Revolt RV-120

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Revolt RV-120

Post autor: AST034 »

Zakupilem owego na promocji. Dane techniczne to 5-10kW, 49 kV. Na stole przy sterowniku gt-1500 i 3 minutach bez obciazenia na cwierc-pol manetki grzeje sie tak, ze na zewnatrz ma ok 55*C. Boje sie go zalozyc do motocykla bo czuje, ze po 100 metrach sie spali :o Jaka moze byc przyczyna? Jest to outrunner jesli ma to znaczenie.

Po prostu sie martwie, moj stary silnik inrunner 48/1000W
Po ostrej jezdzie pod gorke, kilka km z manetka do oporu nigdy nie osiagnal takiej temperatury jak ten bez obciazenia a tez pracowal z moca 4kW :|

Zamienil stryjek siekierke na kijek... trzeba bylo zostawić silnik, dokupić sabvotona i pchać 80A z baterii z uśmechem na twarzy :roll:


Edit: Halle sprawdzone, samonauka przechodzi bez problemu, silnik kreci sie swobodnie, bez szarpania i definitywnie z pełną mocą.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Revolt RV-120

Post autor: radasss »

Magnesy na wirniku powinny być odseparowane galwanicznie od siebie. Nie są i indukują się w nich prądy wirowe, nagrzewające ustrojstwo. Mam Sh 160 i ten sam problem. No może aż tak wysokiej temperatury nie osiągają przy parametrach jakie podałeś, ale i tak są za ciepłe jak na pracę bez obciążenia.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Revolt RV-120

Post autor: AST034 »

Możesz mieć rację, generalnie patrząc na wykonanie jest to zrobione... dość słabo. Magnesy są wciśnięte jakby na siłę, a szpary między nimi nie są równe. A czujniki halla wyglądają jakby mialy odpaść (wciśnięte na siłę między zęby statora) :shock:
grafffik

Re: Revolt RV-120

Post autor: grafffik »

Silnik do przewijki.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Revolt RV-120

Post autor: radasss »

Ja zrobiłem hallotrony na osobnych magnesach, na zewnątrz. Wcześniej sabvoton bardzo kiepsko współpracował. Te silniki z założenia były projektowane do użycia ze śmigłem i bez halli.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Revolt RV-120

Post autor: AST034 »

radasss pisze:
10 maja 2019, 8:43
Ja zrobiłem hallotrony na osobnych magnesach, na zewnątrz. Wcześniej sabvoton bardzo kiepsko współpracował. Te silniki z założenia były projektowane do użycia ze śmigłem i bez halli.
Masz to do czegoś włożone? Jeździ? Pokaż film albo link do tematu jak masz tutaj na forum.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Revolt RV-120

Post autor: radasss »

warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Revolt RV-120

Post autor: AST034 »

Konstrukcja zacna, masz jakiś film z jazdy?

A i widzę, że w tym temacie nie jestem jedyny który ma problem z temperaturą revolta :/
ODPOWIEDZ