 2-2,5 tys za mc. I juz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: molpiku »

Baranski86 pisze:
21 lut 2021, 10:42
PoulN pisze:
21 lut 2021, 9:15
Jest pewna "firma", co oferuje 13 tys. netto w okresie próbnym...
W jakim mieście?
Krubki-górki
Maciej
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

Bylem, proponowal 2800 na rękę, 50zl od dniówki + 30%od zrobionego roweru, hulajnogi. Z tym, ze nie ma tam nikogo oprócz niego-szefa , który ma małe pojęcie. A ja nie mam, aż tak dużego żeby być sam na serwisie.Myslalem ,że będę mógł się tam czegoś nauczyć od osób, które się znają.Podziekowalem. Tyle samo mam w obecnej pracy.
Takapik
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:09

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Takapik »

Witaj.
Na pewno wynagrodzenie jest uzależnione od tego ile wiesz. Chcesz się zmierzyć? To spróbuj rozwiązać zagadkę:
viewtopic.php?f=18&t=6586
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

zeeltom pisze:
23 lut 2021, 18:17
Nie rozumiem. 50 zł dniówka, to wychodzi w miesiącu jakieś 1100 zł
Tak plus jeszcze 30% dodatku za zrobienie roweru, liczyliśmy i za konwersje bym dostal 200zl. Jeśli zrobiłbym przez jeden dzień, a pewnie tak to bym miał 250zl. Ale jeśli by byla naprawa to bym dostal np.100zl za zdiagnozowanie i naprawienie ,wtedy dniówka 150zl. Tylko trzeba by pewnie naprawiać cos codziennie z pozytywnym skutkiem, a jak by się coś przeciągnęło na 2 lub 3 dni to licho. Przykładowo 2 rowery w tygodniu 300zl + 5x50 to jest 550zl x4 tygodnie .
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: WojtekErnest »

Baranski86 pisze:
21 lut 2021, 10:42

W jakim mieście?
.....
Krubki-górki
I wszystko jasne...
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: WojtekErnest »

@Baranski86 rozważa czy pracowac jako (ogólny) informatyk czy prosty /poczatkujacy serwis. Czyli chce się (jak się domyślam ) czegoś nauczyc na przyszłość. Więc ten pomocnik chyba nie po linii....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

zeeltom pisze:
24 lut 2021, 16:34
Zawód murarza zawsze ma przyszłość ;)
Narazie sprawa serwisanta zamknięta. Chyba, że w przyszłości otworze sobie serwis ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

Baranski86 pisze:
24 lut 2021, 17:52
zeeltom pisze:
24 lut 2021, 16:34
Zawód murarza zawsze ma przyszłość ;)
Narazie sprawa serwisanta zamknięta. Chyba, że w przyszłości otworze sobie serwis ;)
od biedy możesz się z gościem umówić ze np dzień lub dwa będziesz do niego wpadać coś porobić . wątpię czy ma opór roboty na elektryki bo wtedy był by zdecydowany dać ci tyle ile chcesz na full time , sadze ze czasem wpada jakiś temat i tyle . druga sprawa jest taka ze tematów typu bosch czy yamaha nawet nie będziesz się tykać bo to robi tylko autoryzowany o ile wiem i koledze zaproponowali wysyłkę haibike DO NIEMIEC a nie w polske , wiec myślę ze w większości będziesz się stykać z produktami chrl , tak że celem dorobienia / nauki , można zarydzykować ...
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: PoulN »

Baranski86 pisze:
21 lut 2021, 10:42
PoulN pisze:
21 lut 2021, 9:15
Jest pewna "firma", co oferuje 13 tys. netto w okresie próbnym...
W jakim mieście?
Warszawka :)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: radasss »

A co ma zrobić gostek, który ma dniówkę ok. 120 PLN i zachodzi do serwisu Yamaha a tam w cenniku roboczogodzina - 280 PLN, pewnie myśli że to nie tak drogo bo w serwisie Harley'a wołają 350,-/h :shock:
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: tas »

Cos mi sie wydaje, ze powoli koncza sie czasy serwisantow naprawiajacych ebajki za 50zl :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Eryk »

Nieciekawe czasy, masowi producenci wszystko blokują elektronicznie. Kowalski w przypadku problemów ze sprzętem bez odwiedzin serwisu ma związane ręce.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

