LCD3 nagły problem z manetką

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
szeryf82
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:56

LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: szeryf82 »

Witam wszystkich,

Mam problem z zestawem: silnik bezprzekładniowy maxus XF40C 500 W plus sterownik standardowy KT48 500W oraz wyświetlacz LCD3.
Do tej pory (przez trzy lata) miałem tak skonfigurowany rower, że na 1 stopniu wspomagania miałem stale ok. 70 W, drugim 120 itd. niezależnie od prędkości. Otwarcie manetki skutkowało przekazaniem pełnej mocy na silnik niezależnie od prędkości i poziomu asysty.

Od jakiegoś czasu wspomaganie jest uzależnione silnie od prędkości i szybko spada do zera. Reakcja na manetkę jest słaba i widzę że silnie zależy od prędkości. Dopiero na 5 stopniu wspomagania jest pełna moc jak dawniej.

Parametry identyczne jak zawsze P4=0, C4=0. Jedynie czym się bawiłem to limit prędkości, który postanowiłem z 50 ustawić na przepisowe 25, ale mimo powrotu do pierwotnego ustawienia nie widzę zmiany.

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć problem?

edit: dodatkowo zauważyłem, że napis "asist" nie miga, a świeci ciągle
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: tkoko »

Myślę że musisz zresetować sterownik, i to kilka razy, zanim "zaskoczą" właściwe parametry.
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: SzczepanW2 »

Przywróć ustawienia fabryczne, jeśli chcesz mieć stałą moc wspomagania ustaw parametr P3=1 , wówczas moc nie jest zależna od prędkości.
szeryf82
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:56

Re: LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: szeryf82 »

Dzięki za podpowiedzi.
Najpierw naładowałem baterie do pełna. Jest jakby lepiej - wspomaga do wyższych prędkości na pełnej mocy, ale dalej ogranicza ja ze względu na prędkość.

Przywróciłem ustawienia fabryczne 2 razy - bez zmian.

Da się tak jeździć, ale zastanawiam się czy to powoli koniec sterownika?
szeryf82
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:56

Re: LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: szeryf82 »

Ustawienie parametru P3=1 sprawiło że rower działa jak kiedyś, mimo że zawsze było p3=0.

Obserwuje też drobne skoki mocy podczas stabilnej jazdy np. 120 w, za chwilę mam 140 i znów 120.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: tkoko »

szeryf82 pisze:
06 wrz 2023, 7:03
Ustawienie parametru P3=1 sprawiło że rower działa jak kiedyś, mimo że zawsze było p3=0.
Zapewne jak teraz przestawisz "P3" z powrotem na "0", rower będzie jeździł jak dawniej.
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: SzczepanW2 »

Ktki tak mają, że potrafią zgłupieć przy ustawianiu. Zostaw P3=1 i ciesz się z jazdy. Same wskazania i skoki mocy to raczej niska dokładność pomiaru LCD.
szeryf82
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:56

Re: LCD3 nagły problem z manetką

Post autor: szeryf82 »

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat w sumie rozwiązany.
ODPOWIEDZ