Sabvoton ML-45 i ML-65

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Rowerelektryczny
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 23 wrz 2019, 21:14

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Rowerelektryczny »

Mam ML-45 60 V i gdy zbliżam się do 55 V i dam na maksa "gazu" :) gdy napięcie spadnie poniżej 50 V sterownik wydaje dźwięk ale mogę jechać po chwili. Jak dajesz w palnik napięcie do ilu spada ?
Jak wyżej kolega pisze co to za pakiet 20 s ile p i jakie ogniwa ? mam 2x12 awg z baterii do sterownika i przy 70 A dają radę.
bazylee
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2020, 17:59

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: bazylee »

Siemano :)
Przede wszystkim dzięki za wszystkie odpowiedzi z poradami. Najprawdopodobniej macie racje z tym aku - mam konfiguracje 20s7p na starszym modelu sony v3 ona tak mniej wiecej powinna styknac do ok 50A ale ML60 bierze trochę więcej stąd pewnie też spory spadek napięcia i jeszcze dochodzi pewnie większa rezystancja wewnętrzna bo to chyba jakieś leżaki z 2015/2016 (brałem do baterii na testy bo były w przeliczeniu +/- 2PLN za ogniwo) - wiem żyd ze mnie wyszedł i teraz się dziwię że mam przygody :P
Jestem natomiast bardzo rad że jak dzisiaj ruszyłem w podbój górek i lasów na w pełni naładowanej baterii to nic się złego nie działo czyli ewidentnie odcina po prostu sterownik ze wzgledu na duży spadek napięcia.
No i ciekawe jest jeszcze to że jak dzisiaj sprawdziłem to po naładowaniu nawet nie dobija do 84V tylko pokazuje ok 82, czyli nawet do końca nie doładowuje tych ogniw, tylko pod 4.1 per sekcja - a nie ma mowy żeby mi się coś po drodze rozjechało bo sprawdzałem i miały równy poziom napięcia zanim zgrzałem. Więc widać że to najprawdopodobniej wina baterii.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: AST034 »

bazylee pisze:
06 kwie 2020, 21:17
Siemano :)
Przede wszystkim dzięki za wszystkie odpowiedzi z poradami. Najprawdopodobniej macie racje z tym aku - mam konfiguracje 20s7p na starszym modelu sony v3 ona tak mniej wiecej powinna styknac do ok 50A ale ML60 bierze trochę więcej stąd pewnie też spory spadek napięcia i jeszcze dochodzi pewnie większa rezystancja wewnętrzna bo to chyba jakieś leżaki z 2015/2016 (brałem do baterii na testy bo były w przeliczeniu +/- 2PLN za ogniwo) - wiem żyd ze mnie wyszedł i teraz się dziwię że mam przygody :P
Jestem natomiast bardzo rad że jak dzisiaj ruszyłem w podbój górek i lasów na w pełni naładowanej baterii to nic się złego nie działo czyli ewidentnie odcina po prostu sterownik ze wzgledu na duży spadek napięcia.
No i ciekawe jest jeszcze to że jak dzisiaj sprawdziłem to po naładowaniu nawet nie dobija do 84V tylko pokazuje ok 82, czyli nawet do końca nie doładowuje tych ogniw, tylko pod 4.1 per sekcja - a nie ma mowy żeby mi się coś po drodze rozjechało bo sprawdzałem i miały równy poziom napięcia zanim zgrzałem. Więc widać że to najprawdopodobniej wina baterii.
Zmierz napiecia na sekcjach, bo jedna moze dobijac do 4.2V a reszta ledwo 4.05-4.1 i BMS odlacza ladoware :)
bazylee
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2020, 17:59

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: bazylee »

