BBSHD - spalony - po wymianie stojana hałasuje

Omówienie modeli silników. Ich dane techniczne, zastosowanie, moc, napięcie itp.
ODPOWIEDZ
piotrrs11
Nowicjusz

BBSHD - spalony - po wymianie stojana hałasuje

Post autor: piotrrs11 »

Hej,

Mam problem z silnikiem.
Spaliłem jedną fazę i stojan wyglądał tak:
Obrazek
Podczas gdy był spalony stojan silnik kręcił się ale wolno i miał bardzo mało mocny. Był głośniejszy dużo ale nie aż tak jak jest teraz.

Po wymianie stojana na nowy (po prawej) słychać ogromny hałas jak na tym filmie:
https://photos.app.goo.gl/GYYAji9ijySYg3VTA

Budowa tego silnika jest prosta... nie ma tam chyba co krzywo włożyć a zębatki są w bardzo dobrym stanie w środku, wszystkie.
Dodatkowo jak kręcę korbą (i ruszam całym mechanizmem silnika) to wszystko chodzi gładko.

Czy to mogą być objawy uszkodzonego sterownika?
Jeśli padł sterownik to chyba kupię jakiś sinus 45A i go lekko skręcę ale nie chciałbym też nabawić się na marne żeby okazało się że będzie jak dotychczas ;P
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2021, 17:22 przez piotrrs11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz

Re: BBSHD - spalony - po wymianie stojana hałasuje

Post autor: Eryk »

Dokładnie może to być wina sterownika.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz

Post autor: pxl666 »

Czemu nie oryginał i jak uszkodzileś?
tkoko
Forumowicz

Post autor: tkoko »

Spróbowałbym innych ustawień przewodów fazowych. Zdarzyło mi się że silnik (hoveboarda) przed autokonfiguracją też kręcił bardzo głośno. Po autokonfiguracji wszystko wróciło do normy. Może jest coś namieszane w fazach.
piotrrs11
Nowicjusz

Cały setup na przekładkę to oryginał - nie wiem dlaczego miałby ktoś pomieszać fazy. W każdym razie po montażu żonglowałem też nimi i tylko domyślna konfiguracja wprawiała rotor w jakikolwiek ruch.
Silnik spalił się podczas jazdy po mieście. Zwykłej, chwilę po starcie więc w zasadzie nie powinien zdążyć się nawet nagrzać.

Nie chce kupować oryginalnego sterownika za 150$ - w tej cenie może uda się już dorwać coś customowego z płynną regulacją mocy tak aby docelowo podnieść trochę ampery na fazach i wyciągnąć z tego silnika z 30% więcej.
Ktoś poleci jakiś sterownik pod 14s gdzie będę mógł w miarę łatwo żonglować mocą? (np. przez BT lub wyświetlacz)
gienek333
Forumowicz

Post autor: gienek333 »

Może jest ktoś w okolicy co ma podobny sprzęt, wtedy można sprawdzić sterownik i silnik :idea:. Jeżeli sterownik jest łatwo rozbieralny, to można zaglądnąć (czasem wystarczy powąchać) czy coś się nie zjarało. Czy silnik ma normalną moc?
Volski1
Nowicjusz

Post autor: Volski1 »

Na początku sprawdził bym synchronizację halli i faz, potem sterownik. W obu przypadkach potrzebny oscyloskop.
piotrrs11
Nowicjusz

Zamówiłem BAC855 2800W - ponoć wersja plug&play pod bbshd wraz z customowym wyświetlaczem.
Dam znać jak przyjdzie i zmontuje do kupy
SzczepanW2
Nowicjusz

Post autor: SzczepanW2 »

piotrrs11 pisze:
05 maja 2021, 20:36
Zamówiłem BAC855 2800W - ponoć wersja plug&play pod bbshd wraz z customowym wyświetlaczem.
Dam znać jak przyjdzie i zmontuje do kupy
Cześć, skąd i za ile kupiłeś ten zestaw? Czyżby z UK?
piotrrs11
Nowicjusz

Zamówiłem z UK. Coś ponad 300GPB.
Dużo.
ODPOWIEDZ