Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

Podobno to jest sztucznie zrobione więc może jest sposób żeby to obejść....
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: greorg »

Wg mnie bardziej uciazliwe jest opóźnienie na manetke, "odkręcamy" manetkę reakcja za około sekundę, może obie przypadłości są powiązane, ktoś coś?
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: PoulN »

https://nexun.pl/pl/p/Sabvoton-ML45-wek ... 2C-45A/549

70 zł drożej i "softstart" jest, lub nie za przyciśnięciem guzika ;)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: mr_x »

Tyle tylko, że tu nie ma wyświetlacza LCD.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

mr_x pisze:
13 mar 2019, 12:43
Tyle tylko, że tu nie ma wyświetlacza LCD.
Otóż to. A ten wyświetlacz jest mega wygodny i jak się pozna wszystkie jego ustawienia to można ustawić bike'a idealnie pod siebie. Zapewne odnośnie wylutowania odpowiedniego elementu pomógłby TAS. Tylko czy to mu się opłaci żeby ludziska lutowali sprzęty na gwarancji z Nexuna....
zeeltom pisze:
13 mar 2019, 7:18
Temat soft startu był omawiany w innym temacie, bo właśnie taki był potrzebny. Prawdopodobnie w obwodzie sygnałowym manetki jest jakiś kondensator, który nie pozwala na szybkie skoki napięcia z manetki. Trzeba by go odszukać i wylutować.
Ja zauważyłem że czujnik PAS w sinusach nie ma żadnego opóźnienia i jak tylko pójdzie sygnał do sterownika to od razu max power (jeśli ustawimy 5 stopień wspomagania oczywiście) bez żadnego opóźnienia. Wtedy czuć moc 💪 :) Więc to bardzo prawdopodobne co napisałeś że manetka ma jakiś ogranicznik wlutowany.
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Umbur »

Vegasnight9 pisze:
13 mar 2019, 13:02
Tylko czy to mu się opłaci żeby ludziska lutowali sprzęty na gwarancji z Nexuna....
No pewnie. Nie będzie musiał już im udzielać gwarancji. :D
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: PoulN »

No tak, jeśli komuś zależy na wyświetlaczu i PAS to odpada..
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
radex
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2018, 22:12

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radex »

Ja mam KT 60V 45A bez wyświetlacza i startuje jak blokowy. Spróbuj odłączyć wyświetlacz i połączyć przewód czerwony z niebieskim. Nie wiem czy to przypadłość tylko mojego sterownika czy wszystkie KT bez wyświetlacza startują tak agresywnie.
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: leszcz »

Kt 48v 30a bez lcd soft
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
radex
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2018, 22:12

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radex »

Ciekawe... Kolega chce zlikwidować soft start a mi brakuje soft startu bo często podnosi mi przednie koło przy ruszania.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

radex pisze:
14 mar 2019, 20:58
Ciekawe... Kolega chce zlikwidować soft start a mi brakuje soft startu bo często podnosi mi przednie koło przy ruszania.
Jaki masz silnik i sterownik ?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
radex
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2018, 22:12

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radex »

Dokładnie nie pamiętam jaki to model ale współpracuje z silnikiem Mxus 3k turbo. Mój sterownik na początku steruje falą prostokątną i później przełącza się na sinus. Tas stwierdził, że wszystkie KT tak działają. Nagrałem filmik jak to u mnie działa:
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Mariusz_p »

Mnie osobiście ten softstart też denerwuje w sinusie 30A :/ sterownik dłubnięty na 42A, a wcale nie czuć kopa na starcie
radex
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2018, 22:12

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radex »

