Sabvoton ML-45 i ML-65

Tematy związane z kontrolerami do silników BLDC. Sposoby podłączenia, chłodzenie, prądy itp.
ODPOWIEDZ
roland
Forumowicz

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: roland »

Miałem wszystkie zgłaszane problemy ale 3 speed działa, 4 speed też działa ale inaczej niż opisane na blogu.
barszcz2
Forumowicz

Post autor: barszcz2 »

Mam taką zagwozdkę - nie mówie, że jest to w 100% sprawka sterownika ale może...
Problem pojawia się w wilgotne dni, rower stoi na zwenatrz ale nie na deszczu. Manetka przez 90% czasami 100% zakresu nie generuje żadnej reakcji. To znaczy: powoli wciskając manetkę - nic się nie dzieje, dopiero na samym końcu sterownik rusza z pełną mocą, sporadycznie nie reaguje wcale. Po zrobieniu paru kółek wokół domu zakres manetki zaczyna powracać - na początku tylko w trakcie jazdy ale nie na postoju, po jakimś czasie nawet na postoju.
Ta sama manetka steruje też drugim silnikiem i ten zachowuje się normalnie. Dla świętego spokoju wymieniona manetka, te same objawy. Gdy jest sucho - problem nie występuje.

Przeszło mi przez myśl - że może to mieć związek a hallami...
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Kontakt:

Post autor: tas »

Naturalny trop to ta wilgoć, z tym, że to niebawem może przerodzić się już w usterkę więc warto temat drążyć
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: 792-304-416
Tanie akumulatory i ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
barszcz2
Forumowicz

Mam lekki mindfuck, dzisiaj - wilgoć, zimno problem wcześniej opisany. Z początku 0 reakcji na manetke ale po zapodaniu momentu pedałami nagle silnik zaskakuje. Zatrzymanie, znów to samo, brak reakcji, raz reakcja byla ale moc jakas z czapy mocno obcięta. Nacisk na pedały, pół obrotu korbą i silnik odpala jak rakieta. Znowu kilka przejazdów i sytuacja sie normuje od braku reakcji poprzez losową moc, przez reakcje tylko przy manetce na full do normalnej pracy. Nacisk na pedały sugeruje mi temat mechaniczny - moment na oś, przy zimnym silniku cos zaczyna łapać w wiązce ale nic to sie nie klei z sytuacją gdy reakcja na manetke pojawia sie tylko po wciśnięciu do oporu - to wyklucza trochę problem z kablologią. Jakies pomysły? Nie wiem już gdzie szukać bo objawy sa totalnie z czapy. Nadal obstaje przy hallach ale zanim wydam miliony monet na silnik (halle wklejone turbo mocno na cyjanoakrylu) to moze ktos ma jakiś pomysł.
barszcz2
Forumowicz

Problem rozwiązany, wyglada na to ze moj egzemplarz ma problemy ze stykiem na konektorze, dociśnięcie wtyczki przynosi poprawe. Objway wskazują na pływająca mase do manetki. Wiazka opiera sie na suporcie dlatego pedałowanie wpływało na ten problem(mufa nie jest bardzo sztywno związana z ramą i moze minimalnie sie ruszać). Musze pomyśleć o zrobieniu jakiegoś dodatkowego docisku konektora albo jakieś rozginanie styków we wtyczce.
radeko
Nowicjusz

Post autor: radeko »

Czy to sabvotonów ML można stosowac wyświetlacz H6?
roland
Forumowicz

radeko pisze:
01 lis 2022, 10:37
Czy to sabvotonów ML można stosowac wyświetlacz H6?
Nie, ten sterownik nie wspiera żadnego wyświetlacza.
fa2k
Nowicjusz

Post autor: fa2k »

Czy ktoś może zrobić jakieś zdjęcia złącza programującego i pinoutu?
W miarę możliwości również płytki drukowanej sterownika.

Z tego co widzę na innych zdjęciach, do programowania potrzebne jest 5 kabli.
roland
Forumowicz

fa2k pisze:
08 lis 2022, 12:48
Czy ktoś może zrobić jakieś zdjęcia złącza programującego i pinoutu?
W miarę możliwości również płytki drukowanej sterownika.

Z tego co widzę na innych zdjęciach, do programowania potrzebne jest 5 kabli.
Zdjęcia i schematy tego sterownika
https://github.com/magicmicros/ml7280_clone
Jakie programowanie sterownika masz na myśli ? Programowanie parametrów sterownika aplikacją jest realizowane przez UART, programowanie samego sterownika interfejsem SWD ale tutaj droga wygląda na zamkniętą.
fa2k
Nowicjusz

Post autor: fa2k »

roland pisze:
08 lis 2022, 12:56
Zdjęcia i schematy tego sterownika
https://github.com/magicmicros/ml7280_clone
Jakie programowanie sterownika masz na myśli ? Programowanie parametrów sterownika aplikacją jest realizowane przez UART, programowanie samego sterownika interfejsem SWD ale tutaj droga wygląda na zamkniętą.
Dzięki za szybką odpowiedź.
Chodzi mi o ten kabel do programowania.
Screenshot 2022-11-08 142425.png
Istnieją dwa rodzaje kabli. Jeden już mam, drugi potrzebuje 5 przewodów.

Już jeden kontroler złamałem przy próbie zaprogramowania go przez SWD :-)

Potrzebuję "tylko" etykiet na adapterze i tego, do czego prowadzą kable na kontrolerze. Co do reszty jestem pomysłowy i chętny do eksperymentowania
ODPOWIEDZ