Czy któryś z forumowiczów miał okazję testować ten sterownik w dwóch lub trzech różnych wersjach napięciowych (np. 48 i 72 albo 72 i 60?) i mógłby się podzielić doświadczeniami - czy jest jakaś odczuwalna różnica poza Vmax?
Chodzi o to że mam wersję 72V i nawet przy softstarcie trzeba bardzo uważać przy ruszaniu, żeby nie stanął na tylnym kole. Jeśli dobrze się orientuję to w przypadku tego sterownika manetką steruje się prędkością? Ciekawi mnie jak by to wyglądało gdyby mieć wersję 60V - czy wtedy łatwiej jest go ujażmić? Przyznam że Vmax rzędu 75-80 km/h nie jest dla mnie niezbędny 60 km/h by mi w zupełności wystarczyło, boję się tylko że wersja na 16S będzie dużo słabsza pod kątem mocy jako takiej? Ja i tak planuję używać tej konstrukcji głównie do zabawy w górach/lesie.
Poza tym mniejsze S umożłiwi zrobić baterię na więcej P w tej samej skrzynce i znacząco wpłynie na zasięg (mniejsze spadki napięcia + gdyby się udało upchnąć chociaż 9P, możliwość wykorzystania np. Sanyo GA zamiast ogniw wysoko-prądowych).
Nigdzie nie mogę znaleźć tego sterownika w wersji ML60 60V i zacząłem się zastanawiać nad skorzystaniem z porady kolegów którzy wypowiadali się wcześniej w temacie i wziął ML 45 60V i podlał cyną żeby z tych 33A które bierze fabrycznie wyciągnąć z niego 45-50A? Czy taka modyfikacja nie wpłynie negatywnie na sterownik / nie skróci żywotności albo nie wpłynie znacząco na grzanie?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Ciezko zeby nie stawał na koło jak to zwykły rower z 3k turbo i 50A, a bateria w plecaku, to problem konstrukcji nie sterownika ;)
Rowerelektryczny
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 23 wrz 2019, 21:14

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Rowerelektryczny »

bazylee pisze:
07 kwie 2020, 10:10
Czy któryś z forumowiczów miał okazję testować ten sterownik w dwóch lub trzech różnych wersjach napięciowych (np. 48 i 72 albo 72 i 60?) i mógłby się podzielić doświadczeniami - czy jest jakaś odczuwalna różnica poza Vmax?
Chodzi o to że mam wersję 72V i nawet przy softstarcie trzeba bardzo uważać przy ruszaniu, żeby nie stanął na tylnym kole. Jeśli dobrze się orientuję to w przypadku tego sterownika manetką steruje się prędkością? Ciekawi mnie jak by to wyglądało gdyby mieć wersję 60V - czy wtedy łatwiej jest go ujażmić? Przyznam że Vmax rzędu 75-80 km/h nie jest dla mnie niezbędny 60 km/h by mi w zupełności wystarczyło, boję się tylko że wersja na 16S będzie dużo słabsza pod kątem mocy jako takiej? Ja i tak planuję używać tej konstrukcji głównie do zabawy w górach/lesie.
Poza tym mniejsze S umożłiwi zrobić baterię na więcej P w tej samej skrzynce i znacząco wpłynie na zasięg (mniejsze spadki napięcia + gdyby się udało upchnąć chociaż 9P, możliwość wykorzystania np. Sanyo GA zamiast ogniw wysoko-prądowych).
Nigdzie nie mogę znaleźć tego sterownika w wersji ML60 60V i zacząłem się zastanawiać nad skorzystaniem z porady kolegów którzy wypowiadali się wcześniej w temacie i wziął ML 45 60V i podlał cyną żeby z tych 33A które bierze fabrycznie wyciągnąć z niego 45-50A? Czy taka modyfikacja nie wpłynie negatywnie na sterownik / nie skróci żywotności albo nie wpłynie znacząco na grzanie?
Witaj, mam 3k turbo i Ml-45 wersje 60 V jednak podlałem go cyną do aż 72 A.
V max na kole 28 cali to 66 km/h 16x4. Na początku tzn pierwsze 5 km wydawał się bardzo mocny przy 33 A (tyle miał fabrycznie) Teraz mam 72 A i wydaje się słaby. Na soft start jest bardzo przewidywalny i nawet manetka do oporu powoduje 2-3 sekundowe opóźnienie max pobieranego prądu. Rower rusza spokojnie. Jak dałem się przejechać kilku osobom to bez soft startu prawie spadło z roweru gdyż podnosi koło do góry.
Dodam, że ustawienia trybu prędkości (mała, średnia i max ) zmienia max prąd pobierany ze sterownika. W moim przypadku na najniższej prędkości mam około 48-50 A a na najwyższej 72 A. Max prędkość na najniższej prędkości to równe 45 km/h.
Dodam tylko, że ogólnie sterownik to najsłabszy punkt w rowerze, bateria 16s 12p mimo starych budżetowych ogniw zimna, silnik lekko ciepły a sterownik zdecydowanie najcieplejszy. Mimo wszystko jeśli lubisz przycisnąć lepiej pokusić się o Ml 60 zamiast ML 45. W sumie to żałuje, że od razu nie kupiłem mocniejszego sterownika. Koszt znikomy a mocy zawsze mało.
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: PoulN »