Vegasnight9 pisze:
15 mar 2019, 2:29
radex pisze:
14 mar 2019, 20:58
Ciekawe... Kolega chce zlikwidować soft start a mi brakuje soft startu bo często podnosi mi przednie koło przy ruszania.
Jaki masz silnik i sterownik ?
Mój sterownik ma oznaczenie: KT60SVPRCK-XFC15BC
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

radex pisze:
15 mar 2019, 14:41
Vegasnight9 pisze:
15 mar 2019, 2:29
Jaki masz silnik i sterownik ?
Mój sterownik ma oznaczenie: KT60SVPRCK-XFC15BC
No ale przecież masz sinusa kt więc masz soft start...... I koło Ci podnosi? :shock:
radex pisze:
15 mar 2019, 9:53
Dokładnie nie pamiętam jaki to model ale współpracuje z silnikiem Mxus 3k turbo. Mój sterownik na początku steruje falą prostokątną i później przełącza się na sinus. Tas stwierdził, że wszystkie KT tak działają. Nagrałem filmik jak to u mnie działa:
Fajny sprzęcik.
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
radex
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2018, 22:12

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radex »

No ale przecież masz sinusa kt więc masz soft start...... I koło Ci podnosi? :shock:
No właśnie mój sterownik nie ma soft startu. Tas gdzieś pisał, że chińskie łapki ciągle coś zmieniają w tych sterownikach i może mój jest jakiś inny albo coś jest w nim popsute. Fajnie gdyby ktoś jeszcze napisał w tym temacie, że nie posiada soft startu w swoim sterowniku KT to może autor tematu by sobie kupił taki sterownik i nie musiałby nic przerabiać. Wszyscy macie w swoich sterownikach hamowanie regeneracyjne płynnie sterowane manetką gazu?
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: barmal »

radex pisze:
15 mar 2019, 9:53
Dokładnie nie pamiętam jaki to model ale współpracuje z silnikiem Mxus 3k turbo. Mój sterownik na początku steruje falą prostokątną i później przełącza się na sinus. Tas stwierdził, że wszystkie KT tak działają. Nagrałem filmik jak to u mnie działa:
Każdy sinus startuje blokowo. Dziwi mnie jednak, że to u Ciebie aż tak długo trwa...

Zobacz tu, blokowiec:


I sinus:


Nie trzeba aż tak długo ciągąć na blokowym aby uzyskać poprawne dane do przejścia w sinusa.
Może to kwestia ustawienia ilości magnesów?
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

Na aliexpress jest opcja wyboru sterownika KT.
Występuje w dwóch wersjach :

Obrazek

Co to oznacza?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
radex
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2018, 22:12

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radex »

Nie trzeba aż tak długo ciągąć na blokowym aby uzyskać poprawne dane do przejścia w sinusa.
Może to kwestia ustawienia ilości magnesów?
Nie mogę ustawić ilości magnesów ponieważ nie posiadam wyświetlacza.
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: barmal »

OK, ale w takim razie będziesz się ciągle kręcił w kółko. Wydaje mi się, że powinieneś poprawnie skonfigurować sterownik pod swój silnik. Nie wiem jakie możliwe ustawienia można podjąć przez lcd i czy obecne są ustawione pod Twój silnik...
radex
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2018, 22:12

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radex »

barmal pisze:
16 mar 2019, 13:07
OK, ale w takim razie będziesz się ciągle kręcił w kółko. Wydaje mi się, że powinieneś poprawnie skonfigurować sterownik pod swój silnik. Nie wiem jakie możliwe ustawienia można podjąć przez lcd i czy obecne są ustawione pod Twój silnik...
Możliwe, że masz rację. Ogólnie tas stwierdził, że ten sterownik nie potrzebuje wyświetlacza do prawidłowej pracy. Dla mnie LCD jest za drogi i zamówiłem sabvotona ml-45.
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: PoulN »

To ja już nic nie rozumiem, myślałem że sinus dopiero blisko max obrotów przechodzi w komutację bliską kwadratu, cała idea sinusa przecież to cisza, szczególnie przy małych obrotach - ruszaniu, a filmik @radex`a powyżej obrazuje coś zupełnie odwrotnego.
Zresztą:


Jak to rozumieć? Tu jest zupełnie inna praca sinusa...
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: barmal »

