Sabvoton ML-45 i ML-65

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Eryk »

equid pisze:
21 lis 2019, 23:21
KarolNI pisze:
21 lis 2019, 21:07
Mosfety masz fabryczne?
Tak :) miałem je wymieniac ale jakoś nie zaszła ostatecznie taka potrzeba

To Ci się trafił egzemplarz ;) Obstawiałem fajerwerki :P. Pierwsze(stare) Sabki kiedś też jakoś więcej potrafi. Pewnie jest podobnie i w tym przypadku ;)
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Eryk pisze:
21 lis 2019, 23:27
equid pisze:
21 lis 2019, 23:21
Tak :) miałem je wymieniac ale jakoś nie zaszła ostatecznie taka potrzeba

To Ci się trafił egzemplarz ;) Obstawiałem fajerwerki :P. Pierwsze(stare) Sabki kiedś też jakoś więcej potrafi. Pewnie jest podobnie i w tym przypadku ;)
Czy ja wiem.
Ja go mam na 13s to daje około 5,5kW, a jak ten sabek jest w wersji na 20S (mosfety sa te same) to ma realnie około 4,5kW a powinien miec w okolicy 5kW fabrycznie.
Wiec na dobra sprawę nie ma az tak znaczącej różnicy, mosfety maja ograniczenie Watowe nie Amperowe ;)
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Eryk »

equid pisze:
22 lis 2019, 0:26
mosfety maja ograniczenie Watowe nie Amperowe ;)
Pamiętaj że waty to iloczyn amperów i woltów ;) tak więc prąd ma ogromne znaczenie zwłaszcza jeżeli w sterowaniu były by kiepskie mosy.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

No racaj i dlatego tez napiecie ma znaczenie, obstawiam ze jak by ten sterownik miał byc podpiety na 20s to by pewnie po chwili wydymił :)
Najwyraźniej te sa odpowiednio dobre :D
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: radasss »

Na przeżywalność MOSFET'ów pracujących impulsowo znaczenie ma Fig 14, Fig 15 https://www.infineon.com/dgdl/irf135s20 ... c38ddf29b1
warsztatmotocykli.pl
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Witajcie przyszedł mi alarm o który pytałem wcześniej. Na zdjęciu były dwie wtyczki i 5 przewodów, tu jest jedna wtyczka ale także 5 kolorów tylko inne kolory 3 kabli są. Jak to podłączyć?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

Jutro porobie foty i wstawie jak mam podłączone.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

asolek pisze:
27 lis 2019, 19:47
Jutro porobie foty i wstawie jak mam podłączone.
Fajnie by było bo kolory z foto z aukcji się zgadzają z kolorami sterownika, a tu taki zonk. Inne kolory i brak instrukcji. Czarny i czerwony to wiadomo zasilanie a reszta?
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

asolek pisze:
27 lis 2019, 19:47
Jutro porobie foty i wstawie jak mam podłączone.
Kolego i jak podrzucisz fotki?
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

Witam zdjęcia za wiele nie pomogą u mnie dwa kolory są takie same tylko jeden się różni.
Załączniki
20191128_122644_InPixio.png
20191128_122552_InPixio.png
20191128_122534_InPixio.png
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

asolek pisze:
28 lis 2019, 18:04
Witam zdjęcia za wiele nie pomogą u mnie dwa kolory są takie same tylko jeden się różni.
A czy możesz zrobić zdjęcie kabli już przy samym alarmie? Może kolejność kabli się zgadza.
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

Może tutaj coś rozkminisz tylko jeden kabel się różni. https://pl.aliexpress.com/item/32846900 ... 871f5114d6
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

Mój alarm ma takie kolory przewodów.
1 antena
2 + aku
3 - aku
4 pomarańczowy do stacyjki
5 brązowy do fazy silnika
6 granatowy sygnał ,przy sterowniku jest zielony przewód
Załączniki
mój alarm.jpg
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

No jakaś masakra z tym alarmem. U mnie jest tak:
1.- aku
2.+aku
3. Szary
4.Niebieski
5.żółty
6. Antena

I teraz który gdzie podłączyć? Ciekawe czy jakoś miernikiem dało by się ustalić który przewód gdzie idzie.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Panowie zrobiłem pomiar. Po włączeniu alarmu na tych trzech pinach nie ma nic , ale gdy alarm wzbudzę to na przewodzie żółtym i niebieskim pojawia się napięcie. Gdy alarm przestanie wyć napięcie znika. Na szarym nie ma nic. Jest ktoś w stanie to rozgryść?
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

