Silnik Mxus tylko jakis tani?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Sietas »

I wygląda na to, że właśnie tak są robione osie w oryginalnych silnikach od qs'a I mxusa
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: radasss »

Mogło wyglądać to tak: Zamawiający partię silników męczył producenta, żeby mu taniej sprzedał. Producent chwilę się opierał lecz w końcu uległ. Żeby zarobić musiał jednak na czymś przyoszczędzić o czym najprawdopodobniej poinformował zainteresowanego. I tak wyszedł wąski stator, miękka oś, może również gorsza miedź i lakier na niej.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Yin »

Albo był problem z podwykonawcą robiącym hartowanie a produkcja musiała iść więc wypuścili taką partię biorąc pod uwagę ze zarobią drugi raz jak część Klementów wróci po osie.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: WojtekErnest »

Albo po prostu 'klon' ... dla ubogich :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
anti85
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:41

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: anti85 »

Sam padłem ofiarą owej "miedzi". Sprawe opisalem na forum. Silnik działa do 1kW. Potem robi sie zwarcie i ... #%$%#^

..."dziękuje" ebikerowi za ten shit w myślach
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: TomaS »

Biedni Ci ludzie przez tą cenzurę na tamtym forum
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=130068#130068
Jak King Kong Un w Korei nad wszystkim czuwa 😁
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Sietas »

Po przewinięciu I wymianie osi te silniki dobrze chodzą. Problem tylko że jest spory koszt

Taki silnik wypuszcza się w następujący sposób. Bierzemy oryginał, idziemy do innej firmy i mówimy - proszę mi wyprodukować kopie tego jak najtańszym kosztem. A Pan Konrad S. był w Chinach ;)

Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzenia wytrzymałości tych osi na złamanie sprzętem który poda realne wyniki to chętnie udostępnię biorąc pod uwagę , że ulegną całkowitemu zniszczeniu
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: radasss »

Sądzę, że w nie za ciężkim bajku z nie za ciężkim rajderem poprawnie zamocowana oś będzie funkcjonować. Uzwojenie ze stopu miedziowego z kiepskim lakierem katalogowej mocy nie zapewni, czyli zakup tego ustrojstwa to wtopa.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Eryk »

Co tanie to drogie :/ A potem chłopaki pchają w te silniki ampery i dymy lecą :D Lipa z tym sklepem sprzedają podróby, za to powinno się siedzieć
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: radasss »

Eryk pisze:
06 cze 2019, 20:02
za to powinno się siedzieć
choćby na stołku i ziemniaki obierać, a nie beblać w silnikach.
warsztatmotocykli.pl
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Sietas »

Business is business

To ile jest takich Januszy biznesu w elektrykach to pewnie mało kto ma pojęcie. Ja widziałem różne cuda - aku gdzie taśmę oderwało by 2 miesięczne niemowlę, zaploty gdzie nyple można dokręcać palcami, celki po 4.7V, "nowe ebike'i" sprzedawane z rozwalonym aku bez bmsów, wskrzeszane akumulatory za 4000 zł zdychające po 300 kilometrach , sabvotony 60080 z nalepką 72150 I tak dalej i tak dalej
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: benju3 »

Witam,
Dałem się skusić podobnie jak przedmówcy na kupno silnika Rapid M3000 od E-bikera, z usługą zaplecenia w obręcz 26" Wszystko fajnie tylko po 100 km i dokręceniu szprych, zawsze podczas postoju sprawdzam napięcie szprych zaczęły się "jaja" Szprychy zaczęły pękać jedna po drugiej 3 pękły podczas wycieczki 120 km na asfalcie i na postoju kolejna. Okazało się, że E-biker oszczędza i to dosyć mocno na jakości materiałów. Szprychy są wykonane z twardego stopu metalu, który jest za twardy, zamiast pracować, łatwo pęka. Obręcz która wysłali i zapletli silnik, była fabrycznie kapslowana. Ja otrzymałem obręcz która została uszkodzona i wywiercono w niej otwory pod szprychy 2.6 nyple G12. Kwestią czasu będzie kiedy nyple będą wypadać z obręczy. Po zgłoszeniu reklamacji wpletli szprychy po najniższej lini oporu i nawet porządnie nie wycentrowali tego koła i odesłali te samo koło. Aż strach tak często ściągać te koło gdyż ośki są bardzo podatne na przekręcenie, legendy krążą, że lubią pękać przy bardziej ekstrymalnej jeździe. Chociaż silnik siedzi dosyć stabilnie, o samym silniku złego słowa nie powiem, gdyż przy sterowniku 50A 2000 watt bardzo dużo potrafi /16s10p. Ale trzeba mieć opanowaną manetkę, bo jest niezwykle czuły , lekkie naciśniecie manetki powoduje wyrywanie z siodła. To mi nie przeszkadza bo będę miał inny sterownik sinus programowalny. Do czego zmierzam, jest to podróbka dobrze znanego Mxus 3K turbo, z nawojem 3T bardzo szybkim 1V/1.3 KM, ale odradzam usługi zaplotku z tej firmy , natomiast sam silnik nie jest zły. Mam nadzieję, że poprawią niedociągnięcia, bo nie jest to słaby silnik, a takie podejście do sprawy może bardzo był przykre w skutkach dla użytkownika.
Załączniki
rapid 1.jpg
IMG_20190611_120549.jpg
IMG_20190611_120539.jpg
rower3.jpg
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: GrzegorzS »