Dokładnie, no i z ML60 więcej sie uzyska cynowym modem ;)
Mam w Meridzie ML-45, no jest muł trochę, a za bardzo niepodleje bo jest BMS 50A.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Radowit
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:38
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Radowit »

Też mam baterię w plecaku(póki co) mxusa 3k i ML60 na 16s. Stawia dęba przy ruszaniu, trzeba bardzo delikatnie muskać manetkę. Uważam że już do takiej mocy sterownik powinien być prawdziwym wektorem, który dozuje moment a nie prędkość. Dlatego zostawię go do słabszej konstrukcji z silnikiem 30H, a 45H odłożę do customa.
piwko7
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 06 mar 2018, 14:52

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: piwko7 »

Pany jak ma sie ma ML65 do KT 60V 60A ? Mam ten drugi i zastanawiam sie czy warto wymienić na pierwszy
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: PoulN »

Jeśli Ci nie zależy na PAS'ie, to bier ML, nie ma softstartu, tzn. ma, ale w opcji, nie z musu.
No chyba ze ML + MPe i będzie PAS ;)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
sebostis
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 lip 2019, 19:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: sebostis »

Panowie , czy mogę podpiąć przetwornicę 12v pod przewody czarny i czerwony wychodzące z sterownika ?.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

tak ale tam musi byc wlacznik, nie mozna podpinac przetwornicy na sztywno w zasilanie
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
sebostis
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 lip 2019, 19:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: sebostis »

tas pisze:
10 kwie 2020, 20:14
tak ale tam musi byc wlacznik, nie mozna podpinac przetwornicy na sztywno w zasilanie
Dzięki tas.
Sterownik mam po stacyjce więc chyba nie musi być dodatkowego przełącznika ?.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

A sprawdzałeś czy czerwony jest po stacyjce? :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
sebostis
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 lip 2019, 19:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: sebostis »

tas pisze:
10 kwie 2020, 21:09
A sprawdzałeś czy czerwony jest po stacyjce? :)
A masz :D akurat tego nie sprawdziłem , czyli zdrenowało by mi aku .
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

tas pisze:
10 kwie 2020, 20:14
tak ale tam musi byc wlacznik, nie mozna podpinac przetwornicy na sztywno w zasilanie
A dlaczego nie można? Pytam z ciekawości gdyż u siebie mam alarm z funkcją stacyjki i także nie chciałem aby przetwornica działa cały czas, więc dałem przekaźnik. Ale w momencie załączenia przetwornicy sklejało mi styki przekaźnika. Więc otrzymałem dwa rozwiązania, przetwornica wpięta na stałe albo spory rezystor . Wybrałem rezystor , ale nie ze względu na pobierany prąd przez przetwornicę w trakcie spoczynku gdyż jest on nie duży. Tylko nie lubię jak jest coś na stałe włączone. Wyłączone=bezpieczne. Ale ludzie pisali mi ,że mają na stałe włączone przetwornice po kilka lat nawet.
Rowerelektryczny
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 23 wrz 2019, 21:14

