Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Witam próbował ktoś może zaadoptować zewnętrzny sterownik do bafanga bbs-hd ?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: Eryk »

U nas na forum nikt się nie chwalił, ale po sieci kupę tego jest. Według mnie oryginalny daje naprawdę dużo mocy i nie ma co przesadzać. Zresztą zwiększając moc która i tak jest już duża szybko zabijesz napęd i silnik. W sumie po co chcesz zmieniać sterownik?
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

fabryczny się chyba kończy od wczoraj wywala error 12 co któreś włączenie
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

Wilgoć ? Załamany jakiś przewód?
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Chyba wilgoć bbs02 tez mi padł po w wydłubaniu masy uszczelniającej była korozja już mnie to zaczyna wkurzać :) ..Może czas zbudować coś z silnikiem w koło
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

pawlo2525 pisze:
03 lis 2020, 21:10
Chyba wilgoć bbs02 tez mi padł po w wydłubaniu masy uszczelniającej była korozja już mnie to zaczyna wkurzać :) ..Może czas zbudować coś z silnikiem w koło
Ich nie żre korozja ?
piotrrs11
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2018, 19:45

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: piotrrs11 »

Coś wybrałeś? Też muszę wymienić
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Obrazek
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Tak po trzech awariach fabrycznego sterownika w ten weekend miałem więcej czasu i spiolem HD z kt sin 45A . Jestem już po jazdach próbnych co prawda sterownik jest na krótko na próbę . Ogólnie śmiga fajnie ale są problemy z pas mam spięty sterownik z fabrycznym pasem w bafangu . Powyżej jakiejś kadencji przestaje wspomagać a po drugie wydaje mi się że ten silnik się nie kręci tak szybko jak na fabrycznym sterownikiem nie osiąga takich obrotów .. poza tym bardzo przyjemnie to działa. Zastanawiam się nad tym czy by nie puścić tego na sabvotonie. Nie mam za bardzo doświadczenia z tymi sterownikami w ogóle nie mam 🤣. Ale może szło by go lepiej dostroić
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Obrazek .Narazie działa spoko może jutro uda się Skrzyczne zaliczyć i lepiej przetestować .Dołożyłem zewnętrzny pas
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

A skąd jesteś?
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Okolice Szczyrku
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

A to blisko yasia masz. Gdzie testujesz maszynę? Które szlaczki objeżdzasz?
Ostatnio zmieniony 09 maja 2021, 13:12 przez pxl666, łącznie zmieniany 1 raz.
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Pojechaliśmy na Skrzyczne od strony Szczyrku . O dziwo ten sterownik się sprawuje świetnie :)
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: Yin »

Podepnę się do tematu. Wygląda na to że u mnie też kontroler dokonał żywota: error 12H. Silnik działa ale nawet z kołem w powietrzu bierze max tzn 1200w. Przy ruszaniu z obciążeniem potrafi spowodować odcięcie bms 30A. Przebieg zestawu bafang 750w nie więcej jak 500 km ( jeżdżę głownie na hubach) i chyba jedna jazda w deszczu. Zero katowania. Jak dla mnie porażka jakościowa na całego. Oryginalny kontroler jest z tego co widzę zalany silikonem więc pewnie raczej nie do naprawy i tu dwa pytania: ktoś testował bagfanga na kontrolerach blokowych 17 lub 30a? Da radę spiąć z blokowcem oryginalny display 750C?
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

Yin pisze:
22 paź 2021, 16:46
..........
dwa pytania: ktoś testował bagfanga na kontrolerach blokowych 17 lub 30a? Da radę spiąć z blokowcem oryginalny display 750C?
1. sterownik nie powinien mieć znaczenia, zachowa się podobnie jak przy HUB'ie. Ostatnio coraz częściej testuję/stosuję sterowniki ZS-X11.... Na upartego zapewne można by go dostosować i do oryginalnej obudowy.
Poniżej zdjęcie poglądowe w obudowie Sunstar.
2. sterowniki Bafanga teoretycznie można stosować zamiennie ze sterownikami KT (nie testowałem)
Załączniki
20211022_184155a.jpg
bafang wtyki.JPG
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

