LCD UKC-1 co ustawić ?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Witam wszystkich .
Mam wyświetlacz w którym nie wiem co ustawić w pozycjach :
Poles in motor
ABS lewel
Asist Poles
Start mode
Prosił bym o pomoc w tych ustawieniach.
Dziękuję.
Załączniki
20240215_230942.jpg
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2999
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tas »

1. Limit prędkości maksymalnej
2. Limit prądu pobieranego z akumulatora
3. Ile biegów ma mieć wspomaganie
4. Ile magnesów a silnik
5. Siła hamowania regeneracyjnego
6. Ile magnesów ma czujnik PAS
7. Na jakim biegu ma się uruchamiać sterownik
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dziękuje bardzo.
Tylko nie wiem skąd wziąć jaka ilość magnesów jest w moim silniku .
nie mogę nigdzie znaleźć.
oznaczenie silnika jest tylko takie jak na zdjęciu.
jest to rower typu FAT-bike na 20calowych kołach.
Może ktoś podpowie ?
Załączniki
336650606_923793125523773_812761571007497117_n.jpg
336591263_903206424247331_7878220643118889817_n.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Zapewne między 84 a 96. Łatwo to sprawdzić. Bierzesz licznik rowerowy lub smartfona z GPS i zmieniasz tą wartość aż uzyskasz porównywalne wskazania prędkości; wyświetlacz vs GPS/licznik rowerowy.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Jeszcze małe uzupełnienie do info powyżej. Pokazywana prędkość jest zależna od "pracy" silnika. Jeżeli silnik się kręci, wyświetlacz pokazuje prędkość, jeżeli się nie obraca nie ma wskazań prędkości. Być może silnik ma wbudowany zewnętrzny czujnik prędkości, czyli w złączu sterownik <> silnik masz 6 cienkich przewodów/PINów, wówczas możesz spróbować wartości 1 do 6. Jeżeli na wyświetlaczu pokaże się prędkość przy obracaniu koła pozostań przy tym. Będziesz miał wskazania prędkości niezależnie od tego czy silnik się obraca czy stoi.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Witam dopiero dzisiaj zrobiłem pierwszy test . przy ustawieniu 99 zawyża prędkość o 6km/h , ale właśnie prędkość pokazuje tylko podczas dodawania gazu i licznik kilometrów też stoi w miejscu.... to trochę lipa . Więc ustawię 1 bo o ile dobrze pamiętam to w poprzednim sterowniku i LCD chyba tak było i wszystko działało ok.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Więc niestety przy ustawieniach od 1 do 6 pokazuje absurdalną prędkość i tak samo po puszczeniu manetki spada do zera.
Dodam jeszcze że z silnika oprócz halli wychodzi jeszcze biały przewód.
i ze sterownika również więc powinno działać , może jeszcze są jakieś ustawienia ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Może masz silnik przekładniowy i odczytuje prędkości z czujnikach hall silniku a przekładniowy po puszczeniu manetki staje i nie obraca się z kołem więc prędkośc będzie zero.
Ten biały jeśli masz silnik przekładniowy to będzie dodatkowo czujnik prędkości to należy na wyświetlaczu ustawić zewnętrzny pomiar prędkości właśnie z tego białego kabla i wpisać obwód koła i jeden impuls na jeden obrot koła.

Daj znać czy masz silnik przekładniowy czy bez przekładni?