W przypadku chin nie ma takiego problemu. W przypadku sprzętu "firmowego" to oczywiste że klienta się goli dwa razy...
Ale tak samo jest z nowym samochodem czy , ba , zmywarką...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

zeeltom pisze:
27 lut 2021, 7:57
Silnik zawsze będzie silnikiem. Zawsze można wywalić tą całą elektronikę i zrobić normalnie. Olać drogie serwisy i parowanie urządzeń. Ale to też nie będzie tanie, bo sporo przy tym roboty. Nikt nie będzie poświęcał dnia, czy dwóch za 50 zł.
Normalnie tzn gt500 i manetka?
Jest kupa ludzi którzy wydają 20k na rower bez kaszlu i w życiu nie pomyślą o jakimś elektrycznym rzezniku ... takich ludzi jest więcej niż nas
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

tas pisze:
26 lut 2021, 22:25
Cos mi sie wydaje, ze powoli koncza sie czasy serwisantow naprawiajacych ebajki za 50zl :)
No, mnie to zaskoczyło, mówi: wiesz jak przyjdziesz tak i nie będziesz nic robil, wymienisz detke czy coś w tym stylu to Ci dam 50zl dniowki , a jak zrobisz rower to dostaniesz 200zl za konwersje, a za naprawę 30% . Nie wiem jak jest w innych serwisach, koledze w innym serwisie proponowali 17zl za godzinę. Wolałbym też mieć płacone od godziny i zeby był ktoś jeszcze niż tylko ja. Ktos bardziej doświadczony, kogo mozna by się poradzić . A narazie sprzedałem rower i mam zarobku za konwersje 4x tyle niż bym zarobił u tego gościa.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Yin »

zeeltom pisze:
24 lut 2021, 16:34
Zawód murarza zawsze ma przyszłość ;)
Ja bym się nie zakładał:

Ale wykończenia puki co jak najbardziej :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: tas »

Baranski86 pisze:
27 lut 2021, 17:14
A narazie sprzedałem rower i mam zarobku za konwersje 4x tyle niż bym zarobił u tego gościa.
I właśnie docieramy do sedna sprawy.
Nie opłaca się naprawiać bo ludzie są przyzwyczajeni do napraw za 50zł, a tymczasem rynkowa cena takiej usługo to 5x tyle i serwisanci muszą robić za pół darmo i się z dziadkami użerać.
W tym czasie monter zrobi aku, zrobi skrzynkę i dokona konwersji i zarobi na tym, tak jak powiedziałeś nawet 1500zł/szt przeróbki jak to aktualnie bywa w tych złotych czasach rozkwitu.
I gdzie tu jest miejsce dla poważnego serwisu naprawiającego (tylko) elektryki... nima, mamy chwilowo czas królujących montowni.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

Robota jest warta tyle ile klient za nią da . Pytanie ile pracy w tym 1500 jest bo jeśli zaplatanie obręczy i budowa aku od podstaw to okej ale jeśli poskladanie do kupy gotowych elementów to klientów gotowych tyle wyłożyć będzie zdecydowanie mniej . Wydaje mi się że za 50 zeta to ktoś może jedynie dętke zmienić
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: Baranski86 »

pxl666 pisze:
27 lut 2021, 20:13
Robota jest warta tyle ile klient za nią da . Pytanie ile pracy w tym 1500 jest bo jeśli zaplatanie obręczy i budowa aku od podstaw to okej ale jeśli poskladanie do kupy gotowych elementów to klientów gotowych tyle wyłożyć będzie zdecydowanie mniej . Wydaje mi się że za 50 zeta to ktoś może jedynie dętke zmienić
Dokładnie, jedyny zarobek jakby rzeczywiście robic te 3 rowery na tydzień i mieć te 600zl plus 50x5 = 850zl na tydzień .Ale w praktyce jak części sa zamawiane albo z Chin albo z allegro to się na nie czeka dajmy na to kilka dni , wiec praktycznie moze być 2 rowery w tygodniu .
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ile zarabia serwisant pojazdów elektrycznych

Post autor: pxl666 »

Bo konwersje to jednak nisza. Bawią się w to ludki którzy nie chcą lub nie mogą kupić fabryki a w górach widzę dziesiątki fabryk po 12 17k za sztukę i może kilka razy konwersje widziałem....także tego ...
Ponadto fabryki na rynku wtórnym tanieją i niedługo będzie sporo importu zajechanych rowerów z de i gb i ktoś będzie robić hajs na regeneracji silników i akumulatorów bo oryginał drogi Panie oj drogi
ODPOWIEDZ