Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Wgrałem nowy soft, pojeździłem chwilę. Jakieś dziwne rzeczy się dzieją. Za dużo pisania więc nagrałem poniższy filmik.
Ma ktoś podobne objawy?

Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

Jeździłeś czy tylko w piwnicy i na sucho?
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Jezdzilem. Przy jeździe tego nie ma. Tak ma byc?
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

Wytłumaczę conieco zanim z rozpędu wszystko będzie "nie tak" :-)
Regen zaczyna działać 3V poniżej ustawionego limitu i tu chodzi o do pełna naładowany akumulator. Czyli jeżeli masz teraz u siebie 52V, regen się załączy jeśli ustawisz napięcie odcięcia powyżej 56V. Jako, że mam odczyt i wskazanie bez przecinka może nastąpić sytuacja, że będziesz miał różnicę napięć do 4V.
No Chyba, że nie zależy Ci na zabezpieczeniu przed przepięciem to sobie ustaw na maksa i będzie działać zawsze...ale to rzecz względna :-)

Druga sprawa "nie tak", czyli kręcenie kołem po puszczeniu manetki. Silnik zwalnia po jej puszczeniu. Regulatory są tak nastawione aby w takiej konfiguracji stawiał jak najmniejszy opór. Tym samym silnik w powietrzu zwalnia stosunkowo powoli, co też widać i słychać na filmie. Jadąc tego nie zauważysz...
Natomiast po przekroczeniu granicy w dół czyli poniżej jakiś 2..4 km/h całkowicie odcina regena. I tym samym patrz wyżej...
A to dlatego aby można było sobie rower po prostu bez obciążenia pchać...
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Dzięki za wyjaśnienie.
Regen - rozumiem zasadę, którą tu zastosowaleś. Zastanawia mnie jednak dlaczego w opcji set brake=1 czyli regen w manetce, nie ma aż tak dużego "skoku". Przy ustawieniu hv cut off 54 (nie zamierzam go zmieniać ze względu na bezpieczeństwo) regen w manetce odpala mi się wzglednie szybko tzn. już przy mniej wiecej 53V. Czy set brake=0 nie powinien działać tak samo jak set brake=1?

Kręcenie się koła - no tego wcześniej nie było i zrobiłem wielkie oczy. Boję się tylko, że w jakiejś sytuacji rower sam pojedzie.

I nie czepiam się Bartek. Po prostu lubię dużo wiedzieć 😀👊
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

A mi się wydaje, że jest spora i subtelna różnica między konkretnym pytaniem o konkretną kwestię a mówieniem/pisaniem z marszu "coś jest nie tak".
Jeżeli jest jakiś błąd w programie, to oczywiście po przeanalizowaniu i odtworzeniu będzie poprawiony. W końcu sam to robię, sam na tym jeżdżę i w perwszej kolejności robię to "dla siebie". A sprzedając sterowniki zależy mi na tym aby były bez wad. Zmiany w sofcie zawsze będą i jedynie na lepsze. A to z kolei generuje potrzebę testowania i dopiero po tym całym procesie zapodaję aktualizację. Czy z kolei to ktoś wykorzysta czy nie to inna sprawa.
I choć jestem tylko człowiekiem jak każdy inny, też popełniam błędy. Jak każdy inny. I pomimo tego bardzo krytycznie podchodzę do tego tematu i zawsze wychodzę z założenia, że to nie ja a ktoś ma rację i znalazł błąd o którym nie wiem. I to jest właśnie ta subtelna różnica o którą mi chodzi.

Krytyka jest konstruktywna. Ale też i ona powinna iść w parze z pewną dozą samokrytyki. Samymi pytaniami, bez dociekania sedna nie gwarantuje spokojnego dojścia do celu..
Masz sterownik w którym można ustawić wszystko czego dusza zapragnie i z odrobiną chęci można trochę poeksperymentować. Nie czekając na gotowe rozwiązania przez kogoś podsunięte. Uwierz mi to sprawia niesamowitą frajdę :-)

Zastanów się, jakby to wyglądało, jakbym Tobie z marszu pisał: no przecież coś zrobiłeś nie tak, na pewno gdzieś popełniłeś błąd, źle testowałeś...itd.
Trochę niezbyt moim skromnym zdaniem.
Nie wiem, może jestem zbyt "staroświecki" i za bardzo się przejmuję ale szczerze...dobrze mi z tym i wolę tak niż odwrotnie. Jak mój szanowny Teść powiada: "jak masz miękkie serce, musisz mieć twardą dupę".

