Podłączenie high / low speed przycisków do sabvoton 72150

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Kubavector
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2019, 16:29

Podłączenie high / low speed przycisków do sabvoton 72150

Post autor: Kubavector »

Witam,

Ze sterownika sabvoton wychodzi mi złącze z 3 kabelkami:(załączyłem zdjęcie)
high speed
low speed
Czarny GND.

Z przycisków zmiany trybów prędkości wychodzą mi 3 kabelki:
1 prędkość
2 prędkość
Czerwony kabel GND.

Jeżeli chodzi o kable prędkości to sprawa jasna.
Ale czy GND czarny ze sterownika podłączam do kabla GND czerwonego z selektora prędkości ?

Czy moze powinienem podłączyć do kabla czerwonego GND od selektora prędkości GND z bateri ? A kabel od sterownika czarny GND zostawiam nie podłączony ? . Wg schematu z nexun forum jest właśnie tak. Lecz na schemacie nie ma tego kabla czarny GND ze sterownika, który mi wychodzi ze sterownika i tu się pogubiłem , być może mam inna wersje sterownika sabvoton 72150
Załączniki
7B24F33A-56A5-4B68-AB42-47EF5F0DB434.jpeg
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Podłączenie high / low speed przycisków do sabvoton 72150

Post autor: ap0f1s »

Jak masz miernik sprawdź omomierzem albo zwanym pikaczem kabel minus sterownika i ten czarny (GND) od 3speed i wszystko się wyjaśni.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Kubavector
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2019, 16:29

Re: Podłączenie high / low speed przycisków do sabvoton 72150

Post autor: Kubavector »

Dzięki ap0f1s, dokopałem się również w manualu sterownika. Połączenie GND z low speed bądź High Speed wychodzących ze sterownika ( za pomocą np. przełącznika ) i ustawieniu w programie trybu "3 speed (switch)" wyzwoli mi odpowiednie prędkości. Pozostawienie nie połączonych High Speed oraz Low Speed do GND będzie automatycznie wyzwalało prędkość "middle speed"
Załączniki
3 speed (switch).png
ODPOWIEDZ