Jeśli będziesz miał bez przekładni to biały będzie jako czujnik temperatury.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2024, 18:15 przez Dede, łącznie zmieniany 1 raz.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
19 lut 2024, 14:07
Więc niestety przy ustawieniach od 1 do 6 pokazuje absurdalną prędkość i tak samo po puszczeniu manetki spada do zera.
Dodam jeszcze że z silnika oprócz halli wychodzi jeszcze biały przewód.
i ze sterownika również więc powinno działać , może jeszcze są jakieś ustawienia ?
Prawdopodobnie na białym przewodzie masz odczyt temperatury. Jeżeli masz dostęp do miedzi białego przewodu (np za pomocą igły) możesz zmierzyć miernikiem czy przy obrotach koła masz zmiany napięcia 0 do ~4V. Najpierw jednak ustaw w "Poles in motor" wartość "6" i sprawdź czy jest zmiana.
Jeżeli to nie pomoże pozostaje Ci wrócić do pomiaru prędkości z hali sterownika i pogodzić się z tym że wyświetlacz nie będzie pokazywał prędkości bez obrotów silnika.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Szczerze mówiąc to nie wiem czy z przekładnią... dam link do roweru i zaraz poczytam ,ale na poprzednim sterowniku i wyświetlaczu było ok to mi się zachciało zmieniać bo kolorowy... :) link do roweru:
https://pl.aliexpress.com/item/10050064 ... ry_from%3A
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dzisiaj już nie dam rady pomierzyć tego białego kabelka bo mam dziecko chore , ale jutro sprawdzę.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Teraz się dopiero dowiedziałem od syna że na starym sterowniku od tygodnia nie działał licznik.... nie pokazywał ani prędkości ani kilometrów więc może wcześniej coś się popsuło (teraz już wiem dlaczego chciał nowy... ) czy w silniku jest jakiś czujnik szybkości ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Silniku przekładniowych jest dodatkowy czujnik prędkości i jeśli masz przekładniowy silnik to możliwe że się popsuł.
Silnikach nie przekładniowych nie ma czujnika dodatkowego na obsługi prędkości tylko bierze z trzech faz silnika halla
Tylko ze teraz wymieniłeś sterownik na nowy z LCD UKC-1 i możliwe że nie ma ten sterownik obsługi tego czujnika prędkości bo zamiast czujnika prędkości możliwe że jest tam obsługa czujnika temperatury.

Należy weryfikację zrobić jaki tam jest silnik bo według oferty nie wiadomo czy to przekładniowy czy nie przekładniowy silnik u ciebie.
A sterownik według opisu kabli obsługuje czujnik prędkości osobnym kablu? czy tylko bierze z czujników halla z trzech faz silnika prędkość?
Daj linka gdzie kupiłeś sterownik i opis tego sterownika.

Mam przepuszczenie że silnik jest przekładniowy z dodatkowym czujnikiem prędkości zamiast czujnikiem temperatury a sterownik przepraszam że kupiłeś z obsługą temperatury a nie czujnikiem prędkośći dla silników przekładniowych.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Tak poczytałem to jest silnik przekładniowy ( jak zmieniałem sterownik i włączałem naukę to się w środku coś kręciło a koło stało w miejscu )
sterownik link: https://pl.aliexpress.com/item/10050047 ... pt=glo2pol

Myślę że ten czujnik prędkości się uszkodził bo tak jak pisałem wcześniej prędkościomierz przestał działać jeszcze na starym.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Jak przekładniowy to nie będzie miał czujnika temperatury ale czujnik dodatkowo prędkości jeden impuls na jeden obrot koła jeśli jest jeden magnes i czujnik halla.
Należy sprawdzić czujnik prędkości i napięcie powinno być koło zera albo powyżej 4V impulsowo raczej jeden impuls na jeden obrót koła.

Według opisu sterownika ciężko się upewnić ale raczej nie ma obsługi tego dodatkowo czujnika prędkości ten sterownik , to nie będzie działać na tym dodatkowym czujniku prędkości więc po opuszczeniu manetki to poprostu nie będzie pokazywać prędkośc.
Sam UKC-1 nie ma obsługi zmiany na ten dodatkowy czujnik prędkości żeby pokazywał dobrze na silniku przekładniowym.
Ten zestaw z UKC-1 co kupiłeś jest zaprogramowany na silniki nie przekładniowe.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

A to napięcie to zmierzyć na białym podczas działania silnika ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Tak powinno dać impulsowo sygnał powoli kręcić kołem i sprawdzić miernikiem.

