Sterownik szczotkowy pocket bike

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: scuda »

Próbuje uruchomic pocket bike na 24v. Na wyjściu na manetkę jest pełne napięcie 24v. Są cztery przewody, na dwóch jest zasilanie i masa, na dwóch pozostałych nic. To była manetka z diodami stanu naładowania. Manetka jest fizycznie uszkodzona i nie ma jak sprawdzić. Chce podpiąć taka z ebike ale pamiętam że one na 5v napięcie działają. Czy są manetki na takie napięcie jak u mnie ?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2999
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: tas »

te 24V na manetkę to chyba nie na manetkę tylko na diodowy wskaźnik naładowania.
Typowe manetki wszystkie są na 5V, te rowerowe i te z motorków.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: tkoko »

scuda pisze:
02 lut 2024, 15:05
Są cztery przewody, na dwóch jest zasilanie i masa, na dwóch pozostałych nic. To była manetka z diodami stanu naładowania. Manetka jest fizycznie uszkodzona i nie ma jak sprawdzić.
Musisz najpierw włączyć sterownik by mieć napięcie na wtyczce manetki. Jeżeli po włączeniu sterownika brak napięcia ~5 V, zapewne będzie problem ze sterownikiem. Jak w rowerze włączało się diody/sterownik ? By sprawdzić działanie manetki w sterowniku wystarczy wziąć paluszek (1.5 V) i podłączyć do masy i sygnału (koło w powietrzu), silnik powinien zakręcić.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: scuda »

Sterownik włączony, włącza się przełącznikiem. Lampka kontrolna sie zaświeca a napięcia ni ma. Tak zrobię jak piszesz dam zasilanie na sygnałowy i zobaczę,
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: lukk »

A może ta manetka to nie jest typowa manetka na halla, tylko taka prymitywna typu "załącz/wyłącz"? Miałem taką fabrycznie w Razorze E300 zanim zacząłem grzebać. Wymieniłem na sterownik typu YK31C i do tego dołożyłem zwykłą manetkę z hallem.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: scuda »

Wrzucam zdjęcie resztki tej manetki lub rollgazu. Tam do elementu widocznego dochodza 3 kabelki na jednym jest jeśli dobrze pamiętam 24v.
Faktycznie może być to tylko stycznik jak kolega wcześniej pisal.
Załączniki
IMG-20240203-WA0001.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: tkoko »

Wrzuć lepsze zdjęcia przodu z przyciskami/funkcjami i kolorami przewodów. Jeżeli masz jakiś zasilacz regulowany 1 do 5 V, to bez problemu sprawdzisz na jakie napięcie jest wejście manetki sterownika, o ile jest sprawne. Jeżeli sterownik/silnik będzie prawidłowo reagował na zmiany napięcia 1 -5 V to podpięcie "typowej" manetki na 5 V jest łatwe. Wystarczy dać zaporowo diodę zenera na 15 - 20 V i powinno działać.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2067
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: Tooropek »

Masz zwykłą manetkę halotronową + wskaźnik naładowania baterii. 3 przewody od manetki, kolory typowo biały, czarny, czerwony i np żółty to +Vbat czyli napięcie dla wskaźnika naładowania - ten przewód pomijasz podłączając zwykłą manetkę bez wskaźnika.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Sterownik szczotkowy pocket bike

Post autor: scuda »

Ogarnięte, jest zasilanie 5v a dokładnie jest 6v. Ze sterownika wychodziło i po drodze szło do przycisku na kierownicy i tam można było włączyć lub wyłączyć zasilanie na manetkę.
ODPOWIEDZ