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Rowerelektryczny »

W sumie ciekawe pytanie. Mam przetwornice na stałe od dwóch tygodni i nie zauważyłem aby z aku uciekał prąd.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

Rowerelektryczny pisze:
12 kwie 2020, 20:14
W sumie ciekawe pytanie. Mam przetwornice na stałe od dwóch tygodni i nie zauważyłem aby z aku uciekał prąd.

Przetwornica przynajmniej ta co ja mam pobiera z aku kilkanaście mA w spoczynku. To żaden pobór jeśli się systematycznie jeździ. Ale i nawet na niejeżdżonym trochę potrwa za nim wyssie wszystko z aku.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Tooropek »

Apropo poboru na postoju, mi prąd wysysa nonstop przetwornica, a także gps i nie mam z tym problemu, bo wystarczy podłączyć wtyk od ładowarki raz w tygodniu tak dla świętego spokoju, a nawet jak wyjadę na miesiąc czy dwa z domu to przecież mam bms i odłączy wszystko.

Podlewał ktoś ML'a 7260 do jakiś wariackich wartości? Jeśli tak to do jakich i jak z grzaniem się? Idzie w nim zamontować wyłącznik termiczny na obudowie? W planach mam zakup tegoż sterownika w wersji 20S i stąd pytania.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

Davvvi pisze:
11 kwie 2020, 5:24
tas pisze:
10 kwie 2020, 20:14
tak ale tam musi byc wlacznik, nie mozna podpinac przetwornicy na sztywno w zasilanie
A dlaczego nie można? Pytam z ciekawości gdyż u siebie mam alarm z funkcją stacyjki i także nie chciałem aby przetwornica działa cały czas, więc dałem przekaźnik. Ale w momencie załączenia przetwornicy sklejało mi styki przekaźnika. Więc otrzymałem dwa rozwiązania, przetwornica wpięta na stałe albo spory rezystor . Wybrałem rezystor , ale nie ze względu na pobierany prąd przez przetwornicę w trakcie spoczynku gdyż jest on nie duży. Tylko nie lubię jak jest coś na stałe włączone. Wyłączone=bezpieczne. Ale ludzie pisali mi ,że mają na stałe włączone przetwornice po kilka lat nawet.
Davvvi, to nie ja powinienem bronić zasady nie podłączania nie wyłączanego obciążenia pod akumulator tylko obowiązek udowodnienia tego, że wolno podłączać stałe obciążenie nie wyłączalne pod akumulator spada do osoby, która to chce zrobić. Wtedy sobie chętnie podyskutuje kto ma większą rację :)

Forumowemu koledze taka przetwornica rozładowała przez zimę akumulator do 10V przy włączonym BMSie, po prostu tak małe obciążenie wycieka z BMSów.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Rowerelektryczny
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 23 wrz 2019, 21:14

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Rowerelektryczny »

"Forumowemu koledze taka przetwornica rozładowała przez zimę akumulator do 10V przy włączonym BMSie, po prostu tak małe obciążenie wycieka z BMSów."
To kara za brak jazdy zimą :), a tak poważnie to jeśli chodzi o tak długie postoje to nie mam obawy. Jeżdżę bardzo często.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Davvvi »

