KT-BLE 48V + stacyjka

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
freddi2
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2023, 15:19

KT-BLE 48V + stacyjka

Post autor: freddi2 »

Dzień dobry, dołozyłem do swojego sterownika KT36/48SVPRM-EP01X1 moduł bluetooth według tego poradnika
Wszystko się udało - aplikacja łączy się z modłułem i efekt końcowy jest tak jak we wspomnianym materiale. Chciałem dołozyć jednak stacyjkę aby zrezygnować z wyświetlacza. I tutaj zaczynają się schody. Zgodnie z filmikiem przewody od stacyjki powinienem połączyć z polami N i DM - niestety tego drugiego pola na płytce nie ma. Z wiązki od wyświetlacza przewód czerwony idzie do pola N a niebieski do pola SK. Do tych pól podłczyłem stacyjkę. Dodam też że do pola SK zgodnie z filmem podłaczony jest czerwony przewód od modułu bluetooth. Sterownik uruchamia się bez wyświetlacza za pomocą stacyjki ale już modół BT już nie pracuje prwidłowo. Tzn. telefon łączy się ze sterownikiem ale nie mozna dokonać żadnych zmian. Wskażnik bateri jest pusty. Naciśniecie manetki nie powoduje żadnych błędów. Mówię tu o sytuacji testowej gdy sterownik mam na biurku i nie podłaczony silnik. Ta sama konfiguracja ale uruchamiana za pomocą wyświetlacza (KT-LCD3) działa prawidłowo. Co robie źle?
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: KT-BLE 48V + stacyjka

Post autor: Dede »

freddi2 pisze:
02 lut 2024, 9:23
Zgodnie z filmikiem przewody od stacyjki powinienem połączyć z polami N i DM
Czy pole DM to nie to samo co SK czy jesteś pewny czy pole SK to załączenie sterownika?
Mi to wygląda że pole SK nie załącza sterownika a jedynie bluetooth i tego powodu bluetooth działa ale brak komunikacji z sterownikiem bo sterownik jest nie uruchomiony brak zasilania dla sterownika dla tego masz zero naładowania akumulatora aplikacji bo brak komunikacji bluetooth-sterownik.

Możliwe że masz inne kolory dla DM I jest pod innym kolorem a skupiłeś się tylko na przewodzie niebieskim.
Daj fotki sterownika to znajdziemy pole DM albo inaczej oznaczone jest.
Załączenie sterownika idzie do dużego rezystora później do stabilizatora napięcia czasem oznaczone jako VCC
freddi2
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2023, 15:19

Re: KT-BLE 48V + stacyjka

Post autor: freddi2 »

Sprawdziłem miernikiem wtyczkę od wyświetlacza i pin który odpowiada za uruchamianie sterownika łaczy się z niebieskim przewodem i docelowo polem SK. Po twojej sugesti znalazłem pole DM obok dużego rezystora ale ono nie jest używane. Poniżej fotki sterownika.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: KT-BLE 48V + stacyjka

Post autor: Dede »

freddi2 pisze:
03 lut 2024, 21:49
Sprawdziłem miernikiem wtyczkę od wyświetlacza i pin który odpowiada za uruchamianie sterownika łaczy się z niebieskim przewodem i docelowo polem SK. Po twojej sugesti znalazłem pole DM obok dużego rezystora ale ono nie jest używane.
Terotycznie powinno działać u ciebie dla pewności sprawdzić należy czy ten DM który nie używany dostaję napięcie z bateri od Twojego przełącznika zamiast LCD.
Wygląda że u ciebie pole DM i SK jest połączone na płycie PCB dla pewności byś sprawdził miernikiem.

Jeśli sterownik dostaję napięcie a brak komunikacji to może to być problem komunikacji RX i TX z jakiegoś powodu bez LCD nie działa komunikacja Bluetooth.
ODPOWIEDZ