Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Przekaźnik
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2019, 0:46

Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Post autor: Przekaźnik »

Witam jestem tu nowy posiadam silnik bionxa chyba 4 gen w ktorym odkleily się wszystkie magnesy kupiłem bo już rozpolowionego przygotowanego pod zewnętrzny sterownik. A więc tak pisze tutaj bo już nie mam sił co do tego złomu czy jest ktoś kto podjął by się wklejenia ich poprawnie? Błagam o odpowiedź serdecznie dziękuję.
Ogólnie tak nawiasem mówiąc przy okazji nie był chyba katowany bo osobiście wyjalem orginalny sterownik naprawdę proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Post autor: Goliath »

Witaj.

Może przejrzyj temat :
viewtopic.php?f=31&t=1672
Przekaźnik
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2019, 0:46

Re: Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Post autor: Przekaźnik »

Czytałem ten temat tyle razy że praktycznie każde słowo znam na pamięć problem w tym że jak już uloze magnesy niby tak jak ma być i podlaczam fazy to silnik zachowuję się tak jak membrana w głośniku zamiast obracać się to rotor próbuje wyskoczyć tak jakby. Zmienianie faz nie pomaga sterownik wg producenta może startować bez halli. Dziś włożyłem je tak żeby każdy z magnesow na obręczy się odpychal co skutkowalo tym że wydalalo się że niby coś się ruszylo ale to było max 2stopnie obrotu lekkie wychylenie rotora zasilanie jest 48v z Sony vtc 5 sterownik całkowicie nowy jakiś chińczyk do bldc 36/48v 250w w dodatku przewody fazowe przy próbie obrotu były gorace dlatego chciałbym móc komuś zlecić tą robotę z uwagi na to że zbyt nie mam czasu aby móc coś kombinowac
Przekaźnik
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2019, 0:46

Re: Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Post autor: Przekaźnik »

Czyli mam rozumieć że tak jak jest jest dobrze tylko wszystkie obrócić do góry nogami O 90 stopni tak?
Przekaźnik
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2019, 0:46

Re: Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Post autor: Przekaźnik »

Raz właśnie próbowałem robić na przemian tak aby każdy magnes w obręczy się przyciągał co skutkowalo praktycznie zablokowaniem rotora nie mogłem praktycznie wykonać żadnego ruchu pomimo że był już w deklu na łożysku
Przekaźnik
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2019, 0:46

Re: Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Post autor: Przekaźnik »

Serdecznie dziękuję za odp. Jeszcze raz dokładnie sprawdzę
Przekaźnik
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2019, 0:46

Re: Silnik bionx 3/4 gen ułożenie magnesow i klejenie

Post autor: Przekaźnik »

Aha czyli teraz rozumiem na to wychodzi że wcześniej miałem dobrze jak się wszystkie przyciągały względem osi. Możliwe że miałem któreś pomieszane. Może spróbuję jeszcze raz do tego podejść. Serdecznie dziękuję za informację. Najgorsze że nie mam dystansow muszę sobie jakieś zrobić wiem że szczelina max 3mm
ODPOWIEDZ