Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Bolej1
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 08 mar 2020, 21:47

Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: Bolej1 »

Witam. Mam problem z silnikiem bardzo głośno pracuje a dźwięk przypomina silnik F1. Silnik ma około 2tys przebiegu rozebrałem i smarowałem niebieski nylon oryginalnym smarem nic to nie pomogło. Od strony metalowych zębatek też był smarowany nic to nie dało.
Następnie zdecydowałem się na wymianę nylonowej zębatki na nową, dźwięk F1 pozostał. Już brakuje już mi pomysłów co to może tak hałasować. Dźwięk jest gosniejszy jak bardziej nacisnę na pedały i głośniejszy na wyższym stopniu wspomagania. Nagrałem film.

Aswierzy
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2023, 12:47

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: Aswierzy »

Cześć. Mam taki sam problem. Od jakiegoś czasu mój również jest głośny, ta głośność rosnie w miarę wzrostu kadencji. Szukam tematu ale nigdzie żadnych informacji. Dodam, że silnik nie ma żadnych innych objawów.
Doszedłeś jaka to może być przyczyna?
medyk81
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 04 sty 2022, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: medyk81 »

Aswierzy pisze:
30 sie 2023, 12:54
Cześć. Mam taki sam problem. Od jakiegoś czasu mój również jest głośny, ta głośność rosnie w miarę wzrostu kadencji. Szukam tematu ale nigdzie żadnych informacji. Dodam, że silnik nie ma żadnych innych objawów.
Doszedłeś jaka to może być przyczyna?
Jakiś czas temu wymieniałem tensometr w nowym silniku i po złożeniu był taki dźwięk. Ustał po jakimś czasie. Nie rozbierałem od strony silnika, więc źródło musiało być po stronie dużego koła. Przyjrzyj się zazębieniu dużego koła.
Łożyska do tsdz2 (Stieber/NSK/SKF).
Wgrywam osf
Aswierzy
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2023, 12:47

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: Aswierzy »

Cześć. Problem rozwiązany.
Napisałem do serwisu PSWpower- odpisali, żebym odkręcił obudowę silnika i dokrecil 6 śrubek mocujących silnik. Wydawało się, że trzymały dobrze, dwie dosłownie przekręciłem o tycityci.... i faktycznie dźwięk powrócił do normalności. Mam nadzieję, że na długo. Dzięki za podpowiedź. Mam nadzieję że komuś ta informacja również pomoże.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5825
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: pxl666 »

no wibracje ...
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: markkar »

Aswierzy pisze:
01 wrz 2023, 9:29
Cześć. Problem rozwiązany.
Napisałem do serwisu PSWpower- odpisali, żebym odkręcił obudowę silnika i dokrecil 6 śrubek mocujących silnik. Wydawało się, że trzymały dobrze, dwie dosłownie przekręciłem o tycityci.... i faktycznie dźwięk powrócił do normalności. Mam nadzieję, że na długo. Dzięki za podpowiedź. Mam nadzieję że komuś ta informacja również pomoże.
Mocujących silnik do korpusu? Tam są 4 śruby. Czy dokręcając dekiel do stojana tymi długimi M3? Tam jest 6.
medyk81
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 04 sty 2022, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: medyk81 »

markkar pisze:
01 wrz 2023, 22:01
Mocujących silnik do korpusu? Tam są 4 śruby. Czy dokręcając dekiel do stojana tymi długimi M3? Tam jest 6.
Chodzi o śruby skręcające silnik - 6szt M3. Przedwczoraj identyczny wątek widziałem na grupie Facebook i też pomogło 😄
Łożyska do tsdz2 (Stieber/NSK/SKF).
Wgrywam osf
arsylw2
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2023, 12:00

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: arsylw2 »

Czyli muszę się dostać do środka silnika? Obudowę zdjąć z której strony?
medyk81
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 04 sty 2022, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Tsdz2 głośno pracuje. Dźwięk jak silnik F1

Post autor: medyk81 »

arsylw2 pisze:
16 wrz 2023, 12:06
Czyli muszę się dostać do środka silnika? Obudowę zdjąć z której strony?
Trzeba zdjąć z lewej strony czyli nie ta gdze jest łańcuch.
Łożyska do tsdz2 (Stieber/NSK/SKF).
Wgrywam osf
ODPOWIEDZ