Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: miki »

Może wam coś ci wszyscy "wielcy" dali, w takim razie pozdrowienia dla resortu :-) Mnie nie dali ani czerwoni, ani zieloni, ani niebiescy, ani obecni. Więc nie wiem, czemu mi tu z jakimiś telewizjami wyjeżdżacie. Po prostu każda kolejna władza wali ludzi w kuper i tyle. Nie podniecajcie się kolejnymi sprzedawczykami i pacynkami. Albo pracują dla czerwonych, albo dla germańca, albo dla jewrejca. W każdym razie nie dla mnie. Jedynym efektem ich zabaw na górze jest zwiększenie ilości jadu w społeczeństwie, co widać po niektórych uczestnikach tego wątku. A tu nie jadu potrzeba, tylko k... rozumu. Własnego rozumu, nie tuskowego i nie jaruzelowego. Zaraz mi tu Gomółkę będziecie wychwalać i Bieruta, jak te czerwone pachołki.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: zielony71 »

miki pisze:
23 sty 2022, 23:48
Może wam coś ci wszyscy "wielcy" dali, w takim razie pozdrowienia dla resortu :-) Mnie nie dali ani czerwoni, ani zieloni, ani niebiescy, ani obecni. Więc nie wiem, czemu mi tu z jakimiś telewizjami wyjeżdżacie. Po prostu każda kolejna władza wali ludzi w kuper i tyle. Nie podniecajcie się kolejnymi sprzedawczykami i pacynkami. Albo pracują dla czerwonych, albo dla germańca, albo dla jewrejca. W każdym razie nie dla mnie. Jedynym efektem ich zabaw na górze jest zwiększenie ilości jadu w społeczeństwie, co widać po niektórych uczestnikach tego wątku. A tu nie jadu potrzeba, tylko k... rozumu. Własnego rozumu, nie tuskowego i nie jaruzelowego. Zaraz mi tu Gomółkę będziecie wychwalać i Bieruta, jak te czerwone pachołki.
Skąd pomysł, że "wielcy" mają Ci coś dać? Co to są Św. Mikołaje? :-D
Rządzący powinni stwarzać jak najlepsze warunki do tego żebyś sam na siebie zarobił.
Pogląd o rozdawaniu trąci trochę bolszewizmem. Bo żeby komuś coś dać trzeba najpierw innemu zabrać.

P.S. Albo napisz jasno i wprost czego Ci nie dali, bo może źle Cię zrozumiałem.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 7:10 przez zielony71, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: zielony71 »

To Premier i Prezydent ma Ci zorganizować zatrudnienie? Gdzie? Pewnie w państwowych fabrykach? W FSO na Żeraniu? :-D
A w Niemczech fabryki są państwowe?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 9:14 przez zielony71, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: pxl666 »

Tomek piszesz o prlu czy latach po 2000r? Bo to kluczowa kwestia...?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: tkoko »

demobil pisze:
24 sty 2022, 8:03
Ci "wielcy" mają nam dać godziwe zarobki za naszą pracę. To podstawa. Dlaczego za tą samą pracę Nieniec zarabia 3-4 x więcej od Polaka? A ceny towarów mamy podobne.
..........
Co pamiętam dobrego z tamtych czasów? Szkolnictwo, służbę zdrowia, wczasy pracownicze, stabilną sytuację na rynku pracy, niskie ceny wszelakich mediów (prąd, gaz, woda). Co złego? Brak możliwości podróżowania po świecie (paszporty), braki towarów w sklepach, nacisk na "prywaciarzy" i propagandę sukcesu, która nie była jednak tak natrętna, jak obecnie.
..........
1. bo jest Niemcem, ty w Niemczech i tak zarabiałbyś zapewne mniej. :D
2. przecież jako pracownicy/robotnicy, w 90 roku zadecydowaliśmy w wolnych wyborach że nie chcemy już komunizmu/socjalizmu z ludzką twarzą tylko wolny rynek więc go mamy zgodnie z wolą narodu. Tak z ciekawości, należałeś do Solidarności ? :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: pxl666 »

zaczyna być wyraźnie widać jak rozjeżdża się nam postrzeganie rzeczywistości
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: zielony71 »