A teraz walnę sobie browarka :-)
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Chyba źle interpretujesz słowa "coś jest nie tak" 😉 na zdrowie 😀
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Po przemyśleniu sytuacji dodam jeszcze dwa słowa. Jakbyś wczesniej napisał, że koło będzie się "samo" kręcić jak u mnie na filmiku to bym nie mówił "coś TU jest nie tak". Podkreślam słowo TU, czyli w moim rowerze. W takich sytuacjach podejrzewam od razu, że JA coś źle podłączyłem lub ustawiłem. Nie skierowałem oskarżenia wobec Ciebie a jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Zawsze podejrzewam siebie w takich przypadkach bo moja a Twoja wiedza to niebo a ziemia.
Bardzo szanuję i doceniam Twoją pracę. Jakby tak nie było to bym się tu nie udzielał i temat byłby dla mnie całkowicie obojętny.
Sterownik uważam za dzieło sztuki elektronicznej, w mojej ocenie, najlepszy na rynku. To, że go rozwijasz, pomagasz innym i bierzesz pod uwagę sugestie to jest coś o czym user zwykłego sterownika np. chińskiego może pomarzyć.
Pamiętaj, płyniemy tym samym statkiem.

Wracając do tematu.
Może pogadamy o tym set brake. Może jest jakiś powód dlaczego regen w manetce odpala się przy wyższym napięciu niż regen "w klamce". W moim przypadku jeśli ustawię hv cut off na 54V to regen zadziała dopiero przy 51V. Czy są jakieś przeciwwskazania abyś zmienił tą różnicę do powiedzmy 1V?

Mam wrażenie, że regen w manetce ma mniej więcej taką różnicę.
Chodzi mi o to aby móc korzystać z regena w pełnym zakresie naładowania baterii. Przychodzi mi jeszcze do głowy taka myśl aby przy 54V regen też działał ale przy tym napięciu soft niwelowałby tymczasowo parametr I accu recu do 0. Parametr ten mógłby być zależny od hv cut off czyli spadek napięcia do 53V i I accu recu wraca do ustawionej wcześniej wartosci.

W takim układzie mamy regen w pełnym zakresie naładowania baterii oraz zabezpieczenie przed ładowaniem pełnej baterii.
Nie wiem czy to możliwe ale jeśli się uda to masz u mnie piwo lub 5.
Pozdro
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

W Barmalu I Max, czy I Rated to prąd fazowy, bo mi się już we łbie zagotowało...
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Rugos »

To prąd z akumulatora. Fazowy to I motor
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

barmal pisze:
26 lip 2018, 8:21
Aktualizacja softu w pierwszym poście na starym forum: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0

Uporządkowanie softu. Poprawka buga w funkcji IIt. Pprzyspieszenie reakcji manetki. W sofcie z autosetem poprawiona funkcja autonauki.
Zalecam zaktualizować program. I jak zwykle...do aktualizacji należy stosować zasilacz!
Kurcze, nie kapuje...
Czyli te wszystkie linki zaznaczone agrafka ściągnąć po kolei? Ale jak ? Ściągam i mam w Total Commander na telefonie i co dalej? Rozpakowuje ? Nie moge. A to nie może być w jednym linku wszystko?
Muszę podobno soft w X2 zaktualizować bo mi napięcie skacze, bo mam 82V i nie wiem jak to zrobić. A nie może być poprostu nowa apka i w niej zawsze najnowszy soft?