Jakie kolory masz przy sterowniku
brązowy ,zielony ,pomarańczowy
czy inne.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

asolek pisze:
28 lis 2019, 20:01
Jakie kolory masz przy sterowniku
brązowy ,zielony ,pomarańczowy
czy inne.
Dokładnie takie kolory są przy sterowniku o jakich piszesz.
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

Spróbuj tak połączyć niebieski z zielonym ,siwy z brązowym ,żółty z pomarańczowym
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

asolek pisze:
28 lis 2019, 20:11
Spróbuj tak połączyć niebieski z zielonym ,siwy z brązowym ,żółty z pomarańczowym
W ten sposób się nie uda, ale to przedstawiłem za mało danych. Zrobiłem dokładniejszy pomiar i jak pisałem ,na żółtym i niebieskim pojawia się napięcie, tylko że żółty to minus(masa) ,a niebieski plus. Tylko żółta masa nie jest wspólna z masą baterii. Więc myślę ,że pomarańczowy trzeba by połączyć z niebieskim. A reszta?
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

I jeszcze jedno. To opis ze strony gdzie kupiłem sterownik.
" Czerwony (połączony z Pomarańczowym) - Stacyjka. Podanie +BAT uruchamia sterownik

11. Pomarańczowy [stacyjka], Zielony [sygnał], Brązowy [faza silnika] - Złącze alarmu i blokady koła. Podanie GND na zielony przewód sygnałowy aktywuje postojowe hamowanie koła. Uniemożliwia to oddalenie się na pojeździe. Pamiętaj, że blokada wymaga sterownika włączonego na stacyjce więc musisz podać jednocześnie +BAT na pomarańczowy lub nie wyłączać sterownika z głównej stacyjki. "

I teraz pytanie , dając napięcie na pomarańczowy z tej kostki 3pin sterownik także się uruchamia więc jaki jest sens aby sterownik był cały czas uruchomiony?
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

pomarańczowy z niebieskim , żółty z zielonym , siwy z brązowym
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

asolek pisze:
28 lis 2019, 20:33
pomarańczowy z niebieskim , żółty z zielonym , siwy z brązowym

A czy dam rade jakoś to przetestować ? Rower jeszcze nie poskładany. Wszystko w częściach jeszcze. A jak z podłączeniem zasilania? Jak to powinno wyglądać?
Awatar użytkownika
asolek
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 maja 2018, 9:14
Lokalizacja: TUREK

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: asolek »

Najlepiej testowac jak bedzie poskładany.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Tooropek »

Davvvi pisze:
28 lis 2019, 20:31
I jeszcze jedno. To opis ze strony gdzie kupiłem sterownik.
" Czerwony (połączony z Pomarańczowym) - Stacyjka. Podanie +BAT uruchamia sterownik

11. Pomarańczowy [stacyjka], Zielony [sygnał], Brązowy [faza silnika] - Złącze alarmu i blokady koła. Podanie GND na zielony przewód sygnałowy aktywuje postojowe hamowanie koła. Uniemożliwia to oddalenie się na pojeździe. Pamiętaj, że blokada wymaga sterownika włączonego na stacyjce więc musisz podać jednocześnie +BAT na pomarańczowy lub nie wyłączać sterownika z głównej stacyjki. "

I teraz pytanie , dając napięcie na pomarańczowy z tej kostki 3pin sterownik także się uruchamia więc jaki jest sens aby sterownik był cały czas uruchomiony?
Mało kto wie, ale te wyjścia pod alarm zostały zrobione pod alarm dedykowany do sterownika, także na ali zamawiasz alarm za 40/50zł i masz wszystkie funkcje antykradzieżowe pod pilotem. Więc ja się pytam, jaki macie cel w druciarstwie i kombinowaniu "po swojemu"? Pali się sterownik, a później do Tasa pytania, czy gwarancja to obejmie? Nikogo nie bronie, nikogo się nie czepiam, ale myślę, że jak masz sabvotona to stać Cię by dołożyć 50zł by mieć pełnoprawny alarm i sprawny sterownik.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Tooropek pisze:
29 lis 2019, 10:23
Davvvi pisze:
28 lis 2019, 20:31
I jeszcze jedno. To opis ze strony gdzie kupiłem sterownik.
" Czerwony (połączony z Pomarańczowym) - Stacyjka. Podanie +BAT uruchamia sterownik

11. Pomarańczowy [stacyjka], Zielony [sygnał], Brązowy [faza silnika] - Złącze alarmu i blokady koła. Podanie GND na zielony przewód sygnałowy aktywuje postojowe hamowanie koła. Uniemożliwia to oddalenie się na pojeździe. Pamiętaj, że blokada wymaga sterownika włączonego na stacyjce więc musisz podać jednocześnie +BAT na pomarańczowy lub nie wyłączać sterownika z głównej stacyjki. "

