Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

Witam,
Jak w temacie, czy macie jakies doswiadczenia z tymi sterownikami? Ktory lepszy? Co polecacie?

Zalezy mi na cichej i bezawaryjnej pracy sterownika stad FOC.
Sterownik bedzie wspolpracowal z Mxusem 30H 1000W
Planowana bateria to 14s8p
Sterownik bedzie umieszczony w skrzynce razem z bateria. Chyba je oddziele jakos zeby sie ogniwa nie grzaly od sterownika i pomysle nad jakms chlodzeniem.
Zalezy mi na jak najwezszej skrzynce i ten sabvoton mini od nexuna troche mi nie lezy, ale ...

A moze sinus wystarczy?

Za wszelkie uwagi bede wdzieczny
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

Aaaa zapomnialem dodac ze juz kilka rowerkow zbudowalem,
np taki:
Obrazek
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: tatar »

;)
Domino pisze:
20 sty 2019, 19:44
Witam,
Jak w temacie, czy macie jakies doswiadczenia z tymi sterownikami? Ktory lepszy? Co polecacie?

Zalezy mi na cichej i bezawaryjnej pracy sterownika stad FOC.
Sterownik bedzie wspolpracowal z Mxusem 30H 1000W
Planowana bateria to 14s8p
Sterownik bedzie umieszczony w skrzynce razem z bateria. Chyba je oddziele jakos zeby sie ogniwa nie grzaly od sterownika i pomysle nad jakms chlodzeniem.
Zalezy mi na jak najwezszej skrzynce i ten sabvoton mini od nexuna troche mi nie lezy, ale ...

A moze sinus wystarczy?

Za wszelkie uwagi bede wdzieczny
Bądż tak miły i pytania natury technicznej zadawaj w odpowiednim dziale np.Dział dla nowych użytkowników.kontrolery BLDC.Tu po prostu przedstaw się nam i napisz coś osobie,konstrukcjach. ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Mitar »

Oba spełnią twoje oczekiwania.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: EV-Maniak »

Barmal X2 jest bardzo dobry bo ma dużo różnych fajnych funkcji: tempomat, zmian profilu ( 3, czy 4 do wyboru ), regen, boster ( w przygotowaniu ). Chłopaki na forum piszą fajne na niego aplikacje np. Mitar ;) Jest może ciutkę trudny w montarzu, ale jak masz już doświadczenie to pójdzie jak spłatka.
Z drugiej strony jest znany i sprawdzony mini sabvoton, którego ludzie też chwalą. Sabvoton - dobra firma. Sam musisz zdecydować. Ja mam Barmala X2d i zamierzam ciagnać z niego 45A a jak temp. pozwoli ( zrobiłem porzedne radiatory ) to może poeksperymentuje nawet 50A ;)
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: elektrotonus »

Heniu, skończ rower, odpal a potem pisz ile amper ssie ;-) Byś nie zjarał go za szybko.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

Niewatpliwa zaleta barmala X2 sa jego wymiary, mozliwosci konfiguracyjne oraz bluetooth. Troche o nim poczytalem na tym forum i na arbitrze ale oprocz ogromnej ilosci postow dotyczacych problemow instalacyjnych bardzo malo jest opini go polecajacych i pokazyjacych jego zalety w stosunku do konkurencji. Dlatego bardzo zalezy mi na opiniach osob ktore uzytkuja ten sterownik. Jak napisalem powyzej chcialbym go uzytkowac z pradami do ok 45A. Jak z jego nagrzewaniem sie? Moze od razu pomyslec o X4, tez by sie zmiescil.
Mam ajko takie doswiadczenie z blokowcami, osobiscie jezdze teraz na rowerku ze sterownikiem sinusoidalnym, generalnie wiem czego sie spodziewac ale nigdy nie mialem okazji przetestowac FOC'a.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Mitar »

X2 vs inny FOC

+mały
+wspierasz rodaka
+wsparcie tel/chat ,ew naprawa
+max prędkość = ~98% blokowca.

- mały (mniejsze odprowadzanie ciepła)
- mniej przetestowany niż np sabvoton
- trudniejsza instalacja ,kabelkologia (w mojej wersji), teraz jest już chyba lepiej.

