Następca QS205?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Następca QS205?

Post autor: ap0f1s »

Ma powstać mid od falcona. Chętnych jest sporo. A midow na moc 8kw jest mało. Chociaż ostatnio pojedzilem ma musher bike to fajnie to działa. Brakuje czegoś z dość dużym Aku, solidna rama i na midzie do tego możliwość wspomagania jak ma musher.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Następca QS205?

Post autor: 2kola »

ap0f1s pisze:
16 maja 2023, 18:06
Ma powstać mid od falcona. Chętnych jest sporo. A midow na moc 8kw jest mało. Chociaż ostatnio pojedzilem ma musher bike to fajnie to działa. Brakuje czegoś z dość dużym Aku, solidna rama i na midzie do tego możliwość wspomagania jak ma musher.
fenix chyba robił ramę pod mida z qs205 i pedałami
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5824
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Następca QS205?

Post autor: pxl666 »

ja mówię o typowo pedałowanym sprzęcie. masa - niestey obawiam się że bez hydroformowania jest ciężko jest konkurować z seroxatem . bateria musi być zdejmowana normalnie bo to musi móc iść na bagażnik rowerowy żeby miało rację bytu ...
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Następca QS205?

Post autor: Dede »

ap0f1s pisze:
16 maja 2023, 18:06
Ma powstać mid od falcona. Chętnych jest sporo. A midow na moc 8kw jest mało.
Jeśli będzie mid to może być zastępca QS205 bo będzie coś podobnego do surrona ale pytanie czy będą pedałami falcony czy to już typowo moto bez pedałów.

Sam byłbym zainteresowany wersją Mid-Drive
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Następca QS205?

Post autor: ap0f1s »

Mają być "pedały". Musher ma przekładnie piastę igh można normalnie do tych 50km h wspomagać. Mam teraz parę do wykonania konstrukcji na bafangu ultra z ramą z Alibaby. Robię skrzynkę i wejdzie tam 1400wh.

Sam potrzebuje czegoś co ma dość duży zasieg i mogę dojechać i wrócić na kołach. Denerwuję mam jak mam trasę, która musze wracać. Mój falcon dobił teraz do 100tys. km Ma drugi silnik i pewnie czeka go wymiana aku, które jest w porządku tylko inni mają większą baterie i na tym cierpie. Jednak spadki napięcia są duże i też denerwuje to. Szukam coś, gdzie mogę wspomagać jak i miec moc , ponad 5kw z dużym zasięgiem. Na ponad 100km. (Za dużo chyba chce)
Mam też crossa przerobionego qs 138 jednak, to jest ciężkie i nie da sie jezdzić normalnie po ścieżkach. Tyle, ze papiery i jest zarejestrowany na L1e-B, pójdzie na sprzedaż i na przyszly sezon coś musze zrobić na midzie.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Loobo
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2023, 12:09

Re: Następca QS205?

Post autor: Loobo »

2kola pisze:
16 maja 2023, 10:03
Wg. mnie pojazdy typu falcon z motocrossem mają tyle wspólnego co skutery. Jak wsadzisz do skutera amorek i damper o skoku 200mm nie czyni go z automatu motocrossem XD

Miałem pojazd typu falcon i sur rona. Falconem to można sobie co najwyżej pojechać po bułki do sklepu. Sur ron za to na dzień dobry wymaga modyfikacji (sterownik, bateria, podwyższenie siedzenia, zawieszenie, hamulce) ale jako baza jest świetny.
Dobre info.
A pytanie - jak potrzebuję właśnie pojazdu do latania głównie po bardziej płaskich ścieżkach, oraz do rozwijania umiejętności wheelie, to Falcon będzie ok?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2990
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Następca QS205?

Post autor: tas »

Będzie bardziej niż ok :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
kruq
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 10 gru 2020, 13:32
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Następca QS205?

Post autor: kruq »

pxl666 pisze:
16 maja 2023, 13:21
no ... moment , zaraz się okaże że te cudaki lansowane od 10 lat to się nadają do czego ? do lansu po mieście i na wiejskiej miedzy ?? do delikatnego kulania pożarówkami ? TAS ? TAS ? gdzie jesteś ??
Falcony, Sparki z QS205/273 są tym samym wśród ebajków czym SUV-y wśród aut.
radeko
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 08 lis 2019, 0:43

Re: Następca QS205?

Post autor: radeko »

Przyszłością są silniki synchroniczne reluktancyjne z wewnętrznymi magnesami. Czyli IPM SynRM. Poznać je można po tym ,że mają magnesy w środku ułożone w litere V . Przykladem takiego silnika jest QS165 v2. I te silniki są montowane jako mid. Silnik typu HUB ma niższa sprawność bo ma niższe obroty. Huby powoli będą odchodzić do lamusa.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Następca QS205?

Post autor: GrzegorzS »

radeko pisze:
25 cze 2023, 3:27
Huby powoli będą odchodzić do lamusa.
Już od ponad 120 lat stosuje się w pojazdach elektrycznych huby jak i midy. Jak dotąd huby zawsze znajdują swoją nisze i przez ten czas nie odeszły do lamusa.
Załączniki
hm.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Następca QS205?

Post autor: Dede »

GrzegorzS pisze:
25 cze 2023, 12:51
radeko pisze:
25 cze 2023, 3:27
Huby powoli będą odchodzić do lamusa.
Już od ponad 120 lat stosuje się w pojazdach elektrycznych huby jak i midy. Jak dotąd huby zawsze znajdują swoją nisze i przez ten czas nie odeszły do lamusa.
Samochodach kiedyś używali huby ale chyba już nie używają przyczyn technicznych i sprawności duże użycie prądu W/km i dla tego są używane midy aktualnie samochodach.
Są produkcji o czas jeden model nowych samochodów silnik żeby był wersji hub?
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Następca QS205?

Post autor: GrzegorzS »

Dede pisze:
25 cze 2023, 13:00
Są produkcji o czas jeden model nowych samochodów silnik żeby był wersji hub?
Odniosłem się ogólnie do pojazdów elektrycznych, a nie konkretnie do samochodów seryjnych.
ODPOWIEDZ