Ustawienia sterownika, czyli offsety, Halle i inne dziwy...

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Ustawienia sterownika, czyli offsety, Halle i inne dziwy...

Post autor: barmal »

Nagrałem filmy dwa. Zapewne dla większości to nic nowego ale może komuś się przyda.
No i trochę dla przypomniena a jeśli dla kogoś to nowość to może uda się zainteresować.
Film 1, czyli silnik szczotkowy DC:


Film 2, czyli silnik bezszczotkowy BLDC:


Film 3, czyli kilka słów o autonauce:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2019, 16:13 przez barmal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ustawienia sterownika, czyli offsety, Halle i inne dziwy...

Post autor: Eryk »

Dobrze to wyjaśniłeś. Tylko pytanie czy samonauka nie powinna ustawić to najlepiej jak się tylko da?
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Ustawienia sterownika, czyli offsety, Halle i inne dziwy...

Post autor: barmal »

Eryk pisze:
21 sie 2019, 13:35
Dobrze to wyjaśniłeś. Tylko pytanie czy samonauka nie powinna ustawić to najlepiej jak się tylko da?
Hehe, uprzedziłeś mnie. W pierwszym poście dodałem nowy film o autonauce :-)
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ustawienia sterownika, czyli offsety, Halle i inne dziwy...

Post autor: Eryk »

barmal pisze:
21 sie 2019, 16:18
Eryk pisze:
21 sie 2019, 13:35
Dobrze to wyjaśniłeś. Tylko pytanie czy samonauka nie powinna ustawić to najlepiej jak się tylko da?
Hehe, uprzedziłeś mnie. W pierwszym poście dodałem nowy film o autonauce :-)
Szacun za posiadaną wiedzę i umiejętności ;) Jestem ciekawy twojego nowego sterownika. Z rynkowych propozycji to najlepiej z autonauką radzi sobie sabek, Chińczycy dobrze odrobili zadanie ;), natomiast Adaptto musi mieć coś marnie w kodzie rozwiązana autonauke, silniki po autonauce mocno grzeje. Podobnie jak u ciebie jest opcja zmiany parametrów tylko jest to żmudne oraz czasochłonne U Ciebie podejrzewam też można pewnie to doszlifować w kodzie;) ale wiem że to bardzo skomplikowane. Jako że chyba jesteś jednoosobowym twórca sterownika to zaprezentowane możliwości robią na mnie duże pozytywne wrażenie.
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Ustawienia sterownika, czyli offsety, Halle i inne dziwy...

Post autor: barmal »

Tego nie jestem w stanie powiedzieć. Trzeba by zmierzyć jak on to mierzy, co ustawia, jak i czy faktycznie silnik jest zparametryzowany na 100%.
Może, jeśli chodzi o Adaptto należałoby zmniejszyć pwm na podobne do Sabka i wówczas porównać. Kilka razy obiło mi się o uszy, oba pracują na różnych częstotliwościach. A to już słaba podstawa na porównania.

Ja osobiście wolę mieć sam kontrolę nad sterownikiem a nie odwrotnie. Stąd też wybrałem taką metodę parametryzacji i korektę ustawień.

Tak czy inaczej dzięki za uznanie. Faktycznie, sam nad tym siedzę. Przynajmniej jeśli chodzi o część elektroniczną. Mechaniki nie jestem w stanie zrobić ale jest kilka pomocnych osób i tylko dzięki nim nowy sterownik mógł ujrzeć światło dzienne, za co też wielkie dzięki :-)
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ustawienia sterownika, czyli offsety, Halle i inne dziwy...

Post autor: Eryk »

Kibicuję nowemu sterownikowi. Może w końcu lud będzie miał ciekawą alternatywę do mocnych konstrukcji ;)
ODPOWIEDZ