Łańcuch przeskakuje przy wspomaganiu na 5 biegu

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Łańcuch przeskakuje przy wspomaganiu na 5 biegu

Post autor: Baranski86 »

Czesc mam elektryka ecobike . Jest tam wolnobieg 7rz . Wymieniłem łańcuch na nowy i mi przeskakuje na 5biegu ślę nie tak ze chce się zmienić na 6 bieg czy na 4 . Tylko jakby się ślizgnął na ogniwie. Co to może być za przyczyną? Przezutki mam dobrze wyregulowane. Jutro przyjdzie nowy łańcuch , ale wolnobieh tez jest w miarę nowy bo rower ma ogólnie pół roku i niewiele przejechane. To się stało jak zmienilem manetke do zmiany biegów z takiej okrągłej na kierownicy na taką z wajchą (nie wiem jak to się fachowo nazywa ;) ale też 7 biegową.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 15:03 przez Baranski86, łącznie zmieniany 1 raz.
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: Łańcuch przeskakuje przy wspomaganiu na 5 biegu

Post autor: daniel89 »

Jak wymieniłeś na nowy łańcuch to trzeba ten nowy łańcuch odpowiednio skrócić pod dwa skrajne przełożenia tak by był napięty a za razem luźno pracował. Jak łańcuch jest dobrze skrócony to potem regulujesz przerzutki, a manetkę też jak nowa to się ustawia do przerzutek. Jak sobie nie radzisz z tym to oddaj do serwisu rowerowego oni Ci to za grosze wyregulują, bo tak na odległość to ciężko poradzić zrób to i to.
Chyba że na YouTube sobie filmiki obejrzysz i zgodnie ze sztuką to zrobisz .
ODPOWIEDZ