Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
adrosx
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2023, 19:08

Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Post autor: adrosx »

Hej,

Z góry przepraszam jeśli już taki temat się pojawił, a podejrzewam już pewnie był. Też mi zależałoby na zalezieniu kogoś kto by się podjął przeróbki tego silnika (oczywiście nie za darmo;)) tak by silnik był chłodniejszy.
Generalnie sprawa wygląda tak że mam ten silnik zamontowany w rowerze poziomym trójkołowym, no i niestety silnik dość mocno grzeje się na górkach czy przy momentach ruszania (wiadomo - peak prądowy)....
Co byśie tu polecili, lub czy znalazłby się ktoś z Krakowa lub okolic który by się zajął tym tematem?
Np wlanie ferrofluidu lub oleju transformatorowego? i przeróbkę tak by w łatwy sposób można było wymieniać ten olej lub ferrofluid?
Dodatkowe radiatory?
Prośba o pomoc bo sam mam dwie lewe ręce do tego typu spraw a przedzwoniłem z 10 serwisów w Krakowie i nikt nie chce się podjąć rozwiązania tego problemu.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1324
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Post autor: Yasiu77 »

Czym go "karmisz? " tzn. jaki sterownik, akumulator. Myśl o przeskoczeniu na 3k turbo jeśli sam nie potrafisz poradzić sobie z ferro czy olejem, to nie jest bezobsługowe.
adrosx
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2023, 19:08

Re: Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Post autor: adrosx »

Sterownik mam jakiś 30A, 2 akumulatory po 24,5 Ah...
Generalnie 3k turbo o wiele mniej się grzeje?
zielony71
Forumowicz
Posty: 1334
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Post autor: zielony71 »

Trochę dziwne, że się grzeje przy 30A, bo wiele ludzi tak go użytkuje bez żadnych problemów.
W jakie koło jest zapleciony? 28 cali? Jaki nawój silnika? Może jeździsz za wolno? To nie żart - silniki szybkoobrotowe mogą się przegrzewać jak muszą pracować przy zbyt niskich obrotach.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2999
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Post autor: tas »

3k sie w ogole nie grzeje w porownaniu do 30h ale moze faktycznie masz dobrany zly nawoj do pojazdu

z radiatorami jest ten problem, ze wymagaja ferro w silniku, a ferro wysycha i musisz go wymieniac max co 6 miesiecy. Robi sie duzo pracy a uzysk z takiej zabawy jest maly i prawie nie ma poprawy na udarowe nagrzewanie (dziala tylko na powolny narost temp)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Post autor: Dede »

Ja bym polecił 3k turbo nawój 5T jeśli nie zależy na prędkość a ma większym momentem obrotowym zamiast ulepszyć 30H
30H nie nadaje się w góry i na długie podjazdy nawet z olejem w środku.
Mały moment obrotowy 30H to w górach pewna część energii idzie na strady i idzie w ciepło zamiast w prace użyteczną.
Tylko ze 30A dla 3k turbo to trochę mało i mogło być spokojnie 45A tylko chyba tym przypadku bateria będzie słaba.
Ile waży pojazd i jakie vmax osiąga aktualnie?
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 968
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mxus 30H - jego schłodzenie - Kraków

Post autor: Yin »

W trajce może być problem z zależnością kół przednich co powoduje dodatkowe opory. Na forum poziomym jest temat z opisem ustawiania zbieżności. Jaki masz nawój silnika? Jeśli z tyłu masz hamulec tarczowy to grzanie można zmniejszyć zmniejszanie rozmiar koła, np przepleść z 26" na 24". Geometria zmieni się niewiele, a jak masz regulowane mocowanie dampera to przesuwając damper możesz regulować goemetrie.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
ODPOWIEDZ