wymiana magnesów w silniku

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
E-rylu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2019, 23:58
Lokalizacja: Zabrze

wymiana magnesów w silniku

Post autor: E-rylu »

cześć wszystkim, czeka mnie wymiana magnesów w silniku z hoverboard które po lekkich modyfikacjach wykorzystuje do mojego projektu, i teraz pytanie:)
magnesy które są zabudowane mają wymiar 25*11*2 mm i jest ich 30 szt. przy czym cewek w silniku jest 27...szukałem takich magnesów o "mocach" n38/n45 niestety nie znalazłem, jedyny rozmiar jaki znalazłem to 25*10*2 mm i teraz moje pytanie czy ważne jest ile jest magnesów w korpusie silnika i czy np. ta różnica 3 szt. w stosunku do ilości cewek w silniku to jakaś stała czy jeżeli zamontuje węższe magnesy będzie problem jeżeli wklejając je zastosuje czasowo jakiś dystans? bądź dołożę tą różnice czyli było by to 1 magnes więcej ? a niżeli seryjnie
proszę o pomoc. dzieki:)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: wymiana magnesów w silniku

Post autor: Dede »

Dołożenie o jeden magnes nie zadziała bo nie będzie na przemian N z S pole magnetyczne.
Jedynie rozwiązanie to zastosować 30sztuk ale pomiędzy magnesami dystans o te brakujące 1mm
Dołożenie jednego magnesu i tak byś miał przerwę 20mm żeby zająć całą powierzchnię to było by dołożyć 3 magnesy ale znowu nie zadziała bo nie będzie na przemian pola magnetycznego.
E-rylu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2019, 23:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: wymiana magnesów w silniku

Post autor: E-rylu »

Temat sie rozwiązał...zrobiłem nowe " obudowy " silnika pod magnesy w sumie to zrobiłem cały nowy silnik😅 stary został tylko drut nawojowy oraz blaszki statora
ODPOWIEDZ