I teraz pytanie , dając napięcie na pomarańczowy z tej kostki 3pin sterownik także się uruchamia więc jaki jest sens aby sterownik był cały czas uruchomiony?
Mało kto wie, ale te wyjścia pod alarm zostały zrobione pod alarm dedykowany do sterownika, także na ali zamawiasz alarm za 40/50zł i masz wszystkie funkcje antykradzieżowe pod pilotem. Więc ja się pytam, jaki macie cel w druciarstwie i kombinowaniu "po swojemu"? Pali się sterownik, a później do Tasa pytania, czy gwarancja to obejmie? Nikogo nie bronie, nikogo się nie czepiam, ale myślę, że jak masz sabvotona to stać Cię by dołożyć 50zł by mieć pełnoprawny alarm i sprawny sterownik.
Daj linka do ali który ten alarm jest dedykowany? Ja tego nie wiem. A jeśli są dedykowane to kupię dedykowany. A ten który kupiłem pytałem się czy podejdzie. Miał podejść ale z winy sprzedającego jest inny niż na foto.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Tooropek »

Davvvi pisze:
29 lis 2019, 10:28
Tooropek pisze:
29 lis 2019, 10:23
Mało kto wie, ale te wyjścia pod alarm zostały zrobione pod alarm dedykowany do sterownika, także na ali zamawiasz alarm za 40/50zł i masz wszystkie funkcje antykradzieżowe pod pilotem. Więc ja się pytam, jaki macie cel w druciarstwie i kombinowaniu "po swojemu"? Pali się sterownik, a później do Tasa pytania, czy gwarancja to obejmie? Nikogo nie bronie, nikogo się nie czepiam, ale myślę, że jak masz sabvotona to stać Cię by dołożyć 50zł by mieć pełnoprawny alarm i sprawny sterownik.
Daj linka do ali który ten alarm jest dedykowany? Ja tego nie wiem. A jeśli są dedykowane to kupię dedykowany. A ten który kupiłem pytałem się czy podejdzie. Miał podejść ale z winy sprzedającego jest inny niż na foto.
Chętnie bym Ci pomógł, ale to pytanie raczej do sprzedającego od którego zakupiłeś sterownik. Skoro sterownik posiada funkcję alarmu to sprzedający według przepisów ma obowiązek podać specyfikację i instrukcję urządzenia. Jednakże tym tropem dlatego nie zajdziesz znając życie, więc może napisz do jakiegoś sprzedającego z aliexpress jaki alarm bedzie pasował do tego sterownika. Wiem, że nie pomogłem, ale ja bym podjął właśnie takie kroki przy poszukiwaniu alarmu i poporostu pytał u źródła.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Tooropek pisze:
29 lis 2019, 11:42
Davvvi pisze:
29 lis 2019, 10:28
Daj linka do ali który ten alarm jest dedykowany? Ja tego nie wiem. A jeśli są dedykowane to kupię dedykowany. A ten który kupiłem pytałem się czy podejdzie. Miał podejść ale z winy sprzedającego jest inny niż na foto.
Chętnie bym Ci pomógł, ale to pytanie raczej do sprzedającego od którego zakupiłeś sterownik. Skoro sterownik posiada funkcję alarmu to sprzedający według przepisów ma obowiązek podać specyfikację i instrukcję urządzenia. Jednakże tym tropem dlatego nie zajdziesz znając życie, więc może napisz do jakiegoś sprzedającego z aliexpress jaki alarm bedzie pasował do tego sterownika. Wiem, że nie pomogłem, ale ja bym podjął właśnie takie kroki przy poszukiwaniu alarmu i poporostu pytał u źródła.
Tylko problem jest taki ,że sprzedawcy nie mają nawet instrukcji montarzu takiego alarmu a co dopiero info czy jest dedykowany do konkretnego sterownika czy nie.
Pisząc ,żeby dołożyć i kupić dedykowany myślałem ,że dasz info który takim jest ,w tym momencie rownie dobrze alarm który mam może być dedykowany.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Panowie no i alarm podłączony. A jednak działa i to działa lepiej niż się spodziewałem. Przy tym alarmie nie potrzebna jest stacyjka ani nic. Alarm daje sygnał i uruchamia sterownik. Włączenie alarmu powoduje uzbrojenie ale sterownik jest wyłączony , obrót kołem powoduje chwilowy sygnał, dalszy obrót kołem powoduje ciągły alarm i blokadę koła. Sam alarm ma też czujnik ruchu który także uruchamia blokadę koła. W tym momencie jestem zadowolony.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Mam jeszcze pytanko. Jak z gwarancją dla ml60 bo obcięciu wtyczek gdy bym chciał polutować?
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Ze względu ,że kilka osób się mnie pytało jak podłączyć alarm który kupiłem do Sabvotona to zamieszczam foto. U mnie przy takiej konfiguracji działa.
Obrazek
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: PoulN »

