Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
szkuba
Forumowicz
Posty: 438
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: szkuba »

Wpadł mi w oko taki silnik Shengyi DGW22 http://www.syimotor.com/productDe_3.html.
Czy ktoś zna / posiada taki silnik? Jeśli jest to starszy brat tego co sprzedają w ebikes.ca (SX1 oraz SX2) to jest szansa (tego jeszcze nie wiem) że to fajny silnik ze względu na:
cichą przekładnię ze skośnymi zębami?
na rysunku rzutu bocznego widać łożyska maszynowe w bębenku - co byłoby rozwiązaniem problemu z bębenkami innych producentów?

swoją drogą wygląda to bliźniaczo jak silnik Bolt e-1000smart https://bolt-ebike.pl/silnik-bolt-e-1000-smart - a ten model może ktoś użytkuje?
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: GrzegorzS »

Bolt ma to samo z ebiker czyli przekładniowy Shengyi .
ServusDei
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2020, 9:20

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: ServusDei »

Ja mam silnik z e-bolta e-1000 smart, 45 km/h da się na manetce jechać przy pakiecie 13s4p i wadze 110 kg (trochę mu zajmuję rozpędzenie roweru). Słychać przekładnie ale ja akurat lubię jak coś brzęczy :). 20 A w to pcham i w sumie jest ok. Silnik jest w mały lekki i nie rzuca sie w oczy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: pxl666 »

ServusDei pisze:
22 mar 2021, 8:41
Ja mam silnik z e-bolta e-1000 smart, 45 km/h da się na manetce jechać przy pakiecie 13s4p i wadze 110 kg (trochę mu zajmuję rozpędzenie roweru). Słychać przekładnie ale ja akurat lubię jak coś brzęczy :). 20 A w to pcham i w sumie jest ok. Silnik jest w mały lekki i nie rzuca sie w oczy.
A masz sterownik w podstawie bidonu ? Jeśli tak to nie grzeje się on ?
szkuba
Forumowicz
Posty: 438
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: szkuba »

ServusDei pisze:
22 mar 2021, 8:41
Ja mam silnik z e-bolta e-1000 smart, 45 km/h da się
A na jakim kole? 26/27,5 czy 29?
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: GrzegorzS »

pxl666 pisze:
22 mar 2021, 9:04
rownik w podstawie bidonu ? Jeśli tak to nie grzeje się on ?
Dlaczego miał by się nadmiernie grzać?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: pxl666 »

GrzegorzS pisze:
22 mar 2021, 17:56
pxl666 pisze:
22 mar 2021, 9:04
rownik w podstawie bidonu ? Jeśli tak to nie grzeje się on ?
Dlaczego miał by się nadmiernie grzać?
Glebor mówił że się palą te sterowniki. Masz ?
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: verre »

to chyba dość dawno pixel bo ma w ofercie właśnie takie sterowniki w podstawie :D
https://mgvolt.pl/produkt/zestaw-do-kon ... ektryczny/
a te 1000W no to wiecie ;)
a pewnie i tak wszystko to żółci bracia tłuką na kontenery, tylko inne logo :P
😁😁😁😁😁...😁😁😁
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: GrzegorzS »

pxl666 pisze:
22 mar 2021, 18:44
GrzegorzS pisze:
22 mar 2021, 17:56


Dlaczego miał by się nadmiernie grzać?
Glebor mówił że się palą te sterowniki. Masz ?
Zamontowałem ich już dość sporo, i jeszcze z ani jednym problemów nie było.
Najstarsze niedługo zaczną już trzeci sezon.
ServusDei
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2020, 9:20

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: ServusDei »

Koło mam 26, sterownik mam Jueshuai JSM425 48v 25A :) schowany w ramie roweru. Generalnie śmigam na taki chińskim składaku :
samebike.jpg
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: lukk »