Nie wiem jak to zrobili programowo. Z tego co widzę i słyszę to przy maksymalnych obrotach przechodzi w tryb blokowy (jak przypuszczam aby ominąć problem z zaniżoną prędkością związaną z sinusem, a co możnaby bardziej elegancko rozwiązać poprzez zaaplikowanie programowo tzw svm). Ten sterownik z filmu jest w każdym razie tzw. sinus U czyli napięciowy, w którym manetką sterujemy napięcie na fazach (stąd sinus U).
Widać to po możliwości ustawienia obrotów proporcjonalnie do wychylenia manetki. Innymi słowy najprostsza wersja wygenerowanego przebiegu sinusa. W przeciwieństwie do sinusa I, czyli prądowego którym jest np foc i w którym manetką ustawiamy prąd fazowy.
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: PoulN »

Ciekaw jestem, jak to w końcu jest z tym Sabvotonem ML w takim razie, prędkość jest liniowa do wychylenia manetki, ale moc zmienia sie przy 3speed i trybie "25km/h".. ale oK, to nie ten temat ;)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: barmal »

Jeżeli prędkość jest proporcjonalna do wychylenia manetki to prawdopodobnie sinus U. W innym wypadku i zakładając, że to foc to musiałby mieć programowo zaimplementowany regulator obrotów przed regulatorem pola i momentu. Tym sposobem można by wytłumaczyć proporcjonalne obroty do pozycji manetki. Ale to stosunkowo skomplikowana historia. Ze względu na wiele możliwych kombinacji silnika ze sterownikiem zmienia się cała dynamika systemu. A to komplikuje dobór parametrów regulatora tak aby nic nie popadało w rezonans... A takich kombinacji mamy duuuużo :-)
Można to stosunkowo łatwo sprawdzić. Ustawić manetkę i tym samym obroty na powiedzmy 200 i lekko przyhamować silnik. Jeśli będzie odczuwalne, że doda sam gazu to regulator jest zaimplementowany (*).
A moc tu nie ma żadnego znaczenia. Ograniczasz prąd i tyle. Tak samo jak i napięciem ograniczasz obroty.
Temat rzeka :-)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: PoulN »

Jesli chodzi o obroty, to z tempomatem, pod górkę, czy po nacisnieciu hamulca zwalnia. Ciekawa sprawa zatem bo Tas pisze, ze to FOC
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: barmal »

Tempomat nie musi mieć z tym nic wspólnego, czyli z funkcją manetki. To jedynie kwestia rozwiązania zagadnienia w programie procesora. Jeśli funkcja tempomatu jedynie zapamiętuje pozycję manetki i jest bez programowo zaaplikowanego regulatora PI czy PID to będzie zwalniał. Jeśli dołożysz do tempomatu regulator, który będzie liczył prędkość to i będzie trzymał obroty. Niemniej jednak tendencja idzie bardziej w kierunku sinusa U. Z zaznaczeniem, że to tylko moje przypuszczenia.

Ja kodu, łącznie z transformacjami Clarka i Parka do przodu i do tyłu nie widziałem, więc nie mogę stwierdzić jednoznacznie tak to jest foc albo nie. Natomiast, jeśli Tas widział owy kod ze wspomnianymi transformacjami to ma pełne prawo do stwierdzenia w tym czy innym kierunku.

Osobiście nie znam tego sterownika i wszystko co piszę to jedynie z racji "uprawiania" tego tematu zawodowo i hobbystycznie już od kilkuuuu dobrych lat i jedynie na podstawie teorii w połączeniu z praktyką.

FOC to nie jest jakaś kosmiczna technologia i jest masa informacji w necie na ten temat, łącznie z przykładami kodu źródłowego itd. Ot po prostu stan techniki na dzień dzisiejszy i tyle.