Bartuś daj na nasze forum. Na to stare już nic nie dawaj. Tam nikt nie zagląda. W pierwszym poście tego tematu daj te softy, albo jeden a w nim wszystkie 👍😉
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

Nie, jedynie ten "16.02.19.zip", czyli ostatni. Na kompa. I z kompa robisz aktualizację przy pomocy programu z linka z instrukcji.
Napięcie skacze czy sterownik się resetuje? Jeżeli nie skacze a procesor się resetuje to podłącz halle. Z drugiej strony nie wiem która wersja softu jest w sterowniku to i ciężko mi cokolwiek powiedzieć.
Podłącz zasilacz 28V, halle, ściągnij program dla bootloadera i zrób aktualizację :-)
Daję na oba fora bo w obu są tematy i tam także ludzie zaglądają. Tu w pierwszym poście ze względu na brak uprawnień nie mogę zapodać aktualizacji. Stąd zapodaję w temacie, jak leci. Nie wiem jak miógłbym to inaczej rozwiązać. Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki Bartuś. To może w podpisie posta, tak żeby było pod Twoim każdy postem daj wszystko: apkę, softa, linka do YT itp. Taką wizytówkę zrób Barmalową. A wówczas jest wszystko w jednym miejscu i tacy zieloni jak henio szybciej ogarną. 👍😉
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Mitar »

Dziwne ,że nie możesz barmal edytować swoich postów, ja bez problemu mogę w swoim temacie modyfikować 1 post.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Też mi się wydaje, że Bartek może.

Właśnie paruje X2 z blutufem. Pyta o PIN. Jaki wpisać?
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Henio, czytasz posty? Pisałem Ci 1234...
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Czytam, czytam myślalem, że inny bo właśnie działam na pożyczonym laptopie i mam deficyt czasu. Dzięki 👍
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

Mitar pisze:
08 kwie 2019, 9:14
Dziwne ,że nie możesz barmal edytować swoich postów, ja bez problemu mogę w swoim temacie modyfikować 1 post.
Hmm...
Jakiś czas temu nie mogłem edytować pierwszego postu i otrzymałem odpowiedź od kogoś, że po upływie jakiegoś czasu funkcja przestaje być aktywna.

Ale teraz mogę, sprawdziłem. Fju, fju :-)
Dobrze jest. Tak więc uporządkuję to niebawem.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Udało mi się sparować X2d z blutufem laptopa za 5 razem. Wpisywałem pin 1234 i nie działało aż w końcu zaskoczyło.

Jestem na stronie softpedia.com , działam wg instrukcji dla sterownika, ale nie widzę programu Bootloader który mam ściągnąć by następnie softa ściągnąć.

Co nie kliknę to mi nachalną reklamę wywala. To powinno być gdzieś na czytelnej stronie, a nie w takim śmietniku...

Kuźwa... to jest potrzebna instrukcja do instrukcji by ściągnąć softa do softa i by aplikacja chodziła...
O wujeć można....
Załączniki
IMG_20190408_100253-780x1040.jpg
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

W załączniku.
Załączniki
ds30_Loader_121109v2.zip
(838.52 KiB) Pobrany 269 razy
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki Wojtas 👍
Mam to na laptopie. Folder ds30 Loadera. Co dalej ?
Jak go zainstalować? Bo jak klikam na folder to mi tylko otwiera kolejne foldery.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 10:27 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Dalej według instrukcji sterownika. Masz tam opisane krok po kroku.
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Instrukcje do softu mam przed nosem. Chodzi mi jak zainstalować ten ds 30 loadera na laptopie?
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Henio... Masz wszystko opisane w instrukcji. Tego nie instalujesz. Klikasz i dziala. Przeczytaj instrukcję jeszcze raz.
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Nie mogę wogóle odpalić programu, o to mi chodzi. Mam folder na pulpicie laptopa i jak go klikam to się otwierają inne foldery. Co mi po instrukcji do programu którego nie widzę.
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Serio czytałeś instrukcję? Jest tam napisane, wejdź w folder BIN i następnie odpal ds30LoaderGui.exe
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Dzieki. Dla mnie to nie jest zbyt czytelne. Ale już chyba kapuje. Nie ma słowa wejdź , uruchom tylko => . To powinna się samo odpalać, albo ikonka na pulpicie i na nią klikam i jestem w programie, a nie szukanie po folderach. Ja ten folder szukałem wcześniej na stronie sofpedia.com. To jest wszystko proste dla kogoś kto w tym siedzi, ale nie dla zwykłych wyjadaczy chleba.
Sterownik mam mieć włączony do zasilacza, a znowu pisze w instrukcji, że mam go ponownie podłączyć, czyli w domyśle wcześniej odłączyć , tylko kiedy?
Teraz ma być włączony sterownik? Przecież jak go wyłączę to blutuf przestanie działać i się nie połaczę...
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Co mam wpisać w okienko hex-file?
Mam podać wg instrukcji miejsce gdzie znajduje się program , no i gdzie się znajduje, bo nic nie podpowiada, jakiego szukać słowa X2d?
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Na pewno czytałeś instrukcję?
Cytat z instrukcji:

