Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
stuk83
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 21 mar 2018, 1:41
Lokalizacja: Żyrardów

Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: stuk83 »

Cześć
Czy ktoś z Was miał może styczność z takim sabkiem Sabvoton SVMC60100 (https://pl.aliexpress.com/store/product ... 76673XLxcn), jak już niektórzy może wiedzą chce zmienić kontroler na sabka i nie wiem który wybrać proszę o pomoc :). Mam dwa wyjścia jeśli chodzi o kupno, pierwszy to sabvoton 72080 (większość użytkowników go zna) no i sabvoton 60100. Dwa rozwiązania wymuszają u mnie zmianę bms na mocniejszy, obecnie mam 60A, zmienię na 120A (żaden problem dla mnie i liczę się z tym, a akumulator spokojnie da rade). Dodatkowo w pierwszym rozwiązaniu muszę "dołożyć" 3 cele więcej do aku (obecnie mam 17s11p) troszkę pracy ale nie jest to też jakiś wielki problem dla mnie :D .
Problemem dla mnie na pewno jest wybór odpowiedniego sabka no i później zaprogramowanie, ale to tez zwrócę się do Was drodzy koledzy później :)
O sabku 72080 dużo można znaleźć info różnego rodzaju, o 60100 już nie za wiele. Czy jeżeli bym się jednak skusił na kupno 60100 Jesteście wstanie pomóc mi go zaprogramować (jest to dla mnie coś nowego i mam zerowe pojecie) .Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Pozdrawiam
:)
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: radasss »

Jak wolisz nie przerabiać akumulatora to 60100 będzie wystarczającym rozwiązaniem. Jeżeli jest opcja, że może Ci nagle, z niewiadomego powodu, tak całkiem przypadkowo zabraknąć prędkości to lepszy będzie 72080. Mam takiego, ze starych zapasów, jeszcze w niebieskiej, kwadratowej wersji i przy kole moto 16" i RHR 17x4 aku 20S na miękko rozwija 70 km/h, na świeżo naładowanym aku 80 km/h. Jak to mawiają - Twój wybór.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: equid »

radasss pisze:
29 maja 2019, 22:50
Jak wolisz nie przerabiać akumulatora to 60100 będzie wystarczającym rozwiązaniem. Jeżeli jest opcja, że może Ci nagle, z niewiadomego powodu, tak całkiem przypadkowo zabraknąć prędkości to lepszy będzie 72080. Mam takiego, ze starych zapasów, jeszcze w niebieskiej, kwadratowej wersji i przy kole moto 16" i RHR 17x4 aku 20S na miękko rozwija 70 km/h, na świeżo naładowanym aku 80 km/h. Jak to mawiają - Twój wybór.
Radasss masz tego starego rhr 205 nine Continent'a?
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: radasss »

Tak. Sprawuje się doskonale.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: equid »

Wlasnie ten sam silnik i felge chce dac do swojego kotleta i zastanawiam sie nad pakietem czy przy 16s (66v) pojedzie mniej jak 60km/h. Sprawdzales moze u siebie ile przy takim napieciu wyciagnie?
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: radasss »

Od początku miałem zasil. 20S, ale jak spadło w okolicę 66 V to nadal ok. 70 km/h zasuwał. Orientacyjnie możesz Vmax wyliczyć z proporcji. Dodam, że zespół pojazd + raider = 160 kg masy.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: equid »

Z tego co liczylem to wyszlo mi w okolicy 60-62kmh, wiec prawie sie udalo ;) chyba bedzie trzeba pomyslec o mniejszym pakiecie by za duzy v-max u mnie sie zle zapowiada :roll:
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: radasss »

Mimo, że Twoja maszyna zacnie się zapowiada to może na początek lepiej nie przeginać z prędkością ;-)
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: equid »

Mi tam wystarczy vmax 50kmh bo z wiekszym sie zabic mozna ;)
A co do tematu, myślałeś może nad kupnem ml60A i podlaniu bocznika?
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Który Sabvoton według Was mam wybrać i dlaczego?

Post autor: radasss »

O ML-xx nie myślałem, ale będę próbował wyciągnąć powyżej 200 A DC z 72080; być może uda mi się również dołożyć po dwa MOSFET'y na gałąź.
warsztatmotocykli.pl
ODPOWIEDZ