1. Problem polega na tym, że porównujesz nas do najbogatszego kraju UE. A za tymi wygórowanymi aspiracjami niestety nie idzie ani ciężka praca ani szczególna przedsiębiorczość. Przeważa podejście państwo mi da, bo mi się należy.
2. Nie lekceważę problemu niskich dochodów, ale jeśli porównasz nas do innych krajów byłego RWPG, to już wcale nie wygląda to tak, że jesteśmy najgorsi.
https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/ ... a.html.amp
To co, we wszystkich tych krajach wszystkie rządy są aż tak złe?

Niestety straciliśmy 45 lat na eksperyment pt. komunizm i teraz trzeba to odpracować.
Możemy zarabiać więcej jeśli przekonasz wszystkich znajomych, żeby kupowali przysłowiowe Polonezy w cenie Volkswagenów. :-D

Najgorsze tylko jest to, że właśnie wracamy do tego eksperymentu. :-(
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 15:28 przez zielony71, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: WojtekErnest »

zielony71 pisze:
24 sty 2022, 15:27

Najgorsze tylko jest to, że właśnie wracamy do tego eksperymentu. :-(
I to mnie bardzo martwi w PL. Ale bardziej to, że 30% jeszcze tego nie rozumie, lub udaje, a jest to de facto próba zmiany ustroju państwa z ominięciem zmian w Konstytucji. A fasadową demokrację już przerabialiśmy.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: wichur »

Wpadł mi taki artykuł i jestem rozwalony za co oni tyle kasy dostają . http://pressmania.pl/wynagrodzenie-leka ... -pandemii/
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

trza było iść na medycynę ;) Ale jak przypomnę sobie kumpli zakuwających całe książki na pamięć oraz wszystkie sprawy jakie im wytaczają o byle g. roszczeniowi pacjenci, wydaje mi się, że wiem za co dostają :) Obrotny lekarz w tym kraju jest w stanie zarabiać na prawdę duże pieniądze. Ale w sumie tak jest na całym świecie.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: pxl666 »

Dokładnie... posłom zazdrość a nie lekarzom ... ci drudzy coś przynajmniej umieją
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

Powiem ci że poseł to jeszcze musiał sie tam dostać, to wymaga pewnych cech i wygrania wyborów. Za to ludzie zatrudniani w spółkach skarbu państwa, uuuu, to jest legenda i cud do opowieści przy wódce. Przedstawiciel handlowy perfum na czele grupy chemicznej (pensja 140kzl+ miesięcznie), była posłanka dyrektorem bez obowiązków, z kanapa do spania w biurze i zakazem przeszkadzania jej(pensja 20k+), akwarysta na czele grupy zbrojeniowej (120kzl+ miesięcznie)itd itp, przez kilkanaście lat pracy i współpracy z takimi widziałem chyba wszystko ;) A odprawy kiedyś, mmm przy pensji 120kzl dostawałeś rok odprawy i rok pełnych wypłat z tytułu zakazu konkurencji. Nawet jak byłeś prezesem przez 2 miesiące. 24x120kzl :)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 8:06 przez Kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: tas »

Tylko, że:
Tak jest na całym świecie, we wszystkich krajach.
Tak było zawsze od zalania ludzkości, że ludzie zaprzyjaźnienie z władzą mają dobrze. Wodzowie, szamani, królowie, cesarzowie, prezydenci, dyktatorzy.
Jestem w 100% pewny, że tak będzie w przyszłości, nawet tej bardzo odległej :D

Kiedyś jeszcze było gorzej nawet, bo np w 19w była większa dysproporcja bogaci - biedni więc długofalowo poprawia się sytuacja poddanego.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 8:17 przez tas, łącznie zmieniany 1 raz.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: tkoko »

