Silnik przekładniowy 500W zamiennik MXUS MX01C

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Silnik przekładniowy 500W zamiennik MXUS MX01C

Post autor: glebor »

Cześć. Szukam silników 500W i chciałbym podyskutować na forum i podzielić się swoimi przemyśleniami:
- dystrybuowałem silniki XOFO jakościowo łep w łep z MXUS MX01C, z tym, że nie miały problemów z głośną pracą, generalnie one były świetne puki nie weszła wilgoć do środka. Mam klientów którzy mają na nich nawalone grubo ponad 20tys i dalej jeżdżą ;) I jedyny punkt, który za nimi nie przemawia, to montaż hali od wewnętrznej strony magnesów. Jak sie hall sypnie to w MX01C rozcinam dratwę i wymieniam, a w XOFO trzeba wywalić kabel z osi cały, wyjąć oś ze środka, wyjąć "stojan" wyjąć zegery z osi, generalnie zabawa na 6h, więc średnio opłacalna jest ich naprawa, jeżeli liczymy normalne warsztatogodziny po cenie rynkowej, a to zmusza mnie do zrobienia rekonesansu.

Pajdżin (boss MXUSa) na wywalone na współpracę z KT, stąd robią niekompatybilne nawoje, a zestawy dla was muszą spełniać na pewno kilka opcji:
* muszą mieć rozstaw 135mm
* muszą mieć mocowanie kasety, bo nikt nie będzie walczył z przeróbką na wolnobieg i downgradem całego osprzętu, więc dystrybucja 1000w XF19R mija się z celem.
* GDR19 mają słabe łożyska, generalnie pod każdym kątem są gorsze od XOFO.
* MXUS XF15C jest stanowczo za słaby ale najsensowniejszy cena/waga/jakość ale ma je już nexun, a ja chcę mieć coś mocniejszego latającego przynajmniej 45km/h w razie potrzeby, a różnica w wadze 250/500W jest ok 250 gram, więc to już bez znaczenia, kontra 2x lepsze parametry jezdne.

Generalnie mamy jeszcze BMC oraz 500tki z bafanga. I tak jak dystrybutor bafanga z wrocka ma całe kity niestety na zblokowanym oprogramowaniu, a z KTkami i tak trzeba ciągnąć z chin same silniki + sterowniki od kutenga, to nie ma już różnicy czy to będzie MAC, BMC, XOFO no właśnie i co jeszcze warto ogarnąć? Poczytam też na endless sphere. Silnik musi być tani i dobry. MAC w hurcie wychodzi 90$ przy 300szt, ale to jest MOQ, poniżej tego wychodzi 220$ czyli zestaw przekroczy ze sterownikiem brutto 2K, a musi być na tym jakiś $ dla firmy jeszcze, bo 5 ludków któych mamy w załodze sami się nei utrzymają wraz z lokalem i księgową ;)

Kurcze chce dla WAS coś dobrego skręcić żeby był LCD KT8S USB + pełna hermetyka + taka 500tka /1000W ze sterownikiem pod hailonga w podstawce ;) Prosty, estetyczny zestaw do szybkiego montażu, ostatnie XOFO które na moją prośbę były zmodyfikowane i w nawojach i miały czujniki temperatury i trafił się tylko jeden upierdliwy klient, któremu nie pasowało, że czujnik temperatury ma priorytet i czasami sterownik nie nabija prędkości, to był jedyny problem, który dla mnie na razie jest bez większego znaczenia w porównaniu z grzechotaniem przekładniówek z MXUSa...
Hmmm... Opiszcie swoje doświadczenia, jak będzie coś ciekawego, ściągnę próbkę, podłącze pod obecną podstawkę z HL, jak będzie ok, to pociągnę więcej i będzie dla każdego dostępny.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
atomek1000
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik przekładniowy 500W zamiennik MXUS MX01C

Post autor: atomek1000 »

Czy wciąż są tam planetarne plastikowe przekładnie? Pojawiło się coś może na rynku z metalowymi przekładniami?
Wcześniej : Pomógł 48 razy, postów 1897. - wiadomo gdzie ...:-)
j0n45h
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:11
Lokalizacja: Józefów k/Otwocka

Re: Silnik przekładniowy 500W zamiennik MXUS MX01C

Post autor: j0n45h »

Myślę, że metalowe przekładnie raczej się nie sprawdzą z uwagi na hałas.
Natomiast MAC widziałem ostatnio i fajne to jest. Na całkiem lekkim rowerze z bidonem spokojnie osiąga 45 km/h. Hałas dużo mniejszy niż przy MXUS01C (mam porównanie, bo taki miałem). Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy kontroler pociągnie MAC.
ODPOWIEDZ