Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: moonkagliwicee »

Kupilem prawie za darmo silniczek przekladniowy 250w ale bez czujnikow halla. Chcial bym je dodac i w przyszlosci uzyc silnik w jakiejs lekkiej konstrukcji. W silniku znajduje sie plytka do montarzu czujnikow. Potrzebne czujniki to zapewne SS41. Wszystko ladnie pieknie ale od czego na plytce sa miejsca oznaczone "s" i "t"? "a b c" to halle, "+5" zasilanie no i masa tam gdzie jest jej symbol. Zastanawiam sie rowniez w jaki madry sposob dodac przewody do halli. Jakies sprawdzone sposoby?
Załączniki
20210731_125110_compress10.jpg
20210731_125055_compress25.jpg
20210731_125039_compress7.jpg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: moonkagliwicee »

Pozostale zdjecia
Załączniki
20210731_125750_compress84.jpg
20210731_125809_compress40.jpg
20210731_125252_compress8.jpg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: miki »

Żółty - +5V, niebieski - masa, pomarańczowy - prędkość, szary - temperatura. Ta płytka jest mocno skorodowana, wyczyść ją dokładnie przy pomocy IPA. Sprawdź, czy czas nie ruszył punktów lutowniczych. Co do przewodów, każdy ma swój patent. Ja bym stosował cienką linkę miedzianą w izolacji (występuje w skrętce komputerowej typu "linka", robi się z tego tzw. patch-cordy, czyli te krótkie przewody między komputerem, a gniazdkiem w ścianie lub w skrzynce zbiorczej w sieciach komputerowych), nie drut. Chodzi o elastyczność. Co prawda trzeba się pobawić przy prowadzeniu, ale potem dłużej żyje. No, ale to już są szczegóły.
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: moonkagliwicee »

zeeltom pisze:
01 sie 2021, 6:47
S to może być SPEED a T to temperatura. Zauważ, że środkowy hallotron musi być przylutowany do góry nogami, czyli odwrotnie niż dwa zewnętrzne. Ja do halli używam miedzianych przewodzików ze skrętki komputerowej. Nowy przewód możesz zrobić wywlekając obecne fazowe , dołożyć halle i wsadzić w rurkę termokurczliwą, pogrzać i przełożyć przez istniejący otwór. Dobrze jest posmarować taki przewód jakąś oliwką, czy smarem, przed przekładaniem kabelka przez oś.
Dzieki za podpowiedz ze srodkowym czujnikiem🙂 nigdy w nich nie grzebalem i mogl bym nie zwrocic na to uwagi👍
miki pisze:
01 sie 2021, 10:08
Żółty - +5V, niebieski - masa, pomarańczowy - prędkość, szary - temperatura. Ta płytka jest mocno skorodowana, wyczyść ją dokładnie przy pomocy IPA. Sprawdź, czy czas nie ruszył punktów lutowniczych. Co do przewodów, każdy ma swój patent. Ja bym stosował cienką linkę miedzianą w izolacji (występuje w skrętce komputerowej typu "linka", robi się z tego tzw. patch-cordy, czyli te krótkie przewody między komputerem, a gniazdkiem w ścianie lub w skrzynce zbiorczej w sieciach komputerowych), nie drut. Chodzi o elastyczność. Co prawda trzeba się pobawić przy prowadzeniu, ale potem dłużej żyje. No, ale to już są szczegóły.
Czy takie cos jak na zdjeciu sie nada?
Załączniki
Screenshot_20210801-122126_Chrome.jpg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: miki »

Jak najbardziej. Usuń dokładnie cały nalot. Najlepsze są plastikowe patyczki z watą na końcach.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: Tooropek »

Ja nie używam skrętek, a przewodu dedykowanego do silników. Patrz na Ali taki do mocy 350W z hallami o średnicy minimum 1,5mm fazy. Koszt gotowego przewodu to 40zł z wysyłką. Wymiana wiązki wiąże się jedynie z uszczelnieniem osi i dodaniem jednej czy dwóch trytytek. Półtorej godziny roboty i masz silniczek jak nowy.
Obrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: miki »

W takich wiązkach przewody od czujników Hall'a są cienkie jak kilka włosów, co oczywiście nie jest błędem. Ale byłem zdziwiony za pierwszym razem, kiedy to widziałem. Oczywiście mam na myśli wewnętrzne miedziane rdzenie.
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: moonkagliwicee »

Tooropek pisze:
01 sie 2021, 17:32
Ja nie używam skrętek, a przewodu dedykowanego do silników. Patrz na Ali taki do mocy 350W z hallami o średnicy minimum 1,5mm fazy. Koszt gotowego przewodu to 40zł z wysyłką. Wymiana wiązki wiąże się jedynie z uszczelnieniem osi i dodaniem jednej czy dwóch trytytek. Półtorej godziny roboty i masz silniczek jak nowy.
Obrazek
Chce wykorzystac oryginalna wiazke tylko dodam do niej odpowiednia ilosc przewodow. Calosc w termokurcz i bedzie cacy🙂 Mam w kartonach jakies stare przewody silnikowe wiec cos sie dobierze
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: miki »

moonkagliwicee pisze:
01 sie 2021, 23:27
Chce wykorzystac oryginalna wiazke tylko dodam do niej odpowiednia ilosc przewodow. Calosc w termokurcz i bedzie cacy🙂 Mam w kartonach jakies stare przewody silnikowe wiec cos sie dobierze
Taka pogrubiona wiązka da się włożyć?
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Silnik przekladniowy 250w. Dodanie czujnikow halla

Post autor: moonkagliwicee »

Z oryginalnej zdejme izolacje i zastapie ja termoczurczem wiec srednica wiazki powinna sie zmniejszyc pomimo dodania jednego czy dwoch cieniutkich przewodow. Czy da sie wlozyc? Wyjdzie w praniu🙂
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
ODPOWIEDZ