Tylko może być zły pomiar bo jeśli sterownik jest z obsługą czujnika temperatury to nie wiadomo czy za działa czujnik prędkości bo silniku jest czujnik halla a on potrzebuje rezystora 10k do zasilania co daje na biały przewodów małym prądem i den czujnik halla daje sygnał do masy.
A obwód temperatury jest raczej inaczej wykonany możliwe że nie będzie działać ale zobaczyć można bo teraz nie wiem jak jest zbudowany obwód czujnika temperatury sterownika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Z tego co piszesz wynika że masz uszkodzonego/rozłączonego hala czujnika prędkości. Musisz zmierzyć między masą a białym (przy włączonym sterowniku) czy przy obrotach koła (w obu kierunkach) masz zmianę napięcia max/min.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Chińczyk potwierdził iż biały kabelek razem z przewodami halla to jest od prędkości więc pewnie tak jak pisze kolega "tkoko" pewnie awaria tego czujnika.
Czy może mi ktoś napisać jaki to czujnik ? to bym zamówił zanim rozbiorę koło....
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dzisiaj dopiero sprawdziłem nie wychodzi żadne napięcie z białego przewodu kręcąc kołem, więc pewnie padł czujnik ponawiam pytanie wie ktoś co to za czujnik ? czy muszę go najpierw wyjąć ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Zapewne dowolny hall unipolarny o minimalnym napięciu 3.5 - 3.7 V zadziała.
Załączniki
pedelec.JPG
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

OK Dziękuję znalazłem taki unipolarny z TME
Czujnik: Halla; unipolarny; TO92; 25÷260Gs; Uzas: 2,7÷7VDC
Oznaczenie producenta: SS445P
czy lepiej ten od 3,8 do 24v ?
TLE4905L
Czujnik: Halla; unipolarny; P-SSO-3-2; 5÷18mT; Uzas: 3,8÷24VDC;
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Teoretycznie oba powinny działać. Ten na 2.7 V ma korzystniejszą dolną wartość napięcia. To czy zadziała głównie zależy od biegunowości magnesu w silniku. Hall unipolarny reaguje na odpowiedni biegun magnesu, lub naprzemienne bieguny magnesów, tak że możliwe że jak nie zadziała to konieczna będzie zmiana bieguna/ów magnesu.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

U siebie silniku przekładniowym czujnik prędkości mam 43F inaczej chyba SS443F jest to unipolarny
Silnik przekładniowy czujnik prędkości odczytuje przez jeden magnes i jeden kierunek pola magnetycznego więc po za czujnikiem unipolarnym raczej małe szanse na działania a widziałem że dałeś ofertę innych modeli co nie są czujnikami unipolarnymi.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Dede pisze:
28 lut 2024, 10:27
... widziałem że dałeś ofertę innych modeli co nie są czujnikami unipolarnymi.
Oba czujniki które Przemekr podał wyżej są unipolarne.
Załączniki
tle4905.JPG
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

dziękuję za odpowiedzi zamówiłem ten 43F i jest to ten sam co SS443F bo na allegro znalazłem w weekend wymienię i napiszę co i jak .
miki
Forumowicz
Posty: 1414
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: miki »

W swoim czujniku PAS użyłem TLE4905L.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Po rozebraniu zobaczyłem że odkleił się magnes ten ze zdjęcia :) i przyczepił się do ośki.
ale przynajmniej wiem już jaki tkwi hall w moim silniku.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Załączniki
20240304_131415.jpg
20240304_131303.jpg
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Nadal nie działa.... kręcąc kołem ręka nie ma żadnego napięcia, ale kręcąc manetką jest 0,7V .
A czy w sterownik nie trzeba jakoś zresetować ? rozbiore jeszcze raz i wymienię chyba ten czujnik.
W sterowniku jest jakaś samonauka to może jeszcze raz to przeprowadzić ?
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

a jak podłączę na krótko ten czujnik tzn do białego i czarnego ( tylko nie wiem które nóżki :) ) i przelecę magnesem neodymowym to powinien licznik pokazywać jakąś prędkość ?