A jeszcze nie tak dawno było tak fajnie. Mój dyrektor miał tylko trzy razy większą pensję niż ja "zwykły robol", i komu to przeszkadzało. :D
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: zielony71 »

tas pisze:
08 lut 2022, 8:14
...
Kiedyś jeszcze było gorzej nawet, bo np w 19w była większa dysproporcja bogaci - biedni więc długofalowo poprawia się sytuacja poddanego.
Z całą resztą się zgadzam, obawiam się tylko, że nie masz racji co do tego ostatniego zdania.
Wygląda na to, że dysproporcje zmniejszyły się tylko czasowo, dopóki istniało zagrożenie stałym eksportem rewolucji z ZSRR. Teraz gdy to zagrożenie minęło, bo nawet w Chinach komunizm jest już czysto fasadowy, dysproporcje tylko będą narastać.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

Komunizm poza krótkim pierwszym okresem idealistycznym zawsze był fasadowy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: pxl666 »

zapachniało prawem pierwszej nocy ... chyba się deko zagalopowaliście . różnica pomiędzy średniowieczem a współczesnością jest gigantyczna . dysproporcje zmieniają się ale nie tak jak opisujecie , w pierwszym świecie owszem coraz mniej ludzi ma coraz więcej , jest to pochodna przyjętego systemu gdzie w zależności od wahań giełdy pan ma miliard w środę i 2 miliardy w sobotę ... natomiast kto zaprzeczy ze w cywilizowanych krajach ogólny dobrobyt osiągnął poziom którego nie mieli średniowieczni królowie ? kajman pisał w mojej opinii o czymś innym - w prawdziwej demokracji ludzie którzy odwalają oficjalnie wał i się im go udowadnia zostają zdjęci ze stołka i/lub posadzeni w pierdlu . w fasadowej czyli takiej jak u nas , oficjalnie się mówi ze to kłamstwo i brednie i to złoty człowiek jest i tyle .
odnosząc się do zarzutów ze ten czy ów zarabia tyle a tyle . nikomu nie zabrania się być lekarzem , informatykiem , inżynierem itd . ponoć jest obecnie rynek pracownika wiec oco kaman ? to co tkoko pisze miała załatwić ustawa kominowa w spółkach skarbu państwa . jak jest każdy widzi . odnośnie zarobków w firmach prywatnych to właściciel daje ile uważa i za ile pracuje pracownik i nikomu nic do tego .
ten gatunek jest niewiele warty . o tym ostatnio z kajmanem pisałem , większość tylko patrzy jak dostać (nawet nie zarobić) i nic nie robić , a druga strona pragnie mieć dla posiadania . sumarycznie mamy efekt masy bezmozgów i garstki myślących / ustawionych których interesy są wzajemnie sprzeczne . pojawiają się już glosy ze zdebilenie i wiążąca się z tym zagłada to ewolucyjny bezpiecznik tego gatunku .
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

Właśnie wróciłem od kolegi, 4 miesiąc ogłoszenia wszędzie o pracownika, do prostej, nie męczącej, fizycznej roboty, 8-16:00, 8h dziennie (de facto pewnie z 5-6 o czym mówi otwarcie), 5 dni w tygodniu, na umowie, wszystko legal. Pracuj, OLX, Urząd Pracy, FB, co się da. I nic, nie ma chętnych. Nie że dzwonią i za mało płaci. On w tej chwili jest gotowy na przyuczeniu dawać komuś bez wykształcenia, umiejętności, kwalifikacji 2500-3000zł na rękę. Ale nawet nie dochodzi do pytania o kasę, bo nie ma chętnych. Same dyrektory ;)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

pxl666 pisze:
08 lut 2022, 12:11
zapachniało prawem pierwszej nocy ...
Z punktu widzenia Pana to fajnie brzmi ;) Ale niestety, jest to głównie mityczne prawo, tak na prawdę nigdy szeroko nie stosowane u nas :evil:
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 13:36 przez Kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: pxl666 »