Ciekawy ten sterowniczek. A nie lepiej jakiś open vesc? Choć ja uważam że najlepiej oryginalny...
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
22 paź 2021, 20:13
A nie lepiej jakiś open vesc? Choć ja uważam że najlepiej oryginalny...
Za 450 zł kupujesz oryginalny sterownik a nie bawisz się w "Open Vesc", dodatkowo jak niby chcesz ten sterownik "wcisnąć" w oryginalną obudowę silnika. Za 40 zł masz sterownik 60V /16-20A który dodatkowo możesz przypasować do oryginalnej obudowy sterownika Bafang/Sunstar itd.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: zielony71 »

Zaciekawił mnie ten ZS-X11, głównie dlatego, że wygląda na to, że nie ma funkcji ochrony baterii, która w obecnym sterowniku trochę mnie irytuje. Tkoko czy mógłbym Cię trochę wypytać o jego działanie (może w osobnym temacie, żeby nie robić offtopu)?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: Yin »

tkoko pisze:
22 paź 2021, 19:15
1. sterownik nie powinien mieć znaczenia, zachowa się podobnie jak przy HUB'ie.
To wiem, bardziej chodziło mi o empiryczne wrażenia z jazdy - oryginalny sterownik bafanga z tego co pamiętam ma 25A. Zastanawiam się czy przy 17A nie było by to trochę za mało a z drugiej strony sterowniki 17A są gabarytowo małe i łatwiej było by mi go gdzieś upchać. Z kolej 30A mogło by wykończyć szybciej silnik choć ja na bafangu jeżdżę dosyć rowerowo, do konkretniejszej jazdy mam huby. Te małe sterowniki które wrzuciłeś są ciekawe, dzięki.
zielony71 pisze:
23 paź 2021, 5:18
Tkoko czy mógłbym Cię trochę wypytać o jego działanie (może w osobnym temacie, żeby nie robić offtopu)?
Może lepiej tutaj - będzie jeden konkretny temat z alternatywnymi sterownikami. Sam chętnie dowiem się czegoś więcej.

Edit: Tu jest trochę o tym sterowniku: https://forum.arduino.cc/t/interfacing- ... /499628/15
Wersja A podobno ma słabą moc od dołu, piszący testował na silniku od hoverborad - szkoda bo to był by ciekawy sterownik do tych silników. Może wersja B z halami była by mocniejsza.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, 8:32 przez Yin, łącznie zmieniany 1 raz.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

A taki 500w ?

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/12-36v-bezszc ... 0151080273

Tylko czy można go sterować zwykłym pasem lub manetką?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
23 paź 2021, 8:43
A taki 500w ?

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/12-36v-bezszc ... 0151080273

Tylko czy można go sterować zwykłym pasem lub manetką?
A widzisz jakie maksymalne napięcie ma sterownik. Co do sterowania, to nie każdy sterownik tego typu umożliwia bezproblemowe podpięcie np. manetki
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
23 paź 2021, 9:51
pxl666 pisze:
23 paź 2021, 8:43
A taki 500w ?

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/12-36v-bezszc ... 0151080273

Tylko czy można go sterować zwykłym pasem lub manetką?
A widzisz jakie maksymalne napięcie ma sterownik. Co do sterowania, to nie każdy sterownik tego typu umożliwia bezproblemowe podpięcie np. manetki
No widzę ale fabryki mają 36v i jakoś da się na nich jeździć. To pierwszy z brzegu . Pewnie są 54v na większą moc ale nie każdy potrzebuje . Raczej skupiłbym się na sterowaniu bo bez manetki to grubsza zabawa
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
23 paź 2021, 9:56
.......
No widzę ale fabryki mają 36v i jakoś da się na nich jeździć. ....
Fabryki mają nominał 36V, a ten sterownik jest zapewne tak jak w opisie 12 - 36V i powyżej tego napięcia zapewne nie zadziała. Mam taki ZX .... na 35V i powyżej nie rusza.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
23 paź 2021, 9:59
pxl666 pisze:
23 paź 2021, 9:56
.......
No widzę ale fabryki mają 36v i jakoś da się na nich jeździć. ....
Fabryki mają nominał 36V, a ten sterownik jest zapewne tak jak w opisie 12 - 36V i powyżej tego napięcia zapewne nie zadziała. Mam taki ZX .... na 35V i powyżej nie rusza.
ah to faktycznie dziwne
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: zielony71 »