No właśnie jeśli ktoś mało jeździ to ok. Wiadomo ,że coś co pobiera prąd w końcu rozładuje aku jeśli nie jest doładowywany. Ja jeżdżę cały rok, bo to mój transport do pracy więc o to się nie obawiam. Co nie zmienia faktu , że mimo wszystko.jestem za odłączaniem zasilania. W moim przypadku alarm odłącza sterownik i przetwornicę ze względu ,że zdarzyło mi się zapomnieć wyłączyć grzane manetki i tak nowy aku jeszcze wtedy AGM trafił na złom ze względu na głębokie rozładowanie. A tak nie zapominam. Drugie to jak to bywa z elektroniką, może jakieś zwarcie czy coś w przetwornicy. Nigdy nie wiadomo czy taka przetwornica nie m błędów produkcyjnych. Choć to samo może dotyczyć alarmu.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Tooropek pisze:
12 kwie 2020, 21:31
Apropo poboru na postoju, mi prąd wysysa nonstop przetwornica, a także gps i nie mam z tym problemu, bo wystarczy podłączyć wtyk od ładowarki raz w tygodniu tak dla świętego spokoju, a nawet jak wyjadę na miesiąc czy dwa z domu to przecież mam bms i odłączy wszystko.

Podlewał ktoś ML'a 7260 do jakiś wariackich wartości? Jeśli tak to do jakich i jak z grzaniem się? Idzie w nim zamontować wyłącznik termiczny na obudowie? W planach mam zakup tegoż sterownika w wersji 20S i stąd pytania.
U mnie na 13s i 100A jest letni tyle ze ma dostep do powietrza :)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

dajcie wiecej pasty termo jak chcecie tak krecic sterowniki jakiekolwiek
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Eryk »

tas pisze:
13 kwie 2020, 16:46
dajcie wiecej pasty termo jak chcecie tak krecic sterowniki jakiekolwiek
Zbyt duża ilość pasty termo nie jest dobra, wręcz nie wskazana. Ma być delikatnie pod tranzystorem.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

nie za duzo tylko wiecej niz minimum dla sterownika nie podlanego :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Tooropek »

equid pisze:
13 kwie 2020, 15:19
Tooropek pisze:
12 kwie 2020, 21:31
Apropo poboru na postoju, mi prąd wysysa nonstop przetwornica, a także gps i nie mam z tym problemu, bo wystarczy podłączyć wtyk od ładowarki raz w tygodniu tak dla świętego spokoju, a nawet jak wyjadę na miesiąc czy dwa z domu to przecież mam bms i odłączy wszystko.

Podlewał ktoś ML'a 7260 do jakiś wariackich wartości? Jeśli tak to do jakich i jak z grzaniem się? Idzie w nim zamontować wyłącznik termiczny na obudowie? W planach mam zakup tegoż sterownika w wersji 20S i stąd pytania.
U mnie na 13s i 100A jest letni tyle ze ma dostep do powietrza :)
Oki, dzięki za odpowiedź. Poprawiałeś pastę pod mosfetami? Masz jakieś foto jak wygląda w środku podlany bocznik?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Tooropek pisze:
13 kwie 2020, 18:39

Oki, dzięki za odpowiedź. Poprawiałeś pastę pod mosfetami? Masz jakieś foto jak wygląda w środku podlany bocznik?
Nie podlewałem, wzobogaciłem miedza ;)
Z pasta nic nie robiłem pod mosfetami, choc przydało by sie.
equid pisze:
22 cze 2019, 21:43
Nabyłem własnie ml 60 i od razu wzbogaciłem go miedzią :D
Obrazek

Obrazek

Gdyby ktoś miał jakieś pytania co do bebechów tego sterownika to służę pomoca bo troszke mi ten sterownik polezy otwarty na biurku ;)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Tooropek »

equid pisze:
13 kwie 2020, 19:31
Tooropek pisze:
13 kwie 2020, 18:39

Oki, dzięki za odpowiedź. Poprawiałeś pastę pod mosfetami? Masz jakieś foto jak wygląda w środku podlany bocznik?
Nie podlewałem, wzobogaciłem miedza ;)
Z pasta nic nie robiłem pod mosfetami, choc przydało by sie.
equid pisze:
22 cze 2019, 21:43
Nabyłem własnie ml 60 i od razu wzbogaciłem go miedzią :D
Obrazek