Jak się taki składak sprawdza ogólnie? Wiadomo, nie jest to coś do jakiegos ebajkowego szaleństwa, ale przy takiej zwyczajnej turystyce, jest to w miarę solidne?
Pytam, bo mam małego składaczka 20" przerobionego na elektryka i do miasta jest spoko, ale zjazd z asfaltu nie jest dobrym pomysłem :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: WojtekErnest »

Jak kazdy skladak, nawet z kolami 26 cali, wejdzie do bagażnika samochodu, więc to istotnie poprawia mobilność urlopową.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: tkoko »

lukk pisze:
24 mar 2021, 11:34
Jak się taki składak sprawdza ogólnie? Wiadomo, nie jest to coś do jakiegos ebajkowego szaleństwa, ale przy takiej zwyczajnej turystyce, jest to w miarę solidne?
Pytam, bo mam małego składaczka 20" przerobionego na elektryka i do miasta jest spoko, ale zjazd z asfaltu nie jest dobrym pomysłem :)
Przez siedem lat jeździłem takim "składakiem" po naszych górkach bez problemu. Największym problemem są kamienie ze względu na małe koła. :D
Załączniki
Mix OK31.jpg
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: lukk »

WojtekErnest pisze:
24 mar 2021, 12:28
Jak kazdy skladak, nawet z kolami 26 cali, wejdzie do bagażnika samochodu, więc to istotnie poprawia mobilność urlopową.
dokładnie, wiem, że poprawia, można uniknąć opłaty za rower w niektórych pociągach po złożeniu itp.
Ale bardziej mi chodzi o to jak się sprawdza ten konkretny, na kołach 26, nie jeśli chodzi o mobilność, ale użytkowo, czy ten mechanizm składania jest w miarę solidny, czy rama daje radę, itp.
Tych składaczków 20" jest już dość sporo, a tego 26" zauważyłem już dawno, ale nie widziałem wcześniej nigdzie poza foto reklamowymi, dlatego mnie zaciekawił :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: pxl666 »

ServusDei pisze:
24 mar 2021, 10:06
Koło mam 26, sterownik mam Jueshuai JSM425 48v 25A :) schowany w ramie roweru. Generalnie śmigam na taki chińskim składaku :samebike.jpg
Ta rama jest ze stali czy amelinum? Baterię też masz wewnątrz?
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: lukk »

https://allegro.pl/oferta/rower-elektry ... 0164935968
tu jest foto, wygląda to podobnie jak w tych małych składakach, bateria w tej dłuższej części ramy od zawiasu do główki sterownik w tej krótszej, między zawiasem i foto.
szkuba
Forumowicz
Posty: 438
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: szkuba »

Z info otrzymanego od Bolta silnik ma przekładnie z zębami skośnymi oraz czujnik temperatury. Co do łożysk w bębenku chyba sobie trzeba samemu rozebrać... ;)
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
ServusDei
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2020, 9:20

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: ServusDei »

Jeżeli chodzi o mojego składaka modelem wyjściowym był Samebike lo26 Full: (kupiłem go na "super" wyprzedaży z kodami z gearbeast z polskiego magazynu nie mając żadnego pojęcia o temacie ebików)
- silnikiem 500 W przekładniowy (35 km/h max)
- bateria 10AH pakiet 13S4P (no name ogniwa brązowe) (bms odcina przy 22A) stacyjka w baterii, i blokadą przed kradzieżą.
- sterownik 11A (najsłabsze ogniwo)
- wyświetlacz lcd S830 (limit 20 A)
- korba na kwadrat 3 blaty z przodu i wolnobieg 7 rzędowy z tyłu.
- osprzęt shimano turney (przód tył)
- Zawieszenie przód słabo tył dramat.
- hamulce mechaniczne 160 tarcza, raczej spowalniacze, słabej jakości ciężkie do wyregulowania.
- wahacz bardzo szybko zaczął trzeszczeć trzeba było przesmarować.
- mechanizm składania - o dziwko działa bardzo dobrze, nic nie trzeszczy jest sztywny, ja nie czuje podczas jazdy że siedzę na jednej czesci a kieruje drugą.