„Hex-file“ podać miejsce/folder, gdzie znajduje się program, który chcemy wgrać.
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

No przecież sam wyżej zacytowałem instrukcje. Pytasz po raz kolekny czy ja czytałem , a ja Ci odpowiadam , że tak , ale dla mnie jest nie jasna . Np teraz, luknij na fotkę niżej , co ma zrobić adres wkleić w okno hex?
Ściągnąłem ds 30, ściągnąłem najnowsze aktualizacje softu z 16.02.19 a w instrukcji mam napisane :

Hex-file podać miejsce / folder , gdzie znajduje się program , który chce wgrać .

No i nie rozumiem .
Załączniki
IMG_20190408_120256-780x1040.jpg
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Ja się powoli poddaję :)

Obrazek
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Fotka instrukcji żeby nikt już nie myślał że jej nie czytałem , to nie jest dla początkujących ani średnio zaawansowanych w temacie . To jest dla informatyków, elektroników i wogóle omnibusów 😉
Załączniki
IMG_20190408_121321-780x1040.jpg
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Wojtas pisze:
08 kwie 2019, 12:16
Ja się powoli poddaję :)

Obrazek
To też klikałem i nic nie podpowiada ...
Nie poddawaj się , błagam ! 👍😉
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Przecież jak klikniesz te 3 kropki to pojawia się okno dialogowe i wtedy wybierasz plik HEX (w zależności gdzie on jest). Umiesz komputer?
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

Jo, i jeszcze ustaw wszystkie inne okienka jak w instrukcji i będzie git :-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Wojtas pisze:
08 kwie 2019, 12:21
Przecież jak klikniesz te 3 kropki to pojawia się okno dialogowe i wtedy wybierasz plik HEX (w zależności gdzie on jest). Umiesz komputer?
Umiem. Robię teraz na pożyczonym i muli jak jasna cholera i laptopa i internet to pewnie dlatego . Już poklikalem część okienek . Zostało to ostatnie , co wybrać?
Bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi i cierpliwość . Ty też miałeś swojego czasu problem z elektroniką , co filmik nagrałeś że z Barmalem coś nie tak 😉👍
barmal pisze:
08 kwie 2019, 12:29
Jo, i jeszcze ustaw wszystkie inne okienka jak w instrukcji i będzie git :-)
Które wybrać Bartuś?
Załączniki
IMG_20190408_122634-780x1040.jpg
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Wybrałem pierwsze, ale dalej już nie pociagne bo nie mam zakładek jak w programie z instrukcji...

Poniżej fotka folderu z instrukcji i mojego - poprostu nie mam... I co dalej???

Błagam tylko nie mówcie, że trzeba zmienić oprogramowanie w laptopie...
Załączniki
IMG_20190408_125206-780x1040.jpg
art
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2018, 17:56

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: art »

Od zeszłego roku używam barmala x4 i od momentu instalacji i konfiguracji sterownik jest bezobsługowy - tylko jeżdżę i to z bananem na twarzy. Kawał dobrego hardware'u i oprogramowania. Nic nie aktualizowałem jeszcze. Jedynie mam cichą nadzieję na pojawienie się w przyszłości liniowego wygaszania regena wraz ze spadkiem prędkości (a nie gwałtownego), ale też już nie ma spiny bo składa się kolejny rower na sabku (watownica złośliwa)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 13:04 przez art, łącznie zmieniany 1 raz.
Kariwa Lite 21s15p 12kW
Trek 13s9p 50A barmal x4
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