Haha szeroko ...No na szczęście... tych "kilka przypadków " wystarczy by mieć pojęcie o losie ludzi i podludzi w ciemnych czasach . Były o wiele mniej humanitarne zwyczaje które szlachta wykorzystywała w swoich stosunkach z Chłopami i naprawdę dziś żyjemy w dobrych czasach. Przynajmniej teoretycznie
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

Ogromny postęp w zamożności społeczeństwa widać na przestrzeni ostatnich 30 lat a co dopiero jak daleko sięgać to tych pięknych obyczajów ;) Co by nie mówić to komuna rozbiła u nas klasowość w starym stylu i dała szansę edukacji i sukcesu większą niż w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy np. syn chłopa miał nikłe szansę na studia i karierę. Choć na głębokich Kurpiach wciąż dawni chłopi trzymają się z chłopami, była szlachta ze szlachtą i proboszczem, a mieszanie się nie jest wcale takie im obojętne. No i Kurp często trzyma gdzieś flintę jakby co ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: WojtekErnest »

I znów rządy proletariatu, jawna niechęć do eliit, osob wyksztalconych, zaradnych, rujnują kraj. Bo jakaś część sierot po socjalizmie to popiera. Im nie przeszkadza lamanie prawa i przekręty na nie spotykaną dotąd skalę. Bo przeciez "wszyscy" kradną ale Ci częścią się "dzielą". I taki suweren podtrzymuje te fasadę demokracji. Do czasu....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Maran_hand »

Kajman pisze:
08 lut 2022, 13:33
Właśnie wróciłem od kolegi, 4 miesiąc ogłoszenia wszędzie o pracownika, do prostej, nie męczącej, fizycznej roboty, 8-16:00, 8h dziennie (de facto pewnie z 5-6 o czym mówi otwarcie), 5 dni w tygodniu, na umowie, wszystko legal. Pracuj, OLX, Urząd Pracy, FB, co się da. I nic, nie ma chętnych. Nie że dzwonią i za mało płaci. On w tej chwili jest gotowy na przyuczeniu dawać komuś bez wykształcenia, umiejętności, kwalifikacji 2500-3000zł na rękę. Ale nawet nie dochodzi do pytania o kasę, bo nie ma chętnych. Same dyrektory ;)
Niedawno kolega z zaprzyjaźnionego warsztatu samochodowego opowiedział mi historię.
Mają specjalistę, człowieka starszej daty, który wstawia im szyby w samochodach. Ów człowiek ma opinię bardzo solidnego fachowca, przy tym jest słowny i punktualny. Oni dzwonią do niego, on przyjeżdża, robi swoje i wszyscy zadowoleni. Jakiś czas temu zadzwonili i usłyszeli, panowie już nie dojeżdżam. Jeśli chcecie to musicie sami podstawić samochód. Koledzy załadowali lawetę i pojechali. Podczas wstawiania szyby wywiązała się rozmowa. Dlaczego już nie dojeżdża. W odpowiedzi usłyszeli, mam swoje lata dlatego zatrudniałem dwóch chłopaków, tacy podaj, przytrzymaj, sprzatnij, zabierz. Umowa o pracę, wszystko legalnie. Pensja, trochę powyżej minimalnej ale i wymagania w stosunku do nich proste. Niedawno obydwaj rzucili pracę bo jak powiedzieli: jeśli od pensji odejmą koszty dojazdu i to czego nie otrzymają z programów pomocowych ..to im się nie opłaca pracować. Finansowo lepiej wychodzą nic nie robiąc. O to jest przerażające...
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 17:22 przez Maran_hand, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

Ano, nie ma się co dziwić, większość jak ma do wyboru robić i dostawać i nie robić i też dostawać, to wybierze nie robić.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: pxl666 »

no mi koleżka który " ma koparki " i ogólnie zajmuje się robotami ziemnymi opowiadał ze przychodzi do niego pacjent ze szuka pracy , ale za 5k to on "robił nie bezie" bo tyle ma z socjalu . żyć nie umierać
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: gienek333 »

Cheba se zrobie kurs na koparkę, bo dzieci mam już duże :D .
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: gonzales »

