co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Post autor: Yasiu77 »

Mam taki silniczek ponoć bezprzekładniowy w kole 26" i chcę mu podpiąć jakiś pakiet.
Na jakimś zewnętrznym sterowniku 48v i 13A podobno leciał ponad 50h/km i był letni. Sterownika w środku dawno nie ma i sprawdzałem go testowo na aku 36V i 48V sterownikiem 17A. Jakiejś specjalnej różnicy nie wyczułem między 10s a 13s i generalnie ma słaby moment.
Zastanawiam się czy ktoś go z samych zdjęć potrafi rozpoznać i jakie on ma mniej więcej parametry i co się z niego da wycisnąć.
Chodzi o to że mam oryginalne pudełeczko z pakietem 10s5p i docisłem do środka jeszcze 3s tak że mam 13s5p ale jak to jest bez sensu to zmieniłbym na tak jak było lub dołożył do 10s7p dla zasięgu. A ciekawe jak by mu dać z sterownika 25A i termiczny profilaktycznie.

Za dobre odpowiedzi przewiduję nagrody na następnym zlocie do odebrania/wypicia na miejscu :)
Załączniki
20180509_132952.jpg
20180509_133027a.jpg
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Post autor: djmarcin56 »

Zwykła sparta ion jak wszystkie, nie wiem jakie są tego rodzaje ale trochę tego kiedyś było na forum obecnie tylko w fabrycznych z zagranicy rowerkach na sprzedaż można spotkać, maks 500w ciągłej inaczej go spalisz, ten sterownik co masz 17A i 36v, jak chcesz na 48v jeździć to masz 50% szans, że ta jazda długo nie potrwa :P daj zabezpieczenie i obserwuj bo kilka sekund te 800w da rade ale jak dasz w palnik kilka razy to moze być koniec.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Post autor: tatar »

Bardzo delikatny silnik .z cienkim nawojem i te 48v 13A było mniej więcej optymalne.Większy prąd może szybko uszkodzić.@djmarcin56 ma rację odnośnie konfiguracji-bez przesady,ponieważ silnik przystosowany był do jazdy z PAS.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Post autor: Yasiu77 »

To nie wiem co zrobić..przerobić z powrotem aku na 36v i zostawić sterownik 17A czy rozebrać sterownik i go odchudzić i będzie dalej chodził na 48V z mniejszym amperażem?
Szczerze to wolałbym chyba przerobić baterię na 36v bo to się mi uda a z sterownikiem to nie wiem no i mam tylko ładowarkę 36v. 48V nie dopłynęła i już chyba nie dopłynie.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Post autor: tatar »

@Yasiu77 z całą pewnością bezpieczniej dla silnika,który fabrycznie chodził na 24V przy małych prądach.Szatan z niego nigdy nie będzie,a uszkodzić łatwo.Sam widzisz jak sprawuje się podczas ruszania.Póżniej jedzie gładko i nawet powiedział bym żwawo.ale z prądem bez przesady.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Post autor: pxl666 »

koleżka kupił Spartę od jakiegoś magika z olxa . silnik przerobiony rzekomo i testowaliśmy na szybko z chińskim sterownkiem i działał - kręcił się ...
kwestia tylko taka ze kolory faz ma z dupy (chyba żółty czerwony i niebieski) i zastanawiam się czy bez halli jest ważne jak go podłączymy do faz ze sterownika ???
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: co to za silnik sparta ion ? Ktoś go miał, testował?

Post autor: KrzysiekEV »

Bez hali dowolnie , jak się kręci do tyłu to dowolne 2 grube fazy zamień.
Zabawa jest dopiero w komplecie z halami , jest tabela kombinacji :
Obrazek
ODPOWIEDZ