Tu jest na wyższe napięcie i z możliwością sterowania manetką (przynajmniej ja to tak rozumiem):
https://www.gotronik.pl/modul-sterownik ... -6915.html
Tylko co w praktyce oznacza brak zabezpieczenia nadprądowego? Jak silnik będzie chciał pociągnąć ponad 20A to spali sterownik?
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, 12:14 przez zielony71, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pxl666 »

zielony71 pisze:
23 paź 2021, 12:10
Tu jest na wyższe napięcie i z możliwością sterowania manetką (przynajmniej ja to tak rozumiem):
https://www.gotronik.pl/modul-sterownik ... -6915.html
Tylko co w praktyce oznacza brak zabezpieczenia nadprądowego? Jak silnik będzie chciał pociągnąć ponad 20A to spali sterownik?
no ale ten znowu do 50v...i tylko 380w
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

zielony71 pisze:
23 paź 2021, 12:10
Tu jest na wyższe napięcie i z możliwością sterowania manetką (przynajmniej ja to tak rozumiem):
https://www.gotronik.pl/modul-sterownik ... -6915.html
Tylko co w praktyce oznacza brak zabezpieczenia nadprądowego? Jak silnik będzie chciał pociągnąć ponad 20A to spali sterownik?
To jest ten sam sterownik serii ZX.... który pokazałem wyżej. Sterowanie manetką jest możliwe ale nie bez modyfikacji. To jest głównie sterownik "modelarski".
Brak zabezpieczenia nadprądowego oznacza zapewne tyle, że sterownik nie "ogranicza" prądu maksymalnego. Stąd rekomendowane STAŁE prądy dla tego typu sterowników to ~16A, a maksymalny prąd przy chłodzeniu/owiewie radiatora to 20A. Jest tylko zabezpieczenie przy impulsowym wzroście prądu, np. w wyniku zatrzymania silnika.
zielony71 pisze:
23 paź 2021, 5:18
Zaciekawił mnie ten ZS-X11, głównie dlatego, że wygląda na to, że nie ma funkcji ochrony baterii, która w obecnym sterowniku trochę mnie irytuje. Tkoko czy mógłbym Cię trochę wypytać o jego działanie (może w osobnym temacie, żeby nie robić offtopu)?
Będzie osobny temat z tymi sterownikami ale dopiero jak skończę i uporządkuję wyniki/próby.
Yin pisze:
23 paź 2021, 7:11
.....
Tkoko czy mógłbym Cię trochę wypytać o jego działanie (może w osobnym temacie, żeby nie robić offtopu)?
Może lepiej tutaj - będzie jeden konkretny temat z alternatywnymi sterownikami. Sam chętnie dowiem się czegoś więcej.

Edit: Tu jest trochę o tym sterowniku: https://forum.arduino.cc/t/interfacing- ... /499628/15
Wersja A podobno ma słabą moc od dołu, piszący testował na silniku od hoverborad - szkoda bo to był by ciekawy sterownik do tych silników. Może wersja B z halami była by mocniejsza.
[/quote]

W wersji bez hali jest rzeczywiście bardziej "sinusoidalny", w wersji z halami "rwie" od początku. Dla mnie wersja bez hali jest bardziej "rowerowa" podobna w działaniu do mojego roweru na którym jeździłeś,. Z halami będzie bardziej zbliżona do składaka Eco na zlocie. Porównanie obu wersji możesz obejrzeć tutaj.

http://chomikuj.pl/tkoko

film "PAS > manetka" to sterownik bez hali, film "PAS 4_12 magnesów" to sterownik z halami.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

Wrzuciłem na chomika nowy film z porównania sterownika z halami ze sterownikiem bez hali przy obciążeniu i maksymalnej prędkości/mocy obu sterowników. film "ZS h vs F"

http://chomikuj.pl/tkoko

Sterownik z halami jest "mocniejszy" o 40 - 50% od sterownika bez hali. Dodatkowo mają prawie dwukrotnie niższą prędkość minimalną przy tym samym poborze prądu/mocy. Są tym samym prawie dwukrotnie mocniejsze przy starcie niż sterowniki bez hali. Pomiary dotyczą silnika Sunstar 03 i wbudowanego w sterownik potencjometru.
ZS ... H ma minimum ~14 RPM / 0.1A bez obciążenia, ~7 RPM / 0.5A z obciążeniem, maks prędkość do ~300 RPM / 3A
ZS ... F ma minimum ~30 RPM / 0.1A bez obciążenia, ~20 RPM / 0.5A z obciążeniem, maks prędkość do ~200 RPM / 1.6A
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