czyli podać plus na 1 na dwójkę czarny a 3 do białego do sterownika i przy podaniu magnesu powinien licznik coś pokazywać dobrze myślę ?
bo jak nie zadziała to nie musze znowu koła rozbierac :)
Załączniki
Screenshot 2024-03-04 at 15-57-00 SS443 datasheet(5_6 Pages) SECELECTRONICS.png
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Czy działa wejście (przewody biały, czarny) zewnętrznego czujnika prędkości w sterowniku trzeba zmienić w wyświetlaczu "Poles in motor" na "1". Przy krótkim zwieraniu przewodów białego i czarnego (co 0.5 - 1 s) na wyświetlaczu powinny pojawić się wskazania prędkości. Im szybsze zwarcia tym większe wartości.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
04 mar 2024, 15:51
bo jak nie zadziała to nie musze znowu koła rozbierac :)
Jak nie chcesz rozbierać ponownie to warto sprawdzić działanie.
Uruchomić sterownik i zobaczyć czy jest zasilanie 5V dla hall weź magnes który się odkleił i ręcznie blisko czujnika machając i czujnik powinien dawać impulsy a wyświetlać jakieś tam km/h.
Jeśli będą impulsy i wyświetlać coś będzie pokazywać to przykleić magnes gdzie powinno być i powinno działać.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Więc tak zwierając na chwilę bialy z czarnym nic na liczniku się nie dzieje.
Ale jak rozłączę biały w ogóle to nie działa licznik nawet na manetce...
może kolory sa zamienione ?
i przy poles in motor na 1 to szybkość wyświetla 70km?h a powinno z 10
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
04 mar 2024, 17:29
Więc tak zwierając na chwilę bialy z czarnym nic na liczniku się nie dzieje.
Ale jak rozłączę biały w ogóle to nie działa licznik nawet na manetce...
może kolory sa zamienione ?
i przy poles in motor na 1 to szybkość wyświetla 70km?h a powinno z 10
Możliwe że sterownik pobiera prędkość z czujników halla ale fazowych a nie z dodatkowego czujnika prędkości który teraz testujesz.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

No to dlaczego jak rozłączam ten czujnik co testuje czyli połączony białym to prędkość przestaje działac ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
04 mar 2024, 17:36
No to dlaczego jak rozłączam ten czujnik co testuje czyli połączony białym to prędkość przestaje działac ?
Jak wcześniej spomnialem zastanawiam czy ten biały jest do czujnika temperatury a nie czujnika prędkości.
Ale jak chińczyk powiedział że do prędkości ale co do tego nie jestem pewny czy dobrze napisał ale mogę się mylić.

Ustawić wyświetlać że masz jeden magnes to może się przestawi sterownik na biały kabel i bedzie brać z czujnika dodatkowego a nie hall fazowych.

Innych sterownikach modelach na poziomie wyświetlacza jest opcja czy ma działać czujnik prędkości zewnętrzny a u Ciebie nie ma takiej opcji chyba że ustawienia że masz jeden magnes automatycznie ustawienia zrobi na biały kabel dopóki masz większa ilość magnesów ustawiony to sygnał bierze z hall fazowych bo myśli że wpisujesz ilość magnesów silniku z Hall fazowych.
To tylko moja teoria mogę się mylić

Spróbować zrobić impulsy biały z czarnym kilka impulsów w ciągu jednej sekundy więc miarę szybko ale ustawień na wyświetlaczu że masz jeden magnes i zobaczyć czy działa prędkość na wyświetlaczu.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2024, 17:53 przez Dede, łącznie zmieniany 1 raz.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
04 mar 2024, 17:29
Więc tak zwierając na chwilę bialy z czarnym nic na liczniku się nie dzieje.
Przemekr pisze:
04 mar 2024, 17:29
przy poles in motor na 1 to szybkość wyświetla 70km?h a powinno z 10
To nic się nie dzieje czy pokazuje 70 km/godz ? Musisz wolno, na krótko, w miarę równo, i przez dłuższą chwilę zwierać końcówki przewodów by ustabilizować wskazania.
Przemekr pisze:
04 mar 2024, 17:29
Ale jak rozłączę biały w ogóle to nie działa licznik nawet na manetce...
może kolory sa zamienione ?
Skoro nie masz podłączonego zewnętrznego czujnika prędkości, to trudno by były wskazania prędkości. Kolor przewodów nie ma znaczenia.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