I tak przez rok czasu sobie rower ulepszałem (została tylko rama w sumie z oryginalnego produktu).

- zmieniłem silnik na eboolt smart
- dokupiłem drugą baterie z aliaby na ogniwach samsunga 35E 14AH a w starej wymieniłem ogniwa na LG mj1 i teraz tez ma pojemność 14AH
- Przedni napęd jednorzędowy na Holowtech II i blat NW 52T
- tył kaseta 11-40 9 rzędowa sunrace deore RD-M592
- zawieszenie budżetowe powietrze od suntora raidon przód i tył i to był strzał w 10, zawias zaczął dobrze pracować.
- hamulce hydrauliczne tektro 2 tłoczkowe rodzina HD-500 podpięte pod jedną klamkę hamulcową. (mam nie wypełni sprawną lewą rękę i musiałem jakoś zwiększyć możliwości hebli :D
- Sterownik Jueshuai JSM425 48v 25A - tu był duży problem bo trzeba to upchać w rame za baterie z kablami i chociaż żeby było ze 20 A.
- opony pedały kierownica chwyty itp

Generalnie projekt jest skończony i jestem z roweru zadowolony. Ktoś powie kupiłeś chińczyka za x włożyłeś y a za x+y mógłbyś mieć dużo lepszy sprzęt i w pełni się z tym zgodzę ale cóż tak wyszło... :) Bonus jest taki że rower po złożeniu da sie zapakować na fury i można pojechać gdzieś dalej pojeździć, druga bateria w sakwę i można śmigać.

http://pl.aliexpress.com/item/4001274755958.html Tu link do samej ramy ale cena raczej nie zachęca.
Xantus
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2018, 12:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: Xantus »

Ja mam DGW22C czyli wg. doskonałego tłumaczenia z ali "Gorący bubel" po ciężkich przeróbkach. Ogólnie jak nie pchasz w niego więcej niż 1500W to daje radę bez żadnych zmian. Silnik ma zęby proste bez czujnika temperatury jedynie sygnał ilości obrotów na hallotronie. Głośność z metalowymi zębatkami jak młynek do kawy a z plastikowymi już nie pamiętam ale na pewno ciszej :). Opis przeróbki i wygląd wewnętrzny silnika: viewtopic.php?f=30&t=1296 . Po przeróbkach przyjmuje 3KW trzeba tylko dobrze dostroić silnik - na sterownikach Barmala nie przegrzewa się, sterowniki blokowe na tym poziomie mocy już grzeją silnik ale mają niezłego kopa dlatego mam wrzucone 3 czujniki temperatury w ten silnik.
szkuba
Forumowicz
Posty: 438
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: szkuba »

Xantus pisze:
27 mar 2021, 23:05
Ja mam DGW22C czyli wg. doskonałego tłumaczenia z ali "Gorący bubel" ..... Silnik ma zęby proste bez czujnika temperatury jedynie sygnał ilości obrotów na hallotronie. Głośność z metalowymi zębatkami jak młynek do kawy a z plastikowymi już nie pamiętam ale na pewno ciszej :). ...
.
Hmm sprzedawcy piszą że ma żeby skośne... czujnik temperatury może być wklejany na życzenie przy dużych zamówieniach )tak myślę ) Okay a co z bębenkiem, rozbiarales kiedyś czy ma łożyska maszynowe?
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Xantus
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2018, 12:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: Xantus »

Łożyska silnika są kulkowe, wymieniłem je na takie same modele tylko markowe bo Chińskie się zatarły, na razie działają. W bębenku kasety nie zmieniałem łożysk ale założę się że maszynówek nie dali.
PiterSDL
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2023, 10:49

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: PiterSDL »

ServusDei pisze:
24 mar 2021, 10:06
Koło mam 26, sterownik mam Jueshuai JSM425 48v 25A :) schowany w ramie roweru. Generalnie śmigam na taki chińskim składaku :samebike.jpg
To był mój pierwszy ebike , bardzo fajna maszyna ale dopiero w modyfikacjach.
Te podzespoły fabtyczne to tragedia. Ale można go bardzo prosto podrasować.
Wymieniłem oba amortyzatory , sztycę , siodełko, hamulce, podpurkę itp ale było warto.
Zmienił się ciężar a jazda stała się na amortyzatorach powietrzno - olejowych super komfortowa.

