Sterownik

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
zxc79
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2019, 14:52

Sterownik

Post autor: zxc79 »

Cześć wszystkim!
Jako, że to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich e-pojazdomaniaków!

Posiadam grubaska z napędem Yamaha PW, co zwie się Haibike SDURO FATSIX 6.0 (2016).
Wielkie dzieło Nikoli Tesli (silnik bldc) ustawowo wykastrowany przez Japończyków do 250W i 25 km/h. Jak się domyślacie przestało mi to wystarczać. Wiem, że istnieją chipy pomagające podbić Vmax, jednak dla mnie to za mało. Dzięki mnogości kontrolerów na rynku stwierdziłem, że lepiej wymienić mózg e-napędu, niż dawać mu sterydy.
Szukam kontrolera, co zachowa wszystkie funkcje oryginalnego układu i doda kilka nowych. Parametry i funkcje, których potrzebuję to:
- 36 V, bateria aktualnie 400 Wh -> w przyszłości upgrade do nieznanej mi jeszcze pojemności,
- obsługa pomiaru mocy (wspomaganie od samego nacisku na pedał - "zero cadence mode"),
- różne tyby wspomagania zgodne z przepisami (ECO, STD, HIGH) i oddzielnie off-road, a także tryb bez wspomagania - wyświetlanie parametrów jazdy (kadencja, prędkość, dystans),
- płynna i kulturalna praca,
- optymalne zużycie baterii,
- możliwość ustawienia max prędkości wspomagania,
- obsługa manetki prądu (gazu?),
- mała wielkość kontrolera,
- bezawaryjność.
Mam nadzieję, że ktoś zna cudo o takich parametrach. Moje poszukiwania zazwyczaj odbijają się od funkcji pomiaru mocy.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Sterownik

Post autor: Yasiu77 »

Może coś z sinusów kt z wyświetlaczem kt lcd3? Na nich można sporo ustawić.
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Sterownik

Post autor: mr_x »

Nie wiem, czy w ogóle jakiś sterownik pokaże kadencję.
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Sterownik

Post autor: siejeje »

Mam podobne wymagania (no może poza kadencją) i postawiłem na połączenie sterownika barmala i EV computer (tzn mam zamiar postawić bo projekt dopiero startuje). Niestety nie jest to najtańsze rozwiązanie (ponad 900zł), ale za to oferuje ogromne możliwości pomiaru i ustawień.
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Sterownik

Post autor: siejeje »

Jestem gadżeciarzem i nic na to nie poradzę :) A poza tym trzeba wspierać polską przedsiębiorczość :)
zxc79
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2019, 14:52

Re: Sterownik

Post autor: zxc79 »

Yamaha pokazuje kadencje. Myślałem nad barmalem, ale trzeba by go trochę zmodyfikować. Niestety taki super sterownik jeszcze nie powstał. Najlepiej by było zmienić firmware, a manetkę gazu podłączyć pod czujnik nacisku (większy prąd przekazuję informację). Niestety to nie android, żeby dostać źródła od producenta. Jeszcze będę myślał nad oprogramowaniem.
ODPOWIEDZ