Jeśli chodzi o użytkowanie X2 to u mnie się sprawdza , zmieścił się w skrzynce z dodatkowym radiatorem.
Śmigam na 42A bateria/85A fazy , napięcie 74V (~3100W), parametry ustawione tak by nie przegrzewać sterownika w znacznym stopniu (max 60C)

Moim zdaniem jak masz miejsce to lepiej od razu iść w X4, jest on trochę dłuższy ale dalej dość kompaktowy.
Nie wiem jak to obecnie wypada cenowo vs konkurencja.

Od razu mówię ,że jak szukałem sterownika to nie słyszałem o czymś takim jak sabvoton mini, wygląda też dość atrakcyjnie ale moja wiedza na jego temat jest żadna :)
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

Dzieki Mitar za cenne uwagi. Kusi mnie mocmo ten sterownik. Ale na horyzoncie pojawila sie inna niz planowana wczesniej rama cube ams 130. Moze uda mi sie dostac kone stinky 2004 r 18". To do niej nie pakowalbym sterownika do skrzynki i chyba wzialbym wtedy tego sabvotona i zamocowal go na zewnatrz. Ciekawe ile ogniw wchodzi do takiej ramy 18"?
exif
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 07 cze 2018, 22:40
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: exif »

Domino pisze:
24 sty 2019, 1:54
Moze uda mi sie dostac kone stinky 2004 r 18". To do niej nie pakowalbym sterownika do skrzynki i chyba wzialbym wtedy tego sabvotona i zamocowal go na zewnatrz. Ciekawe ile ogniw wchodzi do takiej ramy 18"?
W mojej Konie Stinky six 2010r 18 cali mieści się w jednym rzędzie ok. 140 ogniw w jednym rzędzie.
Kona Stinky Six
Sabvoton ML60
Mxus v3 3K-Turbo 16x4T
67V 16s12p Sanyo GA
EV Computer
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

W koncu mam! Kona stinky dee-lux, 2004r. Pierwsze przymiarki do skrzynki i ....troche malo, ok 120 ogniw w jednym rzędzie. Jak bede chcial wpakowac sterownik do skrzynki to max 100÷110. No i tutaj barmal ma przewage. X2 to wymiary 119x88x30 - bez obudowy. Wlozylbym go do skrzynki razem z pakietem np. 14s8p 112 ogniw. Do tego powiedzmy mxus 30h 10x6 i bylby fajny "lekki" zestawik. Mam tylko maly klopot z damperem. To fox vanilla rc z piggybackiem. Zamienilbym go na cos co zajmuje mniej miejsca. Co polecacie? Czy musi byc sprężyna? Czy powietrzny da rade? A jak sprężyna to jaka sztywność? Ech.... jak ja "lubię" te łamigłówki.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: TomaS »

A jaki tam jest rozstaw montażowy dampera ?
Sprężyna ogólnie do elektryków jest bardziej wskazana i jest bardziej czuła bardziej niezawodna Jak przerzuciłem sie na sprężynę to poczułem jak ładnie wybiera zawieszenie.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

To jest 216x63, znalazlem dampera manitou ale sprezyna 400 lbs. W mojej konie jest teraz sprezyna 550. Mysle ze ta 400-ka bedzie stanowczo za miekka.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: TomaS »

Jeśli ważysz od 80 w zwyż to 400 napewno będzie za miekka.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

TomaS pisze:
07 lut 2019, 19:48
Jeśli ważysz od 80 w zwyż to 400 napewno będzie za miekka.
85 i zastanawiam sie nad 650
Domino
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2019, 19:23

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: Domino »

Domino pisze:
07 lut 2019, 19:56
TomaS pisze:
07 lut 2019, 19:48
Jeśli ważysz od 80 w zwyż to 400 napewno będzie za miekka.
85 i zastanawiam sie nad 650
Niezla ta twoja carrera, jakigo dampera tam masz i jakiej sztywnosci sprężyna?
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Witam, jaki sterownik, barmal x2 czy sabvoton mini?

Post autor: TomaS »

Ja mam sprężynę 700 ale ważę 95.
U Ciebie 650 albo też 700 powinno być na styk bo kona ma trochę inne przełożenie.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
ODPOWIEDZ