zrobiłem pomiary i tak :
czerw-czarny 4,7 v
czer-nieb 4,7 i podczas kręcenia kołem nic się nie zmienia
czrw-zółty 4,7v podczas kręcenia kołem nic się nie zmienia
czer-ziel 0v podczas kręcenia kołem nic się nie zmienia
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

jak podłączyłem na krótko nowy czujnik to wychodzi z niego 3,2V ( ze starego 0v ) i jak jest na krótko to prędkość jest 0 więc tak jak powinno być no bo wisi w powietrzu.... ale licznik już nie pobiera z halli tylko z tego na krótko . Więc czujnik pewnie walnięty a magnes wypadł przy rozbieraniu. Dobra wymienię czujnik i napiszę.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
04 mar 2024, 18:03
zrobiłem pomiary i tak :
czerw-czarny 4,7 v
czer-nieb 4,7 i podczas kręcenia kołem nic się nie zmienia
czrw-zółty 4,7v podczas kręcenia kołem nic się nie zmienia
czer-ziel 0v podczas kręcenia kołem nic się nie zmienia
I co Ci te pomiary dały ? Pytasz o działanie zewnętrznego czujnika prędkości a dajesz pomiar z hali silnika.
1. Działa Ci pomiar prędkości z hali silnika bo sam wyżej piszesz że masz;
Przemekr pisze:
19 lut 2024, 13:23
Witam dopiero dzisiaj zrobiłem pierwszy test . przy ustawieniu 99 zawyża prędkość o 6km/h , ale właśnie prędkość pokazuje tylko podczas dodawania gazu.
2. teoretycznie działa i pomiar z zewnętrznego czujnika
Przemekr pisze:
04 mar 2024, 17:29
przy poles in motor na 1 to szybkość wyświetla 70km?h a powinno z 10
3. miałeś przeprowadzić test który podałem i podać wskazania.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Wymieniłem czujnik teraz jest poles motor 1 i pomiędzy czarnym a białym skacze napięcie 0-5v podczas kręcenia pedałami, A prędkość nadal pokazuje źle i tylko gdy jest na manetce a jak długo jest jednakowa prędkość to po jakimś czasie spada do zera a koło nadal się kręci
Więc wiem już że hall od prędkości działa.
Tylko wyświetlacz nie współpracuje...
Tak jak pisał dede pewnie jest do silników bez przekładni...
pozostaje mi sprzedać ten i kupić odpowiedni :(
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
04 mar 2024, 21:28
Wymieniłem czujnik teraz jest poles motor 1 i pomiędzy czarnym a białym skacze napięcie 0-5v podczas kręcenia pedałami, A prędkość nadal pokazuje źle i tylko gdy jest na manetce a jak długo jest jednakowa prędkość to po jakimś czasie spada do zera a koło nadal się kręci
OK, czyli hall obrotów jest/powinien być sprawny. Spróbuj zmienić "poles motor" na "0" lub "2" jeżeli jest taka możliwość i sprawdź czy jest różnica w działaniu. spróbuj też zmian średnicy koła jak one wpływają na wskazania. Zmieniałeś tylko wyświetlacz? Pytam bo to sterownik decyduje co wyświetla wyświetlacz, chociaż jest możliwość że wyświetlacz źle współpracuje ze sterownikiem (ma inny protokół komunikacji szeregowej).
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Na zero się nie da dobrze pokazuje przy ustawieniu 112. Ale pokazuje tylko prędkość podczas pracy silnika i kilometry też zlicza podczas pracy. ( więc jadąc z górki czy rozpędzony nic nie zlicza )
Sterownik kupiony w komplecie z wyświetlaczem.
Mam jeszcze stary wyświetlacz spróbuję podłączyć i sprawdzę .