Będę powoli zabierał się za tuning cynowy ML45, bo jakby to powiedzieć,.. nie jedzie już elektrower, a raczej się odpycha :D Idą święta będzie trochę czasu, także...
Po odłączeniu sterownika od pakietu w jaki sposób rozładować kondensatory?
Wystarczy wówczas włączyć stacyjkę :?: woltomierz przez chwilę się świeci, po czym gaśnie.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Tooropek »

Przyłóż jakieś obciążenie typu żarówka 12V jak już zgaśnie stacyjka, żarówka powinna wyssać resztki napięcia.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wojciechu00
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2019, 20:37
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Wojciechu00 »

Cześć. Przymierzam się do kupna ml60 w nexunie i chce zasięgnąć informacji czy ktoś z Was w ostatnim czasie kupił ten sterownik i potwierdzi że jest regen w manetce jak Tas to wspominał w tym wątku?
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Witajcie. Daje info na temat Ml60. Jeśli ktoś zamierza w qs205 puścić zabezpiezpieczenie termiczne silnika NO na jednym przewodzie równolegle z termistorem który qs205 posiada fabrycznie (1K) to odradzam , ML60 wykrywa termistor i poprostu odcina silnik. Ale można to obejść przekaźnikiem 5V. Przekaźnikowi obecność termistora nie przeszkadza. Ale przekaźnik daje też wiele możliwości. Zamiast sterować odcięciem można wpiąć się w zasilanie załączania sterownika. Efekt taki sam jak przy zabezpieczeniu NC ale nie puszczamy napięcia do silnika. Ot taka ciekawostka.
Wojciechu00
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2019, 20:37
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Wojciechu00 »

Oczywiście se równolegle połączenie termistorow nie jest dobrym pomysłem. Przy połączeniu równoległym dwóch 10k robi nam wypadkową 5k i sterownik dostaje informacje ze się gotuje a ma 20C
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Wojciechu00 pisze:
01 sty 2020, 15:32
Oczywiście se równolegle połączenie termistorow nie jest dobrym pomysłem. Przy połączeniu równoległym dwóch 10k robi nam wypadkową 5k i sterownik dostaje informacje ze się gotuje a ma 20C
A kto pisał o łączeniu równoległym termistorów? Ja pisałem o zabezpieczeniu termicznym silnika NO równolegle z termistorem aby nie przepychać przewodu do silnika.
Wojciechu00
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2019, 20:37
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Wojciechu00 »

Racja doczytałem, zwracam honor 😉
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Witajcie. Mam pytanko. Ml60 ma wyjścia na prędkościomierz. Czy są jakieś prędkościomierze działające z ML60? Pytam z czystej ciekawości.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Ml ma kilka wyjsc do prędkościomierza, cyfrowy, analogowy i jeszcze odczyt z halla :)
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

equid pisze:
03 sty 2020, 22:16
Ml ma kilka wyjsc do prędkościomierza, cyfrowy, analogowy i jeszcze odczyt z halla :)
To wiem. Bardziej chciałbym się dowiedzieć jakie prędkościomierze będą działać? Może jakiś link?
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

I jeszcze jedno. Wie ktoś na jakim poziomie jest ustawiony regen w tym sterowniku Ml60?
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Czy ktoś wie czy Ml60 48V poradzi sobie z pakietem 14s?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Powinien poradzic, choc najlepiej by bylo sprawdzic na jakims zasilaczu czy sie zalaczy :)
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

A czy wie ktoś jak bardzo ml60 w wersji 48V różni się od wersji 60V? Ciekawe czy dałoby się zmienić obsługiwane napięcie na wyższy pakiet.
Rowerelektryczny
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 23 wrz 2019, 21:14

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Rowerelektryczny »