No widzisz Henio. Ja miałem problemy, coś było NIE TAK i sobie poradziłem. Ty też sobie poradzisz. Dzielny jesteś.
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Wojtas pisze:
08 kwie 2019, 13:03
No widzisz Henio. Ja miałem problemy, coś było NIE TAK i sobie poradziłem. Ty też sobie poradzisz. Dzielny jesteś.
Jak sobie poradzę jak nie ma zakładek w programie który ściągnąłem... luknij zdjęcie wyżej, poprostu nie ma , jest nie kompatybilne , nie poustawiam. No chyba że innego windowsa mam wgrać albo inny program loadera...
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: KrzysiekEV »

Tutaj filmik z Loadera , obczaj może coś pomijasz ..
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Wojtas pisze:
08 kwie 2019, 10:13
W załączniku.
Ściągnąłem ten loader. I jest tak, że po odpaleniu go wg instrukcji , zakładki są przez pół sekundy po czym znikają. Ktoś może sprawdzić ten link , albo dać nowy . Sam już nie wie co jest grane ....
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

Heniu nie panikuj, z barmalem zawsze coś nie tak :-)
Stwórz nowy folder pod C:\barmal. Tam rozpakuj plik .zip i pod tym adresem szukaj z poziomu programu do aktualizacji.
A program spróbuj otworzyć klikając prawą myszką i wybrać otwórz jako administrator. Może to pomoże.
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Potwierdzam. Wystarczy kliknąć na:

ds30LoaderGui.exe

PRAWYM PRZYCISKIEM i Uruchom jako administrator i zakładki są.
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Ja pierniczę ... czyli potrzebna jest jeszcze instrukcja obsługi otwierania plików ściągniętych folderów do loaderów bo normalnie nie można ... Zaraz się zesram ze śmiechu 😀

A potem tym loaderem wgrywamy przez sparowanego wczesniej blutufa nowego softa którego ściągnąłem z innego forum, który to z kolei ma usunąć buga bo inaczej sterownik nie zadziała...

Może dla informatyka, czy elektronika to betka, ale dla większości wątpię czy to łatwe schody.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, bo bez tego to przecież wogóle bym nie ruszył z miejsca .

Bartuś Ty musisz mieć swoją stronę , albo bloga i tam żeby było wszystko : instrukcje, programy, softy, aplikacje, filmiki itp. bo inaczej to co rusz jakiś Henio będzie Ci zawracał gitarę . No i pisz bardziej łopatologicznie dla innych, którzy są na niższym poziomie wiedzy. Dzięki za wszystko 👍😉

Wielkie , wielkie dzięki WSZYSTKIM 👍😉
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: Wojtas »

Cudownie Henio :) A wgrałeś soft czy na razie pojawiły Ci się zakładki ? :D
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Otwarcie z poziomu administratora nic nie daje. Jest tak samo . Zakładki przez poł sekundy są , poczym znikaja.
Zrobiłem dodatkowo aktualizacje na laptopie i nic. To nowy HP, z Windows 10, ale nie mój, ale podobno wszystko na nim dobrze chodzi.
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: barmal »

henio-EV-Maniak pisze:
08 kwie 2019, 14:12
Ja pierniczę ... czyli potrzebna jest jeszcze instrukcja obsługi otwierania plików ściągniętych folderów do loaderów bo normalnie nie można ...
No i Windowsa... :-)
Heniu nie wkręcaj ino do roboty :-)
Jak ja dałem radę to każdy da!
Czekamy niecierpliwie :-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Wciąż to samo. Odpalam z "C" prawą myszką jako admin, na pół sekundy pojawiają się zakładki po czym znikają. Co to może być?
Może dajcie nowego linka do tego loadera , bo może wszedł z na serwer z błędem albo nie w całości ?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterownik FOC barmal X1 X2 X4

Post autor: EV-Maniak »

Wiem gdzie jest przyczyna! To jest loader na starego Windowsa, z 10- tką jest NIEKOMPATYBILNY !
ODPOWIEDZ