Nocowanie w lesie "na dziko"

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nocowanie w lesie "na dziko"

Post autor: tkoko »

Nowość, "legalne" nocowanie w lesie "na dziko". W okolicach Bielska - Białej to Wapienica i Wisła Malinka.

https://www.onet.pl/turystyka/podroze-w ... c,30bc1058

https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy ... wms=&hist=
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nocowanie w lesie "na dziko"

Post autor: verre »

czytałem o takich planach jakiś czas temu, sporo czasu spędzam jeżdżąc po lasach właśnie unikając dróg gdzie tylko się da. Zapewne każdy z nas zaobserwował jak zaśmiecone są lasy, znajdowałem nawet stare telewizory oraz kiedyś kanapę :shock: , obawiam się, że niektórzy potraktują to jak zielone światło do dalszego już teraz "legalnego" zaśmiecania lasów. Możemy to nazwać zgodnie z panującą modą Piknik Narodowy.
Spojrzałem na mapę, tylko dwa miejsca w naszej okolicy, będzie jeden wielki spęd i narodowe chrapanie ;) ale dookoła Polski po lasach to chyba by dało radę oblecieć :)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Nocowanie w lesie "na dziko"

Post autor: tkoko »

verre pisze:
08 kwie 2021, 19:42
.......
Spojrzałem na mapę, tylko dwa miejsca w naszej okolicy, będzie jeden wielki spęd i narodowe chrapanie ;) ale dookoła Polski po lasach to chyba by dało radę oblecieć :)
Z artykułu wynika że po 1 maja, mapa z miejscami do biwakowania powinna się powiększyć.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Nocowanie w lesie "na dziko"

Post autor: pxl666 »

verre pisze:
08 kwie 2021, 19:42
czytałem o takich planach jakiś czas temu, sporo czasu spędzam jeżdżąc po lasach właśnie unikając dróg gdzie tylko się da. Zapewne każdy z nas zaobserwował jak zaśmiecone są lasy, znajdowałem nawet stare telewizory oraz kiedyś kanapę :shock: , obawiam się, że niektórzy potraktują to jak zielone światło do dalszego już teraz "legalnego" zaśmiecania lasów. Możemy to nazwać zgodnie z panującą modą Piknik Narodowy.
Spojrzałem na mapę, tylko dwa miejsca w naszej okolicy, będzie jeden wielki spęd i narodowe chrapanie ;) ale dookoła Polski po lasach to chyba by dało radę oblecieć :)
jestem pesymistą i już wodze 600% śmieci w lasach . już teraz jest dramat
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nocowanie w lesie "na dziko"

Post autor: lukk »

Z jednej strony - zawsze dobrze dostać jakieś nowe prawo.
Z drugiej - i tak każdy kto chciał się tak przenocować to robił to, często pewnie ukrywając się w mniej uczęszczanych miejscach, więc tym lepiej. Teraz faktycznie niektórzy mogą poczuć "zachłyśnięcie się wolnością" i masowo ruszyć do lasów.
Dotychczasowych śmieci raczej nie pozostawili tacy biwakujący na dziko tylko spacerowicze i balangowicze. Teraz może być różnie

No i kolejne zakazy: przenocujesz, ale już nie możesz mieć kuchenki gazowej albo zrobić sobie mini-ogniska :) Rozumiem skąd to się bierze, ale chyba osobiście wolałbym spać na dziko na nielegalu, ale z głową i starając się nie rzucać w oczy i nie zostawiać po sobie pamiątek.
ODPOWIEDZ