benju3 w jaki sposób zablokowałeś tego torq arma z prawej strony?
Pytam ponieważ ze zdjęcia wynika jak by pełnił funkcję podkładki.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Przemek »

benju3 pisze:
11 cze 2019, 17:22
...Witam, ..
dobrze ze to opisałeś, sam nie mam czasu "niestety" na pisania o rożnych cudach ebajkerowych, drugi kolega także ma "przeboje " ze szprychami ale to inna opowieść...
najniesamowiciejsze ( o ile jest takie słowo) 8-) było jak podczas rozmowy gdy rower stał nagle słyszymy pyk ... pękła szprycha, normalnie sama se pękła . :cry: na postoju ... jaja
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: benju3 »

A szkoda gadać . Dzisiaj otrzymałem od nich odpowiedź że proponują wymianę na taką samą felgę i zaszprychowanie takimi samymi szprychami śmiechu warte lub mam im swoją felgę wysłać to mi wplotą silnik, pewnie szpychami od nich . Szprychy pękają OD SAMEGO PATRZENIA NA NIE :) od nich mimo dobrego naprężenia CO 50 KM SPRAWDZAM JAK GŁUPI CZY SIĘ NIE POLUZOWAŁY, A MIMO TEGO co chwilę PĘKA jedna za drugą. Te szprychy nie dają się do niczego. Za twardy stop metalu, zamiast sprężynować to pekają. Torq arm został uzupełniony ale bedzie wymieniany na KN z grubej blachy, ale póki co wzorowo spełnia swoje zadanie, zadanie spełnia klej Locitite na gwinty . A blokuje się o ramę, . Z tego wynika, że oni biorą oryginalne kapslowane obręcze i je uszkadzają przez rozwiertwanie i dawanie szprych grubszych 2.6. Sam silnik M3000 jest fajny bo się nie nagrzewa praktycznie, jest dynamiczny, szybki tam gdzie moja 800 by już parzyła w ręce, ten jest ledwo ciepły, ale nie wiedziałem , że odwalają taką manianę z obręczami i szprychami. Ośki tego silnika też najlepsze nie są podatne na zerwanie gwintu lub przekręcenie. Śruby też takie dziwne jakby chromowane. Kupiłem M14 samoblokujące to nie pasuja na tą ośkę. Jako klient chyba powinno się zwrócić to wszystko i zażądac zwrotu kasy, ale szkoda mi silnika, chyba że wymienię u tasa na mxus 3k TURBO.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: TomaS »

Pewnie są z jednej strony za mocno naciągnięte a z drugiej za słabo, czyli ogólnie źle. Dociągając te szprychy zwiększasz szansę pękania.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Przemek »

macałem te szprychy były nienaciągnięte wszystkie równo (dzwoniły) na ucho... i se stoimy i gadamy a tu nagle bzdręg na postoju strzeliła szprycha
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Yin »

W temacie: viewtopic.php?f=24&t=2216 padła ciekawa informacja:
krzychu666 pisze:
09 lut 2019, 9:14
grzegorzus czty ty masz ten silnik bo mój jakoś warzy 10,5 kg a 8,5kg to warzy QS 35H 4,5 T którgo też nieźle opluliście
Jako że ten silnik u mnie leży do tej pory i czeka na zaplot lub odsyłkę wrzuciłem go na wagę, wyszło 9.28 kg na wadze wędkarskiej z dokładnością do 10g.

Z najbardziej rzetelnego źródła czyli od Tasa jest info że silnik ma 9.20 kg ( https://nexun.pl/pl/p/Mxus-v3-3K-Turbo- ... x4-Tyl/378). Czyżby w feralnej serii z obniżki były też normalne mxus v3?
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Silnik Mxus tylko jakis tani?

Post autor: Sietas »

Silnik m3000 nie różni się wagowo od mxusa 3k turbo. Różnice w szerokości magnesów i statora kompensuje zapewne oś bo jest trochę inna średnicę na pewnym odcinku. Jak tylko iceman odeślę mi ośki mogę je zważyć z ciekawości
ODPOWIEDZ