Dokładniej opisałem te sterowniki tutaj;

viewtopic.php?f=18&t=7662&p=100193#p100193
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

Yin pisze:
23 paź 2021, 7:11
......
Edit: Tu jest trochę o tym sterowniku: https://forum.arduino.cc/t/interfacing- ... /499628/15
Wersja A podobno ma słabą moc od dołu, piszący testował na silniku od hoverborad - szkoda bo to był by ciekawy sterownik do tych silników. Może wersja B z halami była by mocniejsza.
Podłączyłem oba typy sterownika do silnika hoverboarda i faktycznie nieciekawie to wygląda z tymi silnikami. Być może te silniki maja "zbyt dużo" par magnesów jak na możliwości tego sterownika (są zbyt wolnoobrotowe).
Sterownik "bez hali" co prawda nie ma większego problemu ze sterowaniem MOJEGO silnika hoverboarda, lecz przy niskiej prędkości, przy nawet lekkim obciążeniu, traci synchronizację i da się go bez problemu zatrzymać (wpada w drgania). Silnik osiąga maksymalną prędkość ~300 RPM, 10 km/godz przy 30V / 0.5A, tak że tutaj jedynie jazda z niskimi prędkościami może być problemem.
Przy sterowniku "z halami" sprawa jest diametralnie inna, i zupełnie irracjonalna :D
Po pierwsze; silnika nie da się zsynchronizować z Halami tak by w przedziale prądu/mocy 0.5 - 2A silnik nie wpadał w rezonans, Po drugie; silnik "rozhulał" się do ponadnormatywnej prędkości "na luzie", przy prądzie 11 - 12A !!! (obrotów nie udało mi się zmierzyć). Po trzecie; mimo tego że z halami silnik ma niższą prędkość minimalną to jeszcze łatwiej traci synchronizację. Różnica między obrotami silnika Sunstar (zapewne 2 - 3 tys obr/min), a silnika hoverboarda (300 obr/min, zapewne jest przyczyną braku mocy silnika hoverboarda na niskich obrotach. Natomiast chciałbym dowiedzieć się, dlaczego ze sterownikiem z Halami, silnik rozpędził się do znacznie większej prędkości, przy "niebotycznym" poborze prądu do 12A "NA LUZIE".
Ostatnio zmieniony 26 paź 2021, 20:53 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

Jeszcze raz na spokojnie przetestowałem oba sterowniki z silnikiem hoverboarda, i jak to wygląda w rzeczywistości można obejrzeć na chomiku, film "hoverboard F vs H"

http://chomikuj.pl/tkoko

Jak widać w przypadku sterownika "bez hali", sterowanie jest w miarę prawidłowe, silnik osiąga płynnie maksymalną prędkość ~17km/godz / ~570 RPM. Przy najniższej "sterowalnej" prędkości ~2.5 km/godz / 80 RPM / 1 wat bez obciążenia / 15 wat pod obciążeniem, faktycznie można zatrzymać silnik, lecz to raczej jest normalne dla każdego silnika/sterownika przy tak małej mocy. Po ustaniu obciążenia silnik ponownie się synchronizuje i działa prawidłowo. Po zwiększeniu mocy do 40 - 50wat, zatrzymanie silnika palcami jest już niemożliwe/bardzo utrudnione.
Zupełnie inaczej sprawa ma się ze sterownikiem "z halami". Tu sterownik działa lecz jego działanie nie jest w pełni prawidłowe. Sinik startuje płynnie lecz przy podwyższaniu prędkości "rezonansuje", przy wyższej prędkości rezonans ustępuje. Silnik osiąga "kosmiczną" prędkość ~30 km/godz przy poborze prądu powyżej 11A. Przy najniższej "sterowalnej" prędkości ~1. km/godz / 50 RPM / 0.5 wata bez obciążenia / 18 wat pod obciążeniem, silnik oczywiście da się zatrzymać, i tu sterownik potrafi "zgłupieć" (nie potrafi ponownie zakręcić silnika). Przy 40 - 50 watach mocy zachowuje się jak sterownik bez hali, i gdyby nie występujący "rezonans", byłoby OK. Być może problemem jest kąt hali w silniku, bo sterownik obsługuje 120*. To jedyne racjonalne wytłumaczenie bo w silniku Sunstar "rezonans" nie występuje.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