Obrazek

Gdyby ktoś miał jakieś pytania co do bebechów tego sterownika to służę pomoca bo troszke mi ten sterownik polezy otwarty na biurku ;)
Oki, sory, że musisz cytować własne posty, ale tematy są tak zaśmiecone, że ciężko cokolwiek znaleźć co by interesowało. Miedziucha 1,5mm^2?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Tooropek pisze:
13 kwie 2020, 20:13
Oki, sory, że musisz cytować własne posty, ale tematy są tak zaśmiecone, że ciężko cokolwiek znaleźć co by interesowało. Miedziucha 1,5mm^2?
Mozliwe, kawałek druta wykopany z złomu miedzianego wiec nie wiem dokładnie, ale jet on cienszy jak oryginalne druty pomiarowe, moze nawet o połowe.
Tylko przy 20s to raczej tak nie rób ;)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Tooropek »

Cieńszą miedziuchę znajdę, coś pokroju 0,5 drut, metodą prób i błędów jak podniosę pobór do 80/85A to co za dużo będzie? Oczywiście niżej jak 20S nie zamierzam dawać bo poniżej tego napięcia prędkości na silnikach hub to śmiech na sali. Sądzisz, że powysadza mosfety?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: equid »

Tooropek pisze:
13 kwie 2020, 21:16
Cieńszą miedziuchę znajdę, coś pokroju 0,5 drut, metodą prób i błędów jak podniosę pobór do 80/85A to co za dużo będzie? Oczywiście niżej jak 20S nie zamierzam dawać bo poniżej tego napięcia prędkości na silnikach hub to śmiech na sali. Sądzisz, że powysadza mosfety?
Taki drucik powinien byc dobry. 80A chyba jeszcze wytrzyma :)
chris
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2018, 16:53

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: chris »

Witam!
czy ktoś może mi podpowiedzieć co oznacza aktualny stan diody: (?)

Podłączyłem układ, silnik nie kręci, zmiana układu przewodów fazowych nie pomaga.
Sterownik nowy.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

W instrukcji jest tabela z kodami błędów, miga 1 raz to chyba normalna praca
Manetkę masz sprawdzoną?
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
chris
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2018, 16:53

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: chris »

Sprawdziłem manetkę - uszkodzona, po wymianie chodzi! Dzięki za podpowiedź :)
Slaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 17:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Slaw »

Pytanie do znawców,
Witam wszystkich.
Zamówiłem sterownik ML7245 na 13s czyli od 40-55V tak na stronie sklepu internetowego było w opisie, przychodzi sterownik a na nim naklejka 72V i Lack voltage 50V. Dzwoniłem do sklepu i tam powiedzieli że jako jedyny zauważyłem jakąś pomyłkę na naklejce ale być może sterownik jest na te napięcie co chciałem ale chińczycy tak klepią to seryjnie że jej nie zmienili co myślicie o tym, mieliście taką sytuację ze swoim sterownikiem?
Załączniki
IMG_20200420_142503_01.jpg
Slaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 17:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Slaw »

tu co w opisie tego sterownika było
Załączniki
opis sterownika na stronie sklepu
opis sterownika na stronie sklepu
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: AST034 »

To jakas pomylka w opisie, do Twojej instalacji potrzeba ML45 48V.
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Iceman »

Co prawda ja ma ML60 ale tez na instalacje 13s i u mnie jest nakleja z danymi jak na foto.
Dodatkowo Tas pisze że te sterowniki nie pracują w innych zakresach napięć niż te które zostały wybrane. Wiec ja mimo wszystko nie podłączałbym tego sterownika.
Teoretycznie nie powinno się nic stać, wg sterownika potraktuje Twoją baterie za rozładowaną i odetnie, ale nie o to w tym chodzi.
Załączniki
1B09F8A2-ED74-40E9-A059-681BA589B97D.jpeg
Slaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 17:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Slaw »