5000 socjalu to bierze kobieta z 4 dzieci, 500+, zasiłkami rodzinnymi, funduszem alimentacyjnym i zasiłkami z pomocy społecznej. W tej chwili nawet na jakimś zadupiu każdy mężczyzna który nie pracuje to "żól" , leń i nie będzie pracował bo mu się nie chce. Kobiety maja trochę gorzej, ale nie w mieście gdzie dostęp do pracy jest większy. Bardzo ważnym czynnikiem jest mobilność i koszty dojazdu do pracy. To często po przeliczeniu zabija sens podjęcia pracy. Najniższa krajowa, ćwierć pensji na paliwo, o ile masz auto i po temacie.
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: tas »

Ja nie wiem, ale może, wiecie, tu wiele osób narzeka jak to widzi tych socjalnych patusów na każdym kroku ale może to tak jak z jednorożcami.
Każdy słyszał, każdy gada ale nikt nie widział... ;)

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Stopa- ... 25119.html
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 8:59 przez tas, łącznie zmieniany 1 raz.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: WojtekErnest »

Takie wyniki moze dlatego, ze potencjalni bezrobotni PL wyjechali do innych krajow EU. A Ci z EU z tego powodu do PL nie przyjada. Po drugie pamietajmy ze mamy klopot z statystyka obywateli PL. Do spisu ilosci szacuje sie ze conajmniej kilkaset tys Polakow ktorzy de facto przebywaja za granicą, zaznaczaja ze sa w PL. To podbija ogólną ilość Polakow ale ilu ich jest w kraju nie wiadomo.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 9:48 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

ja tak jakoś ostrożny jestem jeśli chodzi o raportowanie polskich instytucji ;) Od czasu jak jest mateuszek to wprowadzono (i tak pozno) korporacyjną kreatywną księgowość w wielu dziedzinach ;)
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: gonzales »

Ja to mam skrzywienie zawodowe, tak naprawdę bezrobocie jest dość niskie. Jest oczywiście ukryte bezrobocie np. ubezpieczenie w KRUS jako członek rodziny, ubezpieczenie zdrowotne ( bo to o nie chodzi) przy pracującym małżonku, lub nawet gdy małżonek jest właśnie zarejestrowany w PUP, drugi nie musi podpisywać listy co miesiąc, tylko robi na czarno w kraju lub zagranicą. To jest właśnie kreatywna księgowość , dodam że patent jeszcze za poprzedniej ekipy.
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: WojtekErnest »

Teraz wychodzi rowniez problem z częścią 500+, gdy gotowka przychodzila na adres rodziny /babci w PL, a rodzice i dzieci sa poza. Obecnie elektroniczne wnioski i konto bankowe w PL. I trochę beneficjentow/dzieci ubylo....
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 15:13 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: gonzales »

Podstawą do wypłaty 500 jest ubezpieczenie zdrowotne w PL
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: WojtekErnest »

Pod warunkiem, że na to dziecko nie jest pobierane równocześnie świadczenie np w Wielkiej Brytanii. Anglicy się zorientowali że jest tak na dużą skalę i zaczęto sprawdzać takich rezydentów....i oficjalnie informują wnioskodawców ze wysyłają do PL zapytanie o to.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 22:41 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: gonzales »

Wtedy sprawdzana jest koordynacja. Prawdą jest że system nie jest szczelny, bo opiera się na "oświadczeniach pod odpowiedzialnością karną" wnioskodawcy.
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: tkoko »

Ciekawe że problemów z pracownikami nie mają np. w KGHM. :D

https://www.google.com/search?q=kghm+%C ... utc=sp-006
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 9:37 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: miki »

tkoko pisze:
10 lut 2022, 9:36
Ciekawe że problemów z pracownikami nie mają np. w KGHM. :D

https://www.google.com/search?q=kghm+%C ... utc=sp-006
A jakie tam mogą być problemy przy takim "sianie".
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Polityka. Opinie. Rząd. Publicystyka

Post autor: Kajman »

Jak to jakie, zawsze mało ;)
ODPOWIEDZ