Davvvi pisze:
30 lis 2019, 20:30
Panowie no i alarm podłączony. A jednak działa i to działa lepiej niż się spodziewałem. Przy tym alarmie nie potrzebna jest stacyjka ani nic. Alarm daje sygnał i uruchamia sterownik. Włączenie alarmu powoduje uzbrojenie ale sterownik jest wyłączony , obrót kołem powoduje chwilowy sygnał, dalszy obrót kołem powoduje ciągły alarm i blokadę koła. Sam alarm ma też czujnik ruchu który także uruchamia blokadę koła. W tym momencie jestem zadowolony.
Witam, mam problem z podłączeniem alarmu. Zrobiłem wszystko tak jak na twoim zdjęciu i teoretycznie wszystko działa. Alarm załącza blokadę koła (Silnik się blokuje) po wyłączeniu alarmu blokada się zwalnia. Problem to uruchamianie sterownika z pilota. Klikam na odblokowanie alarmu i nic nie chce włączyć sterownika. Jakieś pomysły ?
Sterownik to oczywiście ML-45 alarm taki jak twój.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Rowerelektryczny pisze:
09 sty 2020, 19:00
Davvvi pisze:
30 lis 2019, 20:30
Panowie no i alarm podłączony. A jednak działa i to działa lepiej niż się spodziewałem. Przy tym alarmie nie potrzebna jest stacyjka ani nic. Alarm daje sygnał i uruchamia sterownik. Włączenie alarmu powoduje uzbrojenie ale sterownik jest wyłączony , obrót kołem powoduje chwilowy sygnał, dalszy obrót kołem powoduje ciągły alarm i blokadę koła. Sam alarm ma też czujnik ruchu który także uruchamia blokadę koła. W tym momencie jestem zadowolony.
Witam, mam problem z podłączeniem alarmu. Zrobiłem wszystko tak jak na twoim zdjęciu i teoretycznie wszystko działa. Alarm załącza blokadę koła (Silnik się blokuje) po wyłączeniu alarmu blokada się zwalnia. Problem to uruchamianie sterownika z pilota. Klikam na odblokowanie alarmu i nic nie chce włączyć sterownika. Jakieś pomysły ?
Sterownik to oczywiście ML-45 alarm taki jak twój.
U mnie sterownik się uruchamia gdy wcisnę piorunek na pilocie. Otwarta kłódka tylko wyłącza alarm.
Rowerelektryczny
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 23 wrz 2019, 21:14

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Rowerelektryczny »

Davvvi pisze:
09 sty 2020, 19:06
Rowerelektryczny pisze:
09 sty 2020, 19:00
Witam, mam problem z podłączeniem alarmu. Zrobiłem wszystko tak jak na twoim zdjęciu i teoretycznie wszystko działa. Alarm załącza blokadę koła (Silnik się blokuje) po wyłączeniu alarmu blokada się zwalnia. Problem to uruchamianie sterownika z pilota. Klikam na odblokowanie alarmu i nic nie chce włączyć sterownika. Jakieś pomysły ?
Sterownik to oczywiście ML-45 alarm taki jak twój.
U mnie sterownik się uruchamia gdy wcisnę piorunek na pilocie. Otwarta kłódka tylko wyłącza alarm.
U mnie już też :D . Otwarta kłódka wyłącza alarm, ale też i sterownik gdy jest uruchomiony. "Piorunek" na pilocie załącza sterownik (muszę dwa razy nadusić, raz długo potem szybko ponownie)
Alarm bardzo fajny, w tej cenie (27 zł z przesyłką z Chin) to jak za darmo. Dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Davvvi pisze:
09 sty 2020, 18:42
A czy wie ktoś jak bardzo ml60 w wersji 48V różni się od wersji 60V? Ciekawe czy dałoby się zmienić obsługiwane napięcie na wyższy pakiet.
To jest kwestia oprogramowania,48v i 72v wygladaja tak samo w srodku.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

equid pisze:
09 sty 2020, 23:28
Davvvi pisze:
09 sty 2020, 18:42
A czy wie ktoś jak bardzo ml60 w wersji 48V różni się od wersji 60V? Ciekawe czy dałoby się zmienić obsługiwane napięcie na wyższy pakiet.
To jest kwestia oprogramowania,48v i 72v wygladaja tak samo w srodku.
Czyli nie do ogarnięcia w domowych warunkach. No nic ten pójdzie na sprzedaż a kupię na większe napięcie.
Awatar użytkownika
uwu
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 16 sty 2019, 23:38

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: uwu »

Davvvi pisze:
10 sty 2020, 10:24
equid pisze:
09 sty 2020, 23:28
To jest kwestia oprogramowania,48v i 72v wygladaja tak samo w srodku.
Czyli nie do ogarnięcia w domowych warunkach. No nic ten pójdzie na sprzedaż a kupię na większe napięcie.
Chętnie go od ciebie kupię
ODPOWIEDZ