Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: T_polowy »

Witam.

Czy ktoś rozpozna producenta silnika ze zdjęcia? [ Czy to klon Bafanga? ]
Mogę dodać że jest to silnik z roweru DUOTTS F26.

--> Jaka tam morze być przekładnia? <--

Generalnie, chce się dowiedzieć czy części (głównie mechaniczne: całe przekładnie, zębatki itd...) są do kupienia.

Obrazek

Tu jeszcze zdjęcie z wtyczką silnika [ 9 pin ], zgaduję że 3 grubsze to fazowe, ile tam może być czujników Halla(czy mają wspólną masę), ktoś może wie czy można się tam spodziewać sygnału czujnika temp. ?

Obrazek
Pozdrawiam
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: tkoko »

Zapewne to Bafang tyle że pod marką producenta roweru.
https://pl.aliexpress.com/item/10050046 ... lwZajc9Y6O
Załączniki
b 750 w.jpg
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: T_polowy »

Czyli szanse na to żeby się dowiedzieć jaka to przekładnia są prawie zerowe ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: tkoko »

T_polowy pisze:
31 mar 2023, 10:54
Czyli szanse na to żeby się dowiedzieć jaka to przekładnia są prawie zerowe ?
Przecież przekładnia dla tych silników (Bafang) jest znana, wynosi 1 : 5. Zębatki do silników Bafang też są ogólnie dostępne, nie wiem w czym problem jeżeli to faktycznie Bafang (klon). Zapewne jest to silnik FM G060 48V750W i specyfikacja takiego silnika powinna być OK.
https://www.google.com/search?q=silnik+ ... utc=sp-006
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: T_polowy »

To już zdążyłem sprawdzić.
Ale jednak tylko zgadujesz/zgadujemy, nawet jeżeli to jest klon to akurat zmiana przekładni (dla producenta) to żaden problem.

Może ktoś się wypowie kto WIE bo może ktoś zna/miał ten silnik lub ma jakiś bardziej konkretny trop.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: Tooropek »

To jest bafang który podał tkoko. Wątpię by cokolwiek poza naklejką z nazwą na silniku było zmienione.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: T_polowy »

@Tooropek:

Jeżeli zdecyduję się na zakup, to rozbiorę silnik i sprawdzę.
Już mam coś więcej niż podejrzenia, że to nie jest silnik o mocy de facto 750 W a bardziej w przedziale 350-500 Wat, bynajmniej silniki o takiej konstrukcji Bafang sprzedaje jako 350 watowe - jak na razie tak wskazuje mój trop.

https://youtu.be/7K87AIiXFpY
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: Tooropek »

Może faktycznie środek jest inny. Jak ten silnik mocowo opisuje producent? Jako 350W czy 750?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: T_polowy »

750W

Ale bardziej mnie martwi fakt jakim prądem będzie "katował" go sterownik jeżeli mógłbym elektronicznie ograniczyć moc to nie byłoby jeszcze najgorzej.

Bardziej mnie martwi Moment obrotowy
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: Tooropek »

Jeżeli jest 750W to i tyle ma mieć sterownik, nie ma co tu się martwić bo skoro jest silnik dedykowany do takiej mocy to tak ma być i już.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: T_polowy »

Ja zamierzam używać napędu głównie do podjazdów z obciążeniem bagażnika ~25kg przy mojej masie niecałe ~90kg plus 38kg rower (TAK 38kg).

Boję się przegrzewania.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: tkoko »

T_polowy pisze:
01 kwie 2023, 12:38
750W

Ale bardziej mnie martwi fakt jakim prądem będzie "katował" go sterownik jeżeli mógłbym elektronicznie ograniczyć moc to nie byłoby jeszcze najgorzej.

Bardziej mnie martwi Moment obrotowy
Niepotrzebnie komplikujesz sobie życie.
1. Tak jak Tooropek napisał, jeżeli producent opisał silnik jako 48V750W to znaczy że nominalna/fabryczna CIĄGŁA moc silnika dla napięcia 48V to 750 wat. Szczytowa (chwilowa) moc silnika to 1.5 kW, a sterownik do silnika to 48 V, 25-30 A.
2. Przy każdym sterowniku jest mniejsza/większa możliwość kontroli mocy/prądu sterownika
W sterownikach z wyświetlaczem jest to bezproblemowe i możesz dowolnie ograniczyć maksymalną moc/prąd silnika.
Przy sterownikach bez wyświetlaczy również można ograniczyć moc/prąd silnika (3 speed) lecz w ograniczonym zakresie.
3. W czym masz problem z momentem obrotowym. Każdy silnik ma mniejsze/większe Nm i tego nie zmienisz.
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Re: Silnik ze zdjęcia - jaki producent, jaka przekładnia, dostępność części zapasowych

Post autor: T_polowy »

@tkoko:

To że producent tak napisał, to wiesz... to już kwestia tego czy TY mu wierzysz..., bo ja mam powody żeby nie wierzyć - przykład choćby link poniżej:
https://youtu.be/7K87AIiXFpY

Jeżeli zamówię to rozbiorę
3. W czym masz problem z momentem obrotowym. Każdy silnik ma mniejsze/większe Nm i tego nie zmienisz.
Oczywiście że zmienię, mogę nie kupić :/
ODPOWIEDZ