Dzięki za odpowiedź. Może uda mi się podłączyć jutro pod koło sterownik i zasilić z zasilacza. Dam wtedy znać przy jakich nap odcina. Sprzedawca zapewniał mnie że sprzedał już kilka takich sterowników 13s i nikt nie reklamował, pomimo że na naklejce Lack voltage 50V...
Slaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 17:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Slaw »

Więc tak, opis się zgadza co na sterowniku, odcina działanie koła przy około 51V, poniżej nie drgnie. Co zauważyłem że po podaniu nap. 53V czy 60V czy 70V zawsze miga dioda na czerwono, ale koło się obraca. Ktoś może ma tabele co oznacza czerwona diodka? Czy to wina zasilacza? mimo że manetka na 0.
Zauważyłem też że przy zwiększaniu obrotów koło zaczęło wchodzić jakby w wibracje i zasilacz zaczął ograniczać prąd do 3A. Dziwi mnie żeby koło obracające się na stojaku pobierało około 200W. Jest to silnik bionxa pierwszej generacji po wywaleniu elektroniki. Może ten silnik nie jest demonem mocy, ale coś jest nie tak, albo coś ze sterownikiem bo non stop miga na czerwono led.
Sterownik odsyłam bo za wysokie napięcie i niezgodny z opisem.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: AST034 »

Slaw pisze:
21 kwie 2020, 11:45
Więc tak, opis się zgadza co na sterowniku, odcina działanie koła przy około 51V, poniżej nie drgnie. Co zauważyłem że po podaniu nap. 53V czy 60V czy 70V zawsze miga dioda na czerwono, ale koło się obraca. Ktoś może ma tabele co oznacza czerwona diodka? Czy to wina zasilacza? mimo że manetka na 0.
Zauważyłem też że przy zwiększaniu obrotów koło zaczęło wchodzić jakby w wibracje i zasilacz zaczął ograniczać prąd do 3A. Dziwi mnie żeby koło obracające się na stojaku pobierało około 200W. Jest to silnik bionxa pierwszej generacji po wywaleniu elektroniki. Może ten silnik nie jest demonem mocy, ale coś jest nie tak, albo coś ze sterownikiem bo non stop miga na czerwono led.
Sterownik odsyłam bo za wysokie napięcie i niezgodny z opisem.
Prawdopodobnie zla kombinacja faz/halli.
Slaw
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 17:24
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: Slaw »

nie jestem przekonany bo silnik dość szybko się kręcił, gdyby coś było nie tak toby wcale nie ruszył lub drgał
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: scuda »

AST034 dobrze radzi, zła kombinacja faz/halli nawet jak silnik dobrze się kręci i do przodu a pobiera w powietrzu więcej jak kilkadziesiąt watów to zła kolejność. Ja tak spaliłem silnik na prostej drodze ;)
Awatar użytkownika
marcingp5
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: marcingp5 »

Czy jest możliwość w ML60 obniżyć to napięcie odcięcia z 50V na 48v ?
Aktualnie: Mxus 3K i Sabvoton ML60, 16s7p Sanyo Ga.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

Jest jak w każdym innym sterowniku - rezystorem
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
marcingp5
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: marcingp5 »

Czyli w tym konkretnie da się ? jak to zrobić ? gdzie on jest ?
Aktualnie: Mxus 3K i Sabvoton ML60, 16s7p Sanyo Ga.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

duży rezystor smd zaraz przy szerokim gnieździe z kabelkami od strony małego gniazda na kabelki
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
marcingp5
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: marcingp5 »

ten zielony?Obrazek
Aktualnie: Mxus 3K i Sabvoton ML60, 16s7p Sanyo Ga.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton ML-45 i ML-65

Post autor: tas »

nie, pod kropka pytajnika :)
rezystor smd
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
ODPOWIEDZ