Silnik BLDC na oponę 12"

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawdzio
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:14

Silnik BLDC na oponę 12"

Post autor: Dawdzio »

Witam
Mam już za sobą tworzenie hulajnogi na kole z hoverboarda. Dobrze się sprawdzała, jakoś dawała radę pod średnie wzniesienia i na używanym akumulatorze przejeżdżała z 10km. Za to ogromną wadą były małe koła z pełnymi oponami. Chodzi za mną stworzenie nowej, ale bardzo mi zależy na zastosowaniu rowerowych opon 12". Mam takich spory zapas, wielkością jak na hulajnogę wydają się wystarczające, a i ułatwią transportowanie całości w bagażniku samochodu. Jedynie problem mam z wyszukaniem silnika dostosowanego pod oponę takiego rozmiaru. Rowerowe odpadają, bo nie ma szans zapleść ich na tak małą rafkę. Z monocykla byłyby idealne, ale te znowu są pod 14". Może słyszał ktoś z was o zastosowaniu takich kół i podpowiedział by mi czego szukać?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Silnik BLDC na oponę 12"

Post autor: Tooropek »

IMG_20230425_204752.jpg
Przerabiałem baterie od takiej hulajnogi jak na foto ma koła 12". Szukaj pod hasłem manta hulajnoga, może ktoś ma taki silnik od tego konkretnego modelu. Zdjęcie zapożyczone z neta.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Silnik BLDC na oponę 12"

Post autor: zielony71 »

Ale wiesz o tym, że na silniki od hoverboarda można bezpośrednio założyć pompowane opony od taczek?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
Dawdzio
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:14

Re: Silnik BLDC na oponę 12"

Post autor: Dawdzio »

Ta Manta to dobry trop, istnieje coś takiego, więc wystarczy wyszukać okazyjnie jakiś silnik i może kiedyś coś się stworzy.

Znam patent z oponami od taczek, ale zależy mi na zastosowaniu konkretnie rowerowych opon 12".
zielony71
Forumowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Silnik BLDC na oponę 12"

Post autor: zielony71 »

A jakie jest ERD (czyli średnica pomiędzy otworami na szprychy) tej obręczy pod oponę 12 cali?
W każdym razie wygląda na to, że silnik Bionxa ma zbliżoną średnicę. Trzeba by przymierzyć czy da się na niego założyć oponę 12 cali, czy jakoś mocować do niego obręcz. W każdym razie mocy by nie brakowało ;-)
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
ODPOWIEDZ