"Rozwiązałem" zagadkę innego działania sterownika "z halami". :D
Po wymianie sterowników między Sunstarem a hoverboardem, sterownik zadziałał już "normalnie" w obu silnikach, podobnie do sterownika "bez hali". Ma taką samą prędkość maksymalną, prąd i brak "rezonansu". Być może zaszwankowała "samonauka/próbkowanie". Główna różnica między sterownikiem "bez hali", a sterownikiem "z halami" jest w minimalnej prędkości silnika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

Yin pisze:
23 paź 2021, 7:11
tkoko pisze:
22 paź 2021, 19:15
1. sterownik nie powinien mieć znaczenia, zachowa się podobnie jak przy HUB'ie.
To wiem, bardziej chodziło mi o empiryczne wrażenia z jazdy - oryginalny sterownik bafanga z tego co pamiętam ma 25A. Zastanawiam się czy przy 17A nie było by to trochę za mało a z drugiej strony sterowniki 17A są gabarytowo małe i łatwiej było by mi go gdzieś upchać.......
Wczoraj "porównałem" kilka rowerów/silników/sterowników bezpośrednio miedzy sobą. :D
trasa;
https://www.google.com/maps/@49.9167865 ... 6?hl=pl-PL
rowery;
1. MID Sunstar (250W), koła 20", sterownik GT-100 / 15A, prędkość max na manetce ~30 km/godz, na PAS ~35 km/godz
2. MID Sunstar (250W), koła 12", sterownik ZS-X11H / 20A, prędkość max na manetce ~25 km/godz, na PAS ~30 km/godz
3. MID Yoch(Bafang 500W), "PAS-8" (450 wat), koła 26", prędkość max na manetce ~25 km/godz, na PAS ~30 km/godz.
4. HUB DXF (250W), koła 16", prędkość max na manetce ~30 km/godz, na PAS ~35 km/godz.

Czas podjazdu 240 metrowego odcinka ul. Piasta. Początek 10 - 12%, następnie 2 -3%, 7 - 9%, końcówka z leciutkim spadem. Średnia przewyższenia wg Googla ~4.5%.
1. sterownik GT, zarówno przy przełożeniu 48/20T, jak i 48/14T zbliżony czas przejazdu 48 - 51s.
2. sterownik ZS, czas przejazdu 51 - 53s
3. sterownik "Bafang 500W", CZAS PRZEJAZDU ~88s przy mocy 450 wat!!!.
4. sterownik GT, rewelka, czas przejazdu 40 - 42s
No to czeka mnie kilka dalszych pomiarów porównawczych między silnikami/sterownikami 250 wat. :D
Załączniki
1c.jpg
1 ZS_GT .jpg
1 Yoch .jpg
Ostatnio zmieniony 08 lis 2021, 8:59 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

No to "klapa". Co prawda "modelarski" sterownik ZS-X11H pod obciążeniem nie odbiega zbytnio od innych "rowerowych" sterowników, to jednak jego sprawność jest już znacząco niższa (20 - 40%). Jutro czeka mnie porównanie Trendline na sterowniku ZS z osiągami na sterowniku GT 250 i 350 wat.
Poniżej test czterech rowerów, oraz porównanie czasu przejazdu i Wh na godz / km, na trzech różnych odcinkach drogi.