Odnośnie hamulca jeszcze, chodziło mi o zwykłe i lekkie (podczas jazdy może to być prawie niezauważalne) przyhamowanie koła/silnika ręką. Klamka może odcinać "gaz" i już "pomiar" jest niemiarodajny. Innymi słowy, nie cyfrowo czyli po hamulcach i ma natychmiast wyrównać różnicę ale delikatnie, rąsią leciutki przyhamować silnik na zapodanej manetce (nie tempomat) i popatrzyć czy zwolni i po chwili go przyspieszy czy też będzie woliejszy bez przyspieszania :-)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: PoulN »

W klamkach nie mam czujnika odcięcia, nie mam też jak zmierzyć prędkości w tylnym kole, tylko licznik rowerowy na przednim, ani w sumie jak "bezpiecznie" sprawdzić z uniesionym kole, brak stojaka..

Ale dziś spróbowałem inaczej, równa prosta nawierzchnia, prędkość 20km/h, wciśnięta manetka, bez tempomatu,
1. Lekkie przyciśnięcie przedniego hamulca, naprawdę minimalnie brak różnic w prędkości - tj. dalej 20km/h,
2. Trochę mocniejsze, ale nadal lekkie naciśniecie klamki - spadek prędkości do ~18km/h, ale po chwili zaczęła rosnąc do ~20km/h cały czas przy
naciśniętym przednim hamulcu,
3, Wyraźne mocniejsze naciśnięcie klamki - wytracenie prędkości, powrót do 20, dopiero po zwolnieniu hamulca.

ps. jeśli @barmal się zgodzisz, może Admin przeniesie naszą dyskusję na temat ML do wątku o tym sterowniku, bo duży OT się tutaj robi :)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: barmal »

PoulN pisze:
18 mar 2019, 16:14
ps. jeśli @barmal się zgodzisz, może Admin przeniesie naszą dyskusję na temat ML do wątku o tym sterowniku, bo duży OT się tutaj robi :)
Nie ma problema :-)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: PoulN »

Napisałem, ale.... ;)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

zeeltom pisze:
13 mar 2019, 7:18
Temat soft startu był omawiany w innym temacie, bo właśnie taki był potrzebny. Prawdopodobnie w obwodzie sygnałowym manetki jest jakiś kondensator, który nie pozwala na szybkie skoki napięcia z manetki. Trzeba by go odszukać i wylutować.

W którym miejscu ewentualnie szukać tego kondensatora manetki? Chcę się pozbyć tego zamulacza :)

Obrazek
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: greorg »

musisz prześledzić przewód sygnałowy manetki od wejścia na płytce sterownika, gdzieś po drodze pojawi się kondensator, też chcę u siebie to zmodyfikować ale jeszcze nie miałem czasu się zabrać
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: mr_x »

A wiadomo, że to kondensator? Może softstart jest zrobiony programowo (to bardziej bym obstawiał).
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

Jesli programowo to czy istnieje szansa że da się to przeprogramować? Czy raczej bez szans...
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: mr_x »

W dalekich planach mam zamiar zajrzeć do kodu źródłowego, ale ciągły brak czasu w tym przeszkadza. Słyszałem, że glebor coś w tej materii robił, ale nie znam szczegółów.
Awatar użytkownika
Marek
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2018, 19:40
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Marek »

Kolesie z endlessa od dłuższego czasu rozwijają alternatywny soft do tych kontrolerów, nawet niby jest FOC :) Niestety chyba nikomu nie udało się tego wgrać dla kontrolerów w wersji na 60V.
mjentos
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2018, 19:08

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: mjentos »

W moim sterowniku KT softstart ustawia się przez wyświetlacz, opcja C5 w ustawieniach.
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: barmal »

mr_x pisze:
29 kwie 2019, 17:36
W dalekich planach mam zamiar zajrzeć do kodu źródłowego, ale ciągły brak czasu w tym przeszkadza. Słyszałem, że glebor coś w tej materii robił, ale nie znam szczegółów.
Udało się spojrzeć w kod źródłowy... :-) ?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: tas »

nawet po wgraniu do kt 30a softu zmieniajacego sterownik na FOC jest softstart, a to sugeruje sprzetowe rozwiazanie lacodzenia pracy mane5ki

proba wgrania softu do kt 45a powoduje jego uszkodzenie - pala sie mosfery i to konkretnie, eksperymenty pilecam robic na 500ma ograniczeniu pradowym
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

tas pisze:
04 maja 2019, 7:46
nawet po wgraniu do kt 30a softu zmieniajacego sterownik na FOC jest softstart, a to sugeruje sprzetowe rozwiazanie lacodzenia pracy mane5ki
Tas masz jakiś pomysł jak to obejść? :) jakiś kondensator wylutować czy coś ;)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
maki1000
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:49

