Silnik 36V w przednim kole - odcina pod większym obciążeniem

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
kris85
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2019, 14:50

Silnik 36V w przednim kole - odcina pod większym obciążeniem

Post autor: kris85 »

Witam forumowiczów. Znajomy przywiózł mi z zagranicy rower ze wspomaganiem elektrycznym, silnik w przednim kole. Uszkodzony był wyświetlacz, nie miałem takiego wyświetlacza, więc wymieniłem komplet sterownik + wyświetlacz na jakiś chiński 250W 36V. Sterownik jaki był oryginalnie to KZQW22A-MIFA. Znalazłem taki silnik na ebayu, podaję link do wglądu https://www.ebay.de/itm/Motor-Front-E-B ... 4623504931
Mam problem ze startem z miejsca na tym silniku czy to na płaskim czy pod górkę. Jeśli rozpędzę rower normalnie pedałując jadąc bez wspomagania i gdy ma już osiągniętą pewną prędkość, wtedy włączam wspomaganie na wyświetlaczu i wtedy wspomaga bez problemu na wszystkich 3 trybach wspomagania. Gdy się stanie, znów ma problem z ruszeniem z miejsca.
Podpięty mam czujnik PAS, tak było oryginalnie. W tym nowym sterowniku podpiąłem też manetkę, nie ma to znaczenia, problem ze startem także występuje. Problem ten objawia się następująco: silnik próbuje coś ciągnąć, ale zaraz przerywa i słychać taki pisk czy jak to nazwać, podobny dźwięk do hamowania hamulcem szczękowym o mokrą felgę, następuje odcięcie. Chciałem rozebrać ten silnik, myślałem, że jest jakiś dekiel, który trzymają trzy śruby widoczne na jednym ze zdjęć w podanym wyżej linku. Gdy odkręciłem te śruby, mogę kręcić osią a dekle silnika zostają w miejscu. Czy to jest silnik przekładniowy, jeśli tak to czy ten objaw wskazuje na uszkodzenie przekładni ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Silnik 36V w przednim kole - odcina pod większym obciążeniem

Post autor: tkoko »

Lub przeprowadzić "samonaukę" jeżeli sterownik takową posiada.
kris85
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2019, 14:50

Re: Silnik 36V w przednim kole - odcina pod większym obciążeniem

Post autor: kris85 »

Zapomniałem dodać, silnik jest bez czujników halla. Są tylko 3 przewody fazowe. Sterownik posiada "samonaukę", skorzystałem z niej, po pierwszym podpięciu kręcił do tyłu, odpiąłem, podpiąłem znowu i kręcił do przodu, odpiąłem. Użyłem taki sterownik z wyświetlaczem: https://www.aliexpress.com/item/3297097 ... 4c4dX2lwch
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Silnik 36V w przednim kole - odcina pod większym obciążeniem

Post autor: slow »

Jeśli czujnik nie ma halli to niestety ale na tym sterowniku nic nie wymyślisz. Zrywa synchronizację. Albo dołóż halle albo potrzebujesz "inteligentniejszego" sterownika.
kris85
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2019, 14:50

Re: Silnik 36V w przednim kole - odcina pod większym obciążeniem

Post autor: kris85 »

Dziękuję za odpowiedź. Nie miałem do czynienia jeszcze z takim czymś jak zerwanie synchronizacji, przeważnie miałem do czynienia z silnikami z czujnikami halla, bionx i inne i obojętnie jakiej firmy był kontroler, takie rzeczy się nie zdarzały. Rozumiem, że widziałeś takie przypadki i jest to potwierdzone ? Czyli wychodzi na to, że silnik sprawny ?
ODPOWIEDZ