Cześć Jakie macie przebiegi na bafanga bbs02

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Cześć Jakie macie przebiegi na bafanga bbs02

Post autor: Baranski86 »

Czesc , ciekawy jestem jakie macie przebiegi na silniku bafang bbs02. Czy jest on mniej awaryjny w porównaniu do np tsdz2?
Pochwalcie się 😀
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Cześć Jakie macie przebiegi na bafanga bbs02

Post autor: Eryk »

Silnik zdecydowanie bardziej solidny od TSDZ2, wszystko jest bardziej masywne. Kilka znajomych śmiga na tym. Przebiegi to 17tyś. I uszkodzony sterownik w skutek ciągłego polewania gorącego silnika wodą z butelki( brak zdrowego rozsądku przy próbie chłodzenie silnika), kolejny ma 12tys bez awaryjnie. Oraz kilka po około 5tys. Też bez przygód. Jeżeli nie męczy się go zewnętrznym sterownikiem to działa to całkiem bez awaryjnie. Mechanika daje radę.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cześć Jakie macie przebiegi na bafanga bbs02

Post autor: tkoko »

Na Yoch, klonie BBS02, mam przez osiem miesięcy przejechane z 3000km, wyrwany (przewleczony przez zębatki) tylny wózek przerzutki, ale silnik bez awarii, i innych mechanicznych problemów. Nie wiem jak jest w wypadku oryginalnych BBS02, ale silnik Yoch, ma dodatkowe zabezpieczenie przed udarami korby, co zabezpiecza nylonową zębatkę. Działa to podobnie jak we wkrętarkach.
pablix
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2019, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Cześć Jakie macie przebiegi na bafanga bbs02

Post autor: pablix »

Myśle że to wszystko zależy jak kto jeżdzi. BBs 02 jeszcze nie uzytkuje ale w sporej grupie mamy BBSHD który jest mocniejszy. Jeden nakrecił chyba juz z 6 tysi i nic a inny meczy go jak motocykl i wytarł 2 zębatki. Mysle za na starcie trzeba dodac smaru lub go wymienic na lepszy i nie przegrzewać go bo od tego może sie wydarzyć już wszystko. Ja do swojego BBS HD miałem podczepiona duża przyczepkę rowerową i woziłem ciężkie drewno ( mysle ze nawet do 80 Kg) po górkach i lesnych dołkach i na razie jest ok choc korci mnie zaglądniecie do przekładni.
ODPOWIEDZ