sab 72150 uruchomienie

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

sab 72150 uruchomienie

Post autor: Esperak »

Witam.

wreszcie dzisiaj przyszła ladowarka 84V i moglem poskładać silnik ze sterownikiem na sucho tak aby sprawdzić czy wszystko działa zanim zacznę piłować obudowę sterownika i zaplatać silnik w koło.

podłączyłem sterownik z silnikiem + zasilanie na ładowarce stacyjkę i fru odpalamy.
soft jest na kompie i działa, połączył się bezproblemowo, ale potem juz przestało mi się podobać.
Zgodnie z Blogiem TASa zacząłem ustawiać zakładkę set tylko zaskoczyło mnie dziwne zachowanie wpisujac jakas wartośc w zakładce przykładowo motor wciskamy OK przełaczamy zakładke i ta wartość wypełnia wszystkie pola w innej zakładce przykładowo 16 oco chodzi????
dodatkowo świeci się na czerwono błąd 1- mosfet fault.

Dodatkowo główne okno nie wyświetla parametrów bieżących przykładowo napięcia tylko jakieś bzdury.
próba wykonania factory reset też nie przechodzi zwisa na opcji in process 1.

Jakieś podpowiedzi.????
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: sab 72150 uruchomienie

Post autor: AST034 »

Esperak pisze:
09 lip 2020, 23:43
Witam.

wreszcie dzisiaj przyszła ladowarka 84V i moglem poskładać silnik ze sterownikiem na sucho tak aby sprawdzić czy wszystko działa zanim zacznę piłować obudowę sterownika i zaplatać silnik w koło.

podłączyłem sterownik z silnikiem + zasilanie na ładowarce stacyjkę i fru odpalamy.
soft jest na kompie i działa, połączył się bezproblemowo, ale potem juz przestało mi się podobać.
Zgodnie z Blogiem TASa zacząłem ustawiać zakładkę set tylko zaskoczyło mnie dziwne zachowanie wpisujac jakas wartośc w zakładce przykładowo motor wciskamy OK przełaczamy zakładke i ta wartość wypełnia wszystkie pola w innej zakładce przykładowo 16 oco chodzi????
dodatkowo świeci się na czerwono błąd 1- mosfet fault.

Dodatkowo główne okno nie wyświetla parametrów bieżących przykładowo napięcia tylko jakieś bzdury.
próba wykonania factory reset też nie przechodzi zwisa na opcji in process 1.

Jakieś podpowiedzi.????
1. Zla wersja programu
2. Fizyczne uszkodzenie sterownika
3. Nie laczy sie prawidlowo

Czy zainstalowales wszystkie sterowniki? Czy system to 64bit czy 32bit? Migaja diody RX i TX w programie czy tylko jedna?
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: sab 72150 uruchomienie

Post autor: Esperak »

AST034 pisze:
10 lip 2020, 0:25

1. Zla wersja programu
2. Fizyczne uszkodzenie sterownika
3. Nie laczy sie prawidlowo

Czy zainstalowales wszystkie sterowniki? Czy system to 64bit czy 32bit? Migaja diody RX i TX w programie czy tylko jedna?
Program z Bloga Tasa z 2013 roku plik exe.
niestety nie znalazłem nigdzie nowszego

Co do diodek to tak mrugają obie sygnały przesyła w obie strony.
Aby mieć pewność sprawdzilem na 2 laptopach jeden nowy z win10 64bit drugi starszy z win7 64bit. w obu przypadkach objawy identyczne.

drivery portu COM również z bloga TASa. Instaluje sie bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: sab 72150 uruchomienie

Post autor: Esperak »

AST034 pisze:
10 lip 2020, 0:25

1. Zla wersja programu
2. Fizyczne uszkodzenie sterownika
3. Nie laczy sie prawidlowo

Czy zainstalowales wszystkie sterowniki? Czy system to 64bit czy 32bit? Migaja diody RX i TX w programie czy tylko jedna?
I to była trafna diagnoza, faktycznie użyłem nowszej i wszystko śmiga pięknie. Wielkie dzieki.!!
ODPOWIEDZ