Teraz zbudowałem drugi rower na bazie ROMET VIP Carbon. Zastosowałem właśnie ten silnik e1000 smart i bateria 17,5Ah.
Modyfikacje to obręcze DT SWISS, grubsze szprychy, hamulce hydrauliczne 4 tłoczkowe, tarcze 180mm do tego inne manetki hamulców z czujnikami.
Ale to nie koniec, dokończenie zamiany na karbon , czyli kierownica , sztyca, uchwyty inne rzeczy.
Efekt to ciężar około 20 kg i straszne przyspieszenie, prędkość max nie sprawdzałem ale ograniczyłem do 40km/h na wszelki wypadek.
Potrafi jechać ponad 2 godziny z prędkością 40 km/h ale wtedy kończy mu się bateria.

Wydaje mi się, że mimo wszystko receptą jest nie tylko silnik ale ciężar rozwiązań.
Testuję go pod względem prędkości nominalnej przy której uzyskam największy zasięg.
Pozdrawiam
Załączniki
carbon rower.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: pxl666 »

w carbonie HT ??? 20 kilo
ten rower ważył 19.5 kg

PiterSDL
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2023, 10:49

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: PiterSDL »

Nom, sporo dodatkowego osprzętu, nie jest taki goły, ale wiesz sama bateria to 3,9 kg + silnik 3,6 kg, szerokie gumy wzmocnione obręcze.
Sam rower Karbon to około 10 kg kierownica zintegrowana 250 gr. Ale dochodzi ci oświetlenie pozycyjne przód tył, chlapacze, lapa z centralnej baterii, uchwyty, torba na rzeczy, każda rzecz waży paręset gram i robi końcową wagę. Rower jest za to fajnie wyważony , ciężar jest nisko.
Mogę zmniejszyć jeszcze wagę zakładając amortyzator olejowo gazowy jak w moim drugim rowerze składanym (na zdjęciu), ale ten na razie testuję w takiej konfiguracji i jest ok.
Zapewniam cię że jest naprawdę szybki. (zdjęcia poniżej).
Załączniki
rowcarb2.jpg
rowcarb1jpg.jpg
row1.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: pxl666 »

no dziwie się że węgiel i wcale szału nie ma . mój stary cube nie dość ze gruba ścianka , to jeszcze full i lżejszy od węgla...
PiterSDL
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2023, 10:49

Re: Shengyi DGW22 / Bolt e1000 Smart?

Post autor: PiterSDL »

Ale sam rower aluminiowy waży mniej niż 10 kg ?? To raczej niemożliwe, nigdy się nie spotkałem.
Ten silnik e1000 smart i tak jest mały i lekki 3,6 kg, s1100 sam ważył chyba 6 kg.
Poza tym musiałbyś się przejechać na Karbonie, jest niesamowita sztywność konstrukcji a amortyzacja jakbyś miał normalnie dumpery.
Karbon idealnie tłumi drgania na drodze.


Czy to jest ten rower ?? Czyli ROWER CUBE STEREO 120

https://www.rowerowy.pl/cube-stereo-120 ... om-22.html

Według producenta jak tam widzisz rower przed konwersją ważył 14,8 kg jak dodasz do tego baterię 3,9 kg to masz już 18,7kg.
Skoro po konwersji waży 19,5 kg - 18,7 kg to na silnik kable i cały osprzęt czujniki itp zostaje ci 0,8 kg.
Chyba że faktycznie masz rower aluminiowy który wcześniej ważył mniej niż 10 kg.
ODPOWIEDZ