Yoch (MID) -__500/900 wat, 52V, 18A, 100 Nm,___120 RPM, 51/13T = 56 km/godz, 44/25T = 27 km/godz.
DXF (HUB) -__250/500 wat, 36V, 15A, 35 Nm?,____260/370 RPM, = 30 km/godz
Moon (MID) -_250/500 wat, 36V, 15A, 44 Nm,____180 RPM, 48/14T = 53 km/godz, 48/28T = 28 km/godz.
Trendl. (MID) -250/500 w 36V, 20/24A?, 44 Nm,___180 RPM, 58/18T = 35 km/godz.

teren "płaski" dwie małe zmiany wysokości.
* Yoch, Wenecka 190 m; przełożenie 44/25T;___2.8 Wh / 33 s, 21.0 km/godz, ~290 Wh/godz / 14 Wh/km
* DXF + GT, Wenecka 190 m; (HUB);___________3.0 Wh / 33 s, 21.0 km/godz, ~330 Wh/godz / 16 Wh/km
* Moon + GT, Wenecka 190 m; przeł. 48/14T;___3.0 Wh / 32 s, 21.0 km/godz, ~330 Wh/godz / 16 Wh/km
* Moon + GT, Wenecka 190 m; przeł. 48/28T;___3.0 Wh / 34 s, 20.0 km/godz, ~330 Wh/godz / 16 Wh/km
* Trendl + ZS, Wenecka 190 m; przeł 58/18T;___4.3 Wh / 36 s, 19.0 km/godz, ~430 Wh/godz / 23 Wh/km

górka, wg Google 240 m, przewyższenie 11 m (4,5%), wg mapy.cz 230m, przewyższenie 24 m (to raczej żart)
* Yoch, Piasta 240 m; "PAS 6", przełożenie 44/25T;___5.8 Wh / 60 s, 14.5 km/godz, ~350 Wh/godz / 24 Wh/km
* Yoch, Piasta 240 m; "PAS 9", przełożenie 44/25T;___5.4 Wh / 57 s, 15.0 km/godz, ~340 Wh/godz / 23 Wh/km
* Yoch, Piasta 240 m; "PAS 9", przełożenie 51/13T;___6.5 Wh / 47 s, 18.0 km/godz, ~500 Wh/godz / 28 Wh/km
* DXF, Piasta 240 m; "PAS 9", (HUB);________________5.8 Wh / 44 s, 20.0 km/godz, ~470 Wh/godz / 24 Wh/km
* Moon, Piasta 240 m;"PAS 9", przełożenie 48/14T;___6.1 Wh / 56 s, 15.5 km/godz, ~390 Wh/godz / 25 Wh/km
* Moon, Piasta 240 m; "PAS 9", przeł 48/28_24T;______6.0 Wh/52/48s, 16.5/18km/h, ~390 Wh/godz / 24/22 Wh/km
* Trendline, Piasta 240 m; przełożenie 58/18T;_______9.6 Wh / 59 s, 14.5 km/godz, ~590 Wh/godz / 41 Wh/km

górka, wg Google 210 m, przewyższenie 7 m, realnie z 15m (7%). Zmierzone nachylenie na 150 metrach to 7 - 5 - 9%, wg mapy.cz 210 m, przewyższenie 17 m (to jest bliżej prawdy)
* Yoch, Miarki 210 m; "PAS 6", przełożenie 44/25T;____6.3 Wh / 54 s, 14.0 km/godz, ~420 Wh/godz / 30 Wh/km
* Yoch, Miarki 210 m; "PAS 9", przełożenie 44/25T;____6.2 Wh / 48 s, 16.0 km/godz, ~470 Wh/godz / 29 Wh/km
* DXF Miarki 210 m; "PAS 9" (HUB);__________________5.8 Wh / 43 s, 17.5 km/godz, ~490 Wh/godz / 28 Wh/km
* Moon, Miarki 210 m; "PAS 9", przełożenie 48/14T;___5.9 Wh / 49 s, 15.5 km/godz, ~430 Wh/godz / 28 Wh/km
* Trendline, Miarki 210 m; przełożenie 58/18T;______10.6 Wh / 54 s, 14.0 km/godz, ~710 Wh/godz / 50 Wh/km

A teraz kilka spostrzeżeń;
1. sterowniki ZS faktycznie nie mają ograniczenia prądu. Jedynym ograniczeniem maksymalnego prądu jest silnik. Przy podjeździe na Miarki przez 40 s, sterownik podawał prąd powyżej 20A, a przez 2/3 tego czasu 22 - 24A, a mimo to nie zadziałał termiczny układ zabezpieczenia.
2. pobierany prąd nie przekłada się na "odczuwalną" moc silnika. Możliwe że to watomierz przekłamuje pomiar (np. z powodu impulsowego poboru prądu). Aby to sprawdzić trzeba by zrobić dłuższy przejazd do rozładowania baterii i porównać z zasięgiem drugiego roweru na tej samej baterii.
3. podane wyżej prądy osiągane są na niepełnej mocy sterownika. Są osiągane przy napięciu manetki/PAS'a ~3.6V, natomiast wejście manetki umożliwia osiągniecie maksymalnej mocy sterownika przy napięciu manetki 4.5V.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2021, 20:06 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: tkoko »

