Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Cytrynn
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2024, 7:20

Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: Cytrynn »

Córka jechała rowerem i przestał jechać. Zauważyłem że na grubym zielonym przewodzie jest opkopcenie na izolacji i śmierdzi spalenizną że sterownika. Postanowiłem wymienić sterownik i kupiłem 866c-6 z kontrolerem s866. Po podłączeniu sinik działa jak połączę ze sobą kabelki do samonauki ale niestety nie działa jak kręcę pedałami. Pas musi działać poprawnie bo diodka się zaświeca. Czy coś robię nie tak? Czy może jakieś ustawienia?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: Tooropek »

Musisz prawidłowo zakończyć procedurę samonauki. Spinasz przewody, silnik kręci się w odpowiednią stronę, odłącz kabelki, wyłącz sterownik, włącz i już powinno być okej.

Jeżeli pas i manetka nie będą działać dalej może to oznaczać, że wyświetlacz ma inny protokół niż poprzedni sterownik.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: Dede »

Jeśli kupiłeś nowy sterownik z wyświetlaczem to wyświetlacz należy ustawić odpowiednie parametry.
Nie wiem jakie masz ustawienia na LCD ale może być wyłączony PAS albo źle ustawienia PASa w LCD.
Albo źle ustawienia bateri może skutkować ze LCD widzi rozładowana baterię i nie pozwala uruchomić silnik
Może coś źle podłączone hamulce i myśli że masz uruchomione hamulce i rozłącza napęd i nie pozwala uruchomić.
Najlepiej napisz jakie masz ustawienia w LCD? może coś znajdziemy do przestawienia parametru jakiegoś.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: Yasiu77 »

Tak jak Dede pisze zrób, wrzuć tu ustawienia.
W środku jest instrukcja i pas to chyba parametr p13 i trzeba tam ustawić ilość magnesów. Wtyk pasa to niebieski, czarny i czerwony. Na yt są poradniki po polsku
Cytrynn
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2024, 7:20

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: Cytrynn »

Sterownik kupiony w komplecie z LCD. Myślę że coś robię nie tak. Podłączone wszystko tak jak powinno być. Po połączeniu dwóch kabelków do samonauki najpierw słychać buczenie w silniku i nic się nie rusza po rozłączeniu i ponownym połączeniu silnik zaczyna się kręcić we właściwą stronę. Po ponownym rozłączeniu silnik stoi i nie reaguje na pas ani manetke.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: tkoko »

Cytrynn pisze:
25 sty 2024, 20:32
Postanowiłem wymienić sterownik i kupiłem 866c-6 z kontrolerem s866. Po podłączeniu sinik działa jak połączę ze sobą kabelki do samonauki ale niestety nie działa jak kręcę pedałami. Pas musi działać poprawnie bo diodka się zaświeca. Czy coś robię nie tak? Czy może jakieś ustawienia?
1. przeprowadź samonaukę tak jak radzi Tooropek.
2. sprawdzasz ustawienia P10, powinno być "0" (sam PAS), lub "2" (jeżeli masz również manetkę).
3. sprawdzasz zgodność koloru przewodów w gnieździe PAS. być może jest inne/złe połączenie przewodów.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: Dede »

Miałem przypadki ze manetka gazu były podmienione kable plus z sygnalem i należało odwrotnie połączyć.
Najlepiej sprawdzić napięcie manetki gazu powinno być spoczynku ~0,8V i zwiększać napiecie po naciśnięciu manetki do max około ~4,5v

Sprawdź sygnał PAS powiny być impulsowo działać 0V lub ~4,5V

Sprawdź też Halle czy działają prawidłowo czy któraż nie jest uszkodzona.
Możliwe że silnik jest uszkodzony i sterownik nie umie zakończyć samo nauki do prawidłowo działania.

Spaliłeś sterownik na tym silniku to możliwe że uzwojenia są uszkodzone należało by sprawdzić rezystacje w mΩ a to specjalne mierniki i drogie ale taniej jest podać stały prąd 10A i sprawdzić napięcie na przewodach i według prawa ohma wyliczyć rezystacje uzwojenia w mΩ.
Cytrynn
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2024, 7:20

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: Cytrynn »

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Silnik się uruchomił. Problem w Chinskiej instrukcji tłumaczonej na angielski. Trzeba było wpisać ilość magnesów i dopiero zadziałało.
activeconcept7
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2024, 17:14

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: activeconcept7 »

witam mam podobny problem z takim zestawem tylko u mnie wyswietla po nacisnieciu manetki symbol hamulca a przewody są odłączone i nie wiem czemu tak jest PAS nie podłączałem , może ktoś poratuje...
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sterownik 866c-6 z controlerem s866 problem

Post autor: tkoko »

activeconcept7 pisze:
14 mar 2024, 11:56
witam mam podobny problem z takim zestawem tylko u mnie wyswietla po nacisnieciu manetki symbol hamulca a przewody są odłączone i nie wiem czemu tak jest PAS nie podłączałem , może ktoś poratuje...
Bo masz sterownik "KT", a on raczej nie obsługuje wyświetlacza "GT".
ODPOWIEDZ