XP04 - poszukuję informacji.

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Vakir24
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2023, 16:13

XP04 - poszukuję informacji.

Post autor: Vakir24 »

Cześć wszystkim. Trafiłem na to forum podczas poszukiwania info na temat konwersji roweru. Jestem na etapie doboru silnika do mojego oraz tatusiowego wehikułu. Z tego co doczytałem to najpopularniejsze silniki przekładniowe to xf19r oraz XP04. Ktoś z Was może polecić który bardziej się nada do mojego roweru oraz moich tras. Z tego co wyczytałem to xf19r posiada większy moment ale za to jest dużo głośniejszy,a na temat XP04 są tylko szczątkowe informacje. Ktoś z Was ma może więcej i formacji o tym silniku ?
Do tego planuje baterie bidonową ok 20Ah.
Rowery chce oddać do nexuna na konwersję bo po sąsiedzku.
Dzięki za info oraz uwagi. Pozdrawiam.
Indiana X- Pulser 5.9 29"
Trasa dom - praca 8km.
Czasem podjazdy drogami pożarowymi, asfaltowymi i szutrowymi w Beskidach.
Waga 85kg.
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: XP04 - poszukuję informacji.

Post autor: SzczepanW2 »

Jak masz blisko to chyba najlepiej podjechać do Nexuna(Tasa) do sklepu i podpytać na miejscu. Może mają coś złożone na tym silniku. Na ten moment nikt na grupach facebookowych, czy tutaj na forum nie zdawał szerszej relacji na temat użytkowania XP04. Co do XF19 to wydaje mi się, że pisałem Ci na FB już swój wywód :D
Awatar użytkownika
monsterzlasu
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 17 wrz 2019, 18:31
Lokalizacja: Mysiadło

Re: XP04 - poszukuję informacji.

Post autor: monsterzlasu »

Złożyłem dwa zestawy z xp04. Dla mnie rewelacja. Składałem też jeden na xf19r i tu muszę przyznać że po raz pierwszy narzekałem na hałas. Xp04 dla mnie jest bliski xf19r jeżeli chodzi o przyspieszenie i generalnie wrażenia z jazdy. Jeżeli robiłbym teraz dla siebie to na 100% xp04
Mateusz
ODPOWIEDZ