Mxus 350w problem z hallami

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
artu015
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2019, 15:00

Mxus 350w problem z hallami

Post autor: artu015 »

Panowie, mam do was pytanie odnośnie czujników halla. Kupiłem silnik na allegro, opisany jako „Mxus 350w”. Poskładałem z tym silnikiem zestaw do kupy. Rower jeździ, ale tylko w trybie bezczujnikowym udało mi się go uruchomić. Sprawdziłem czujniki halla i odczyt z nich jest prawidłowy kiedy kręcę kołem do „tyłu”. Kiedy zakręcę do „przodu”, odczyt pozostaje bez zmian. Dodam, że jest to silnik z tylny.
artu015
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2019, 15:00

Re: Mxus 350w problem z hallami

Post autor: artu015 »

Zgadza się. Silnik jest z wolnobiegiem. Dlaczego prawidłowo? Nie widze w tym żadnego sensu
artu015
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2019, 15:00

Re: Mxus 350w problem z hallami

Post autor: artu015 »

Może niezrozumiale napisałem z tym kręceniem kołem. Dokładniej będzie jeżeli napisze, że jadąc rowerem do przodu nie mam odczytu z halli. Ale jadąc (chociaż to raczej niespotykane) do tyłu, jest prawidłowy odczyt.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4982
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mxus 350w problem z hallami

Post autor: tkoko »

artu015 pisze:
19 maja 2020, 20:20
Może niezrozumiale napisałem z tym kręceniem kołem. Dokładniej będzie jeżeli napisze, że jadąc rowerem do przodu nie mam odczytu z halli. Ale jadąc (chociaż to raczej niespotykane) do tyłu, jest prawidłowy odczyt.
Kręcąc kołem/silnikiem z wolnobiegiem w kierunku jazdy (do przodu), brak jest obrotów wirnika, więc brak jest i odczytu z halli. Kręcąc kołem/silnikiem z wolnobiegiem "do tyłu", obracasz wirnikiem silnika, więc masz odczyt z halli.
Jeżeli halle działają prawidłowo, być może masz nieodpowiednio dobrane przewody faz i halli, i potrzebna jest mała "kabelkologia";

https://ebike.nexun.pl/silnik-sterownik ... przewodow/
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mxus 350w problem z hallami

Post autor: slow »

A jaki masz sterownik?
artu015
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2019, 15:00

Re: Mxus 350w problem z hallami

Post autor: artu015 »

Sterownik blokowy (18A) z samonauką. Ok, wydaje mi sie, że rozumiem już o co chodzi. W silniku z wolnobiegiem wirnik obraca sie w kierunku jazdy luźno, dopiero w momencie podania napięcia jest jakby odpychany w przeciwnym kierunku przez magnesy. A, że w przeciwnym kierunku jest blokowany to napędza koło do przodu. Może źle interpretuje tryb jazdy jako bezczujnikowy. Koło kręci się płynnie, ale przy mocnym dodaniu gazu przy starcie silnik przeskakuje, pierwszy raz używam tak małego silnika i nie wiem czy to zjawisko jest normalne. Wydawało mi sie, że przy prawidłowym działaniu czujników halla nie ma takiej mozliwosci
ODPOWIEDZ