KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
maki1000
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:49

KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: maki1000 »

Hej

Czy jest możliwe ustawienie sterownika (KT sinus ) tak by manetka przy jednoczesnym używaniu czujnika Pas nie dawała pełnej mocy ?

Teraz to wygląda tak, że niezależnie czy jadę na wspomaganiu pas 1 , 2 , 3 itp to dodając do tego manetkę ona zawsze daje pełną moc. Chciałbym żeby manetka działała tak samo jak bez PAS czyli płynnie i ustawiała moc zgodnie z wychyleniem manetki.

Mam dość mocną konstrukcję na k3 turbo i już kilka razy bym się przez to wyje.......
grafffik

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: grafffik »

nie ma takiej możliwości.
podejrzewam że korzystasz z manetki półobrotowej. Może przejśie na manetkę kciukową rozwiąże Twój problem
maki1000
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:49

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: maki1000 »

Mam kciukową :)
Awatar użytkownika
Marek
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2018, 19:40
Lokalizacja: Gdynia

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: Marek »

A rezystor w obwodzie sygnału manetki?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: Yasiu77 »

Marek pisze:
05 cze 2019, 22:16
A rezystor w obwodzie sygnału manetki?
mi nie działał w kt 45A
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: Hurczak »

Ale to mu ograniczy moc na manetce, nawet jak nie będzie używać PAS. Taki sam efekt da zmniejszenie mocy na wyświetlaczu (tylko będzie musiał sobie zwiększyć poziom wspomagania). Może druga manetka? Jedna z rezystorem do wspomagania przy pedałowaniu, a druga bez niczego na pełną moc? Można tak? :D
m.j.
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:31

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: m.j. »

P3 Power Assist Control Setting
...
P3 parameters affect the power assist control setting. When the value is set to 0, the
throttle is dependent on the PAS Gear Ratio. This means when the PAS gear ratio is 1,
the throttle will provide the least amount of power, whereas when it is 5, the throttle
will provide the most power. If the P3 parameter is set to 1, the throttle will provide the
maximum power regardless on the PAS gear ratio chosen.
To nie przypadkiem ten parametr czyli P3? Jeśli moje rozumienie angielskiego jest dobre to P3=0 to maksymalna moc manetki uzależniona jest od poziomu asysty, a gdy P3=1 to wtedy niezależnie od poziomu mamy full moc na manetce. Chyba że nie o taką regulację mocy chodziło pytającemu, ponieważ manetka pewnie będzie podawała maksymalną dopuszczalną moc np jeśli ustawimy P3=0 i mamy na poziomie 1 przykładowo 200W to zapewne będzie dawało 200W po wciśnięciu manetki. Wyjście pośrednie ale jednak mamy choć minimalną możliwość ograniczenia mocy i mniejszą szansę na glebę.
maki1000
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:49

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: maki1000 »

m.j. pisze:
06 cze 2019, 13:06
P3 Power Assist Control Setting
...
P3 parameters affect the power assist control setting. When the value is set to 0, the
throttle is dependent on the PAS Gear Ratio. This means when the PAS gear ratio is 1,
the throttle will provide the least amount of power, whereas when it is 5, the throttle
will provide the most power. If the P3 parameter is set to 1, the throttle will provide the
maximum power regardless on the PAS gear ratio chosen.
To nie przypadkiem ten parametr czyli P3? Jeśli moje rozumienie angielskiego jest dobre to P3=0 to maksymalna moc manetki uzależniona jest od poziomu asysty, a gdy P3=1 to wtedy niezależnie od poziomu mamy full moc na manetce. Chyba że nie o taką regulację mocy chodziło pytającemu, ponieważ manetka pewnie będzie podawała maksymalną dopuszczalną moc np jeśli ustawimy P3=0 i mamy na poziomie 1 przykładowo 200W to zapewne będzie dawało 200W po wciśnięciu manetki. Wyjście pośrednie ale jednak mamy choć minimalną możliwość ograniczenia mocy i mniejszą szansę na glebę.
Nie do końca o to mi chodziło ale po tym jestem już bliżej tego co chciałem :P Dzięki.
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: Hurczak »

Pytający by chciał sobie pedałować ze wspomaganiem powiedzmy 400W i po wciśnięciu manetki (i dalszym pedałowaniu) chciałby żeby PAS był ignorowany a kontrolę mocy przejmowała manetka. Też bym tak chciał :D
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: Vegasnight9 »

Pobaw się parametrami p4 / c4 i obserwuj efekty. Wiem o co Ci chodzi bo mam to samo ale mi to nie przeszkadza akurat :)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
m.j.
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:31

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: m.j. »

KT sinus to jednak prosty sterownik. Ja się cieszę, ża mam PAS, stopnie asysty, hamowanie silnikiem i jakąś możliwość ingerencji w maksymalny prąd itp. Chyba poważniejsze ustawianie parametrów to już sterowniki klasy sabvotona. Ja mam typowego Mxusa 10x6 i sterownik 30A ustawiony na 27A więc wciśnięcie manetki przy pedałowaniu robi różnicę jednak nie podrywa mi przedniego koła i generalnie nie czułem się jak na razie zagrożony mocą wypływającą z mojej manetki. No ale silnik 3K to już inna bajka. Zresztą ja to raczej po szosach, ścieżkach, szutrach sobie popylam i jazda wyczynowa to nie dla mnie. Pewnie dlatego pewnych problemów nie dostrzegam lub nie są dla mnie tak istotne.
maki1000
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:49

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: maki1000 »

Ja od jakiegoś roku jeździłem bez PAS bo mi po prostu padł. Teraz przyszedł nowy dla tego rozkminki wróciły :) Na razie ustawiłem to tak, że pas i manetka działa zgodnie z stopniem wspomagania 1-5 ustawionym ma wyświetlaczu. Nie ma więc tych akcji że przy ruszaniu i dociśnięciu manetki razem z pas wyrywa mnie z siodła. Jak potrzebuje szybko poszaleć to daje zero na wyświetlaczu i wtedy działa sama manetka ale na max .
Awatar użytkownika
Gizmo79
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 01 sty 2020, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: KT sinus - PAS - ograniczenie mocy manetki

Post autor: Gizmo79 »

Parametry P4 ustaw na 0 i C4 na 4- manetka działa bez pedałowania a moc manetki ustawiasz programami asysty 1-5. Po wprowadzeniu parametru C4 na 4 na dole mruga wartość którą ustaw na 20 wtedy da ci to 20% mocy na każdym z programów czyli na pierwszym 20% a na 5 100% mocy zestawu.
Kross Hexagon R8 ,Rapid M1100
ODPOWIEDZ