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: maki1000 »

Szkoda, że nic się w tym temacie nie zmieniło, strasznie mnie drażni ten softstart
Awatar użytkownika
Marek
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2018, 19:40
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Marek »

maki1000 pisze:
31 maja 2019, 13:57
Szkoda, że nic się w tym temacie nie zmieniło, strasznie mnie drażni ten softstart
Mnie też zaczął drażnić po tym jak się przejechałem sabkiem/barmalem. Musi być jakiś sposób żeby się tego pozbyć :)
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: mr_x »

A ja chyba przywykłem. Na początku denerwowało mnie to, a teraz już nie myślę, że to jest.
grafffik

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: grafffik »

Przy Twojej konstrukcji to w sumie bez różnicy
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: darki »

Vegasnight9 pisze:
16 mar 2019, 1:34
Na aliexpress jest opcja wyboru sterownika KT.
Występuje w dwóch wersjach :

Obrazek

Co to oznacza?
Square- kwadrat
Sine - sinus
;)
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FreeriderMSI
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2019, 13:19
Lokalizacja: Konin/Kalisz

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: FreeriderMSI »

Jako że mam uszkodzony sterownik KT36/48 to delikatnie do niego zajrzałem. ;) W obwodzie zasilania manetki znalazłem kondensator równolegle z rezystorem (oznaczone na płytce [TV]) połączony w szereg z plusem. Plus PAS [ZV] też jest tam wpięty... To już jakiś trop czy nie bardzo? Miałem nadzieję że znajdę coś w obwodzie sygnału manetki ale kompletnie nic tam nie ma oprócz rezystora, sygnał wlatuje wprost do procka.


Obrazek
Obrazek
Rockrider 540s 13s7p Sony US1V3 Kt36/48 45A Hub przekładniowy 500W chłodzony olejem. V-max 35km/h. Sprzedany idzie nowe.
Rockrider ST 530 16s8p LG m26 Sabvoton ML-45 Mxus 3k Turbo 5T. V-max 55km/h.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: tas »

Nawet po zmianie softu na opensorczowy softstart jest wiec sugeruje to jakąś formę jednak sprzętowego wygładzania poprzez coś
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: radasss »

Proponuję podłączyć oscyloskop pod pin procka do którego dochodzi sygnał z manetki - pierwszy kanał oscyloskopu. Pod drugi kanał podłączyć wyjście z manetki, ale jak najbliżej hallotronu i zmierzyć różnice narostu napięcia w czasie ruchu manetką. Idealny był by oscyloskop z pamięcią. Jak by co dysponuję starym dwukanałowym Tektronix'em bez pamięci, ale mogę spróbować pomierzyć co się da tylko nie mam pacjenta :geek:
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: Vegasnight9 »

Minął rok. Może coś się ruszyło w temacie?:)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
FreeriderMSI
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2019, 13:19
Lokalizacja: Konin/Kalisz

Re: Sinusy KT - soft start - da się wyłączyć ?

Post autor: FreeriderMSI »

Jak widać chyba ludziom aż tak to nie przeszkadza... Znów stoję przed wyborem między kt60 45A a Gt1500 i jak myślę o tym soft-starcie to mnie skręca...
Rockrider 540s 13s7p Sony US1V3 Kt36/48 45A Hub przekładniowy 500W chłodzony olejem. V-max 35km/h. Sprzedany idzie nowe.
Rockrider ST 530 16s8p LG m26 Sabvoton ML-45 Mxus 3k Turbo 5T. V-max 55km/h.
ODPOWIEDZ