Właśnie chińczyk odpisał że działa z silnikiem przekładniowym...
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

112 magnesów masz ustawiony dla tego że to silnik przekładniowy na jeden obrót koła silnik kręci o wiele więcej razy niz silnik nie przekładniowy.

Chińczyk dobrze mówi że sterownik działa silnik uruchamia i prędkość pokazuje ale tylko jak masz silnik uruchomiony. Że prędkość nie pokazuje jak silnik się nie obraca to już takie uroki silnika przekładniowego z sterownikiem który impulsy zbiera z hall fazowych.
Sam jestem ciekawy czy uda się ustawić ten sterownik na czujnik zewnętrzny jak Chińczyk mówi.

Dla kolegi wymieniłem sterownik taki:
https://a.aliexpress.com/_EjJ1ZXf
Ten sterownik ma przewody speed sensor na osobnym okablowaniu niż Halle bo przy halach jest biały przewod od temperatury a nie od prędkości.
Na poziomie LCD można wybrać czy ma działać prędkość z hall fazowych czy czujnika dodatkowego.
Załączniki
Screenshot_20240305-113451_AliExpress.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 9:38
Sterownik kupiony w komplecie z wyświetlaczem.
Czyli, jak to mówią, "jesteśmy w domu".
Sterownik prawdopodobnie ma na białym przewodzie zabezpieczenie/pomiar temperatury silnika, i dlatego nie ma pomiaru obrotów silnika. Z ciekawości, daj pełny gaz na manetce i zewrzyj biały z czarnym przewodem i powiedz jaka jest reakcja silnika. Teoretycznie mogą zdarzyć się trzy przypadki;
1. silnik się wyłączy (termiczne zabezpieczenie silnika).
2. silnik zmniejszy moc/prędkość (jak wyżej).
3. nic się nie zdarzy, prawdopodobnie jest to tylko pomiar temperatury, a ponieważ wyświetlacz nie ma prawdopodobnie opcji temperatury, a silnik nie ma termistora, stad brak reakcji.
Na marginesie; jeżeli po zwarciu przewodów silnik się zatrzymuje lub zwalnia, to jet to ciekawsza opcja od pomiaru prędkości/zasięgu.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Zaraz sprawdzę

Na razie podłączyłem stary wyświetlacz i działa identycznie jak ten nowy.
Czyli sterownik nie ma pomiaru prędkości.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Nic się nie zdarzyło łącząc biały z czarnym na pełnym gazie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

A jaki problem masz ze starym sterownikiem?
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Nowy jest mocniejszy rower ma dużo więcej mocy.
Jak jadę z dzieckiem pod górkę to nie zwalnia, ma lepsze przyśpieszenie :)
Stary to taki słabiutki był w porównaniu z tym.
Zmieniłem akumulator z 48na 52V i teraz jeździ o niebo lepiej z tym sterownikiem.
A nie da się dokupić jakiegoś czujnika żeby współpracował z wyświetlaczem omijając sterownik ? no bo z wyświetlacza na pewno wychodzi ten biały do prędkości.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 13:30
A nie da się dokupić jakiegoś czujnika żeby współpracował z wyświetlaczem omijając sterownik ? no bo z wyświetlacza na pewno wychodzi ten biały do prędkości.
Nie da się nic podłączyć "do wyświetlacza". Wyświetlacz nie ma białego przewodu, a ponadto komunikacja wyświetlacz <> sterownik jest cyfrowa/szeregowa. Jak bardzo zależy Ci na wskazaniach prędkości/zasięgu pozostaje jedynie zewnętrzny licznik rowerowy, lub zmiana sterownika na taki który ma na białym pomiar zewnętrznego czujnika prędkości.
ODPOWIEDZ