Serwis amortyzatora powietrznego

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Serwis amortyzatora powietrznego

Post autor: Baranski86 »

Cześć, kupilem nowy Amor himalo do fatbikea i mam wrażenie że jest suchy. Mam dwa oleje hipol gl5 i atf220 rzadszy czerwony. Oba przekładniowe. Czytałem że mogą być w każdym razie nie zaszkodzą. Mam pytanie czy ktoś lal do amortyzatora taki olej i czy można ten hipol wlac od spodu w lagi , a gąbkę nasączyć tym rzadszym atf 220 . Na youtubie gosc odkręcał jeszcze komorę powietrza z góry i lal tam też hipol. Czy w ogóle wszystko zrobic na ten hipol ?
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis amortyzatora powietrznego

Post autor: Zxc843 »

Baranski86 pisze:
28 wrz 2021, 23:13
Cześć, kupilem nowy Amor himalo do fatbikea i mam wrażenie że jest suchy. Mam dwa oleje hipol gl5 i atf220 rzadszy czerwony. Oba przekładniowe. Czytałem że mogą być w każdym razie nie zaszkodzą. Mam pytanie czy ktoś lal do amortyzatora taki olej i czy można ten hipol wlac od spodu w lagi , a gąbkę nasączyć tym rzadszym atf 220 . Na youtubie gosc odkręcał jeszcze komorę powietrza z góry i lal tam też hipol. Czy w ogóle wszystko zrobic na ten hipol ?
zobacz najpierw czy ten amortyzator jest na olej czy może tylko na zwykły smar, ktory daje sie daje pod uszczelkę i na golenie wewnatrz. Jeśli jest rzeczywiście na olej, to nasączyłbym olejem gąbki jakims olejem do amortyzatorów np. Motorexa może 10w, do golenii lalbym na oko po 15ml od spodu.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2021, 17:43 przez Zxc843, łącznie zmieniany 2 razy.
KRAKÓW
ODPOWIEDZ