Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

Witam wszystkich,mam pytanie czy można pociągnąć ze sterownika GT1500 50mA prądu 5V względnie 12V
czy nie ryzykować uwaleniem elektroniki.Chodzi mi o zasilanie do własnego wyświetlacza, dzięki.
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: Rugos »

Nie można z żadnego sterownika pobierać prądu z przewodów do tego nie przeznacznych (manetka, hale itp.), grozi to uwaleniem logiki co jest nie naprawialne i ze "sterownika zostaje tylko przycisk do papieru"( ukradłem ten cytat Sietazowi, mam nadzieję, że się nie obrazi ;) )
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

Rugos pisze:
25 lut 2019, 21:16
Nie można z żadnego sterownika pobierać prądu z przewodów do tego nie przeznacznych (manetka, hale itp.), grozi to uwaleniem logiki co jest nie naprawialne i ze "sterownika zostaje tylko przycisk do papieru"( ukradłem ten cytat Sietazowi, mam nadzieję, że się nie obrazi ;) )
Dobre :lol: dzięki za info.
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

zeeltom pisze:
25 lut 2019, 21:32
Te 5V, to nie jest brane z logiki, tylko ze stabilizatora wewnętrznego Z reguły to jest zener i tranzystor, czasem scalony stabilizator. Wydajność prądowa tego układu jest bardzo malutka i dlatego nie powinno się tam nic dodatkowego podłączać. Naprawialne to może być. Albo wymiana uszkodzonych elementów, albo dodatkowa przetworniczka z 5V na wyjściu w miejsce dotychczasowych 5V, czyli PAS, halle, manetka. Nic innego nie jest zasilane z tych 5V. Możliwe, że jeszcze klamki hamulcowe, nie sprawdzałem napięcia na przewodach hamulca.
Dzięki zeeltom, sprawdze zrobie oględziny.Mam jeszcze jedno pytanko.Czy sygnał z jednego czujnika halla moge podać na avr i wykorzystać do pomiaru prędkości, myślę nad jakimś prędkościomierzem.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: Mitar »

Jeśli chodzi o zasilanie wyświetlacza to wystarczy zwykła ładowarka do telefonu 5V , ja tak mam u siebie zrobione.

A z z czujnikami nie kombinuj, GT1500 ma przewód CA w którym jest wyjście dedykowane dla tego rozwiązania (Sp.).

Obrazek
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

Mitar pisze:
26 lut 2019, 8:59
Jeśli chodzi o zasilanie wyświetlacza to wystarczy zwykła ładowarka do telefonu 5V , ja tak mam u siebie zrobione.

A z z czujnikami nie kombinuj, GT1500 ma przewód CA w którym jest wyjście dedykowane dla tego rozwiązania (Sp.).

Obrazek
Mitar wielkie dzięki.Powiedz prosze tą ładowarke to pod aku podłączyć i się odpali na tak niskim napięciu instalacje
mam16s.Teraz jeszcze nie wiem który to sygnałowy przewód z tego złącza.Sterownik mam z nexuna i tam jest raki opis->
Zielony [impuls] - wyjście impulsów na licznik prędkości stosowany w skuterach elektrycznych.
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

zeeltom pisze:
26 lut 2019, 10:18
W silnikach w środku widziałem osobne magnesy i hallotron do pomiary prędkości. Z oryginalnymi bym raczej nie kombinował. Wolę założyć zwykły licznik rowerowy i mam z głowy :)
Chciałem w ramach nauki zrobić pomiar prędkości jeszcze za to sie nie zabierałem w sumie to od strony programowej jeszcze nie wiem jak do tego podejść :oops:.Oczywiście jak rady nie dam zadowole się licznikiem rowerowym:)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: Mitar »

AVEREK pisze:
26 lut 2019, 11:55
Mitar pisze:
26 lut 2019, 8:59
Jeśli chodzi o zasilanie wyświetlacza to wystarczy zwykła ładowarka do telefonu 5V , ja tak mam u siebie zrobione.

A z z czujnikami nie kombinuj, GT1500 ma przewód CA w którym jest wyjście dedykowane dla tego rozwiązania (Sp.).

Obrazek
Mitar wielkie dzięki.Powiedz prosze tą ładowarke to pod aku podłączyć i się odpali na tak niskim napięciu instalacje
mam16s.Teraz jeszcze nie wiem który to sygnałowy przewód z tego złącza.Sterownik mam z nexuna i tam jest raki opis->
Zielony [impuls] - wyjście impulsów na licznik prędkości stosowany w skuterach elektrycznych.
Nie każda ładowarka się odpali ale wszystkie które testowałem szły na 16S , podłączasz koniecznie za BMS do plusa i minusa i woltomierzem sprawdzasz czy na przewodzie 5V jest napięcie.
Jak tak oznaczył nexun to powinno tak być :)
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

Dzięki Mitar dużo mi pomogłeś, mam pare ładowarek to potestuje dziś.A to łącze CA-DP to do czego jest,
w nexunie nie ma opisu.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: Mitar »

Wpina się go w komputerek https://www.ebikes.ca/product-info/cycle-analyst-3.html dedykowany do twojego sterownika
Zwiększa dostępne funkcje ale sporym minusem jest jego cena.
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

Mitar dzięki strzał w dziesiątke z tym zasilaczem :) .Wyświetlacz faktycznie drogi.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: Mitar »

Bylebyś nie podpiął jakiejś taniej ładowarki za 1$ z Ali bo ci rower wyjara :D
AVEREK
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Gilowice

Re: Zasilanie do własnego wyświetlacza.

Post autor: AVEREK »

Ładowarka ze starego samsunga więc może wytrzyma a może owine dodatkowo kocem gaśniczym? :lol: .Pomiar aku i temp z czujnika ntc z silnika
już mam na wyświetlaczu.Jeszcze pomiar prędkości jakoś to musze rozkimać.Spawdze ten zielony kabelek który podaje impulsy ze sterownika.Widziałem na twoim wozidle fajną stacyjkę z wyświetlaczem.
ODPOWIEDZ