Zgodnie z obietnicą porównanie GT vs ZS

Oba rowery ten sam silnik (MID) Sunstar 250 wat, Moon + GT 250 wat, Trendline + GT 350 wat i ZS 480 wat.
* Moon GT, Wenecka 190 m;___przeł. 48/28T;____3.0 Wh / 34 s, 20.0 km/godz, ~330 Wh/godz / 16 Wh/km
* Trendl ZS, Wenecka 190 m;___przeł. 58/18T;____4.3 Wh / 36 s, 19.0 km/godz, ~430 Wh/godz / 23 Wh/km
* Trendl GT, Wenecka 190 m;___przeł. 58/18T;____4.2 Wh / 32 s, 21.0 km/godz, ~470 Wh/godz / 22 Wh/km

* Moon GT; Piasta 240 m;____przełożenie 48/14T;____6.1 Wh / 56 s, 15.5 km/godz, ~390 Wh/godz / 25 Wh/km
* Moon GT, Piasta 240 m;____przełożenie 48/28_24T;_6.0 Wh / 52/48s, 16.5/18 km/g, ~390 Wh/godz / 24/22 Wh/km
* Trendline ZS, Piasta 240 m;_przełożenie 58/18T;____9.6 Wh / 59 s, 14.5 km/godz, ~590 Wh/godz / 41 Wh/km
* Trendline, GT 10/20A;_____przełożenie 58/18T;____7.1/7.7 Wh / 54/53 s, 16 km/g, ~480/520 Wh/g / 30/33 Wh/km

* Moon GT, Miarki 210 m;_____przełożenie 48/14T;____5.9 Wh / 49 s, 15.5 km/godz, ~430 Wh/godz / 28 Wh/km
* Trendline ZS, Miarki 210 m;__przełożenie 58/18T;___10.6 Wh / 54 s, 14.0 km/godz, ~710 Wh/godz / 50 Wh/km
* Trendline GT, Miarki 210 m;__przełożenie 58/18T;____7.9 Wh / 51 s, 15.0 km/godz, ~560 Wh/godz / 37 Wh/km

Piasta; pobór prądu / mocy Trendline. GT 350 wat podczas podjazdu był ustawiony na dwa prądy 10A i 20A.
GT 350 wat; "P14 = 10A"; max 16.5A, 640 - 480 - 430 wat, "P14 = 20A"; max 20A, 780 - 530 - 440 wat.
ZS 20A; max 26A, 980 - 480 - 310 wat

Z tego co widzę to obniżenie napięcia/RPM silnika z 36V do 24V /180 - 112RPM (zgodnie z fabrycznymi danymi) powinno znacząco zmniejszyć pobór prądu i sterownik/silnik swoimi parametrami sprawności zbliżyć się do innych sterowników. Szkoda że producent ZS nie umożliwił fabrycznie blokady prądu na poziomie 15 - 18A (zworka = blokada, brak zworki = brak blokady).
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: Larix »

pawlo2525 pisze:
09 maja 2021, 20:24
Pojechaliśmy na Skrzyczne od strony Szczyrku . O dziwo ten sterownik się sprawuje świetnie :)
Dalej śmigasz na tym KT ? Jak Ci to się sprawuje na PAS-ie ? Można uzyskać płynność wspomagania ?
pawlo2525
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 22:31

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: pawlo2525 »

Nie przesiadłem się na cyc z bafanga ..spisywało się to fajnie wydaje mi się że lepiej niż na fabrycznym nawet .Był tylko problem z wyświetlaniem prędkości czasem wskazanie glupialo ..jak coś to mam cały zestaw już z okablowaniem tylko wpiąć do silnika .
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Zewnętrzny sterownik do bafang bbs-hd

Post autor: Larix »

A rozwiązałeś problem z tym zanikiem wspomagania powyżej pewnej kadencji ?
ODPOWIEDZ