Sterownik KT36/48ZWSRL-JLS02 35A brak oznak życia.

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FreeriderMSI
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2019, 13:19
Lokalizacja: Konin/Kalisz

Sterownik KT36/48ZWSRL-JLS02 35A brak oznak życia.

Post autor: FreeriderMSI »

Witam serdecznie, składam właśnie swój drugi rower (jak już drgnie do przodu, opis wyląduje w dziale konstrukcji), naczekałem się i zadowolony przed wczoraj podłączyłem sterownik, wczoraj pierwsze uruchomienie. Przy podłączeniu delikatny "błysk" czyli coś ożyło niestety potem cisza, mam podłączony wyświetlacz KT03, po przytrzymaniu przycisku zero odzewu. Sprawdzałem wszystkie przewody kilkukrotnie. Na stronie nexuna doczytałem iż sterownik można uruchomić bez wyświetlacza po zwarciu przewodów we wtyczce od LCD, niestety w ten sposób także cisza, dziwne że nawet na chwilę nic nie drgnęło, wyświetlacz także się nie zaświecił.

Sterownik KT36/48ZWSRL-JLS02 35A
Aku 13s7p (teraz 53.7V)
Silnik przekładniowy chińczyk (500W48V)
Wszystkie połączenia lutowane itp oprócz aku (xt60).

Dodam jeszcze że sterownik rozebrałem ponieważ myślałem że podczas malowania obudowy może wyrwałem jakiś przewód. Zero wyrwanych przewodów, osmaleń czy jakichkolwiek oznak zwarcia itp.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakieś pomysły? Pozdrawiam. ;)
Rockrider 540s 13s7p Sony US1V3 Kt36/48 45A Hub przekładniowy 500W chłodzony olejem. V-max 35km/h. Sprzedany idzie nowe.
Rockrider ST 530 16s8p LG m26 Sabvoton ML-45 Mxus 3k Turbo 5T. V-max 55km/h.
Manio
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2018, 10:05

Re: Sterownik KT36/48ZWSRL-JLS02 35A brak oznak życia.

Post autor: Manio »

Podpinam się pod temat.Tylko że ja mam GT 1500 45A,ale objawy podobne.Zrobiłem na swoim 650 km i w czasie jazdy odłączył napięcie.Po ponownym włączeniu na LCD wyskoczył komunikat o zwarciu w sterowniku lub silniku. Podejrzewam,że jeśli sterownik był by dobry to LCD powinien działać,a tu żadnej reakcji.Rozkręciłem sterownik jak przedmówca ale brak oznak zjarania.Czy ktoś ma jakiś pomysł jak sprawdzić sterownik???
Awatar użytkownika
FreeriderMSI
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2019, 13:19
Lokalizacja: Konin/Kalisz

Re: Sterownik KT36/48ZWSRL-JLS02 35A brak oznak życia.

Post autor: FreeriderMSI »

Połączenia lutowane bez żadnych złącz? Sprawdź wszystko czy nic się nie zwarło lub nie rozłączyło, przy silniku np czy nic się nie przetarło. Masz gt1500 z wyświetlaczem? Cycle Analyst?
Rockrider 540s 13s7p Sony US1V3 Kt36/48 45A Hub przekładniowy 500W chłodzony olejem. V-max 35km/h. Sprzedany idzie nowe.
Rockrider ST 530 16s8p LG m26 Sabvoton ML-45 Mxus 3k Turbo 5T. V-max 55km/h.
Manio
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2018, 10:05

Re: Sterownik KT36/48ZWSRL-JLS02 35A brak oznak życia.

Post autor: Manio »

Najgorsza jest panika.Odpaliłem rower przez zasilacz,i wszystko ok.Ostatnim razem aku nie do pełna naładowałem.Więc to może być przyczyną.Niby 43v ale nie było mocy i sterownik potraktował nagły spadek napięcia jako zwarcie.Tak to sobie wytłumaczyłem.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1321
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Sterownik KT36/48ZWSRL-JLS02 35A brak oznak życia.

Post autor: Yasiu77 »

Manio pisze:
07 sie 2019, 20:09
Najgorsza jest panika.Odpaliłem rower przez zasilacz,i wszystko ok.Ostatnim razem aku nie do pełna naładowałem.Więc to może być przyczyną.Niby 43v ale nie było mocy i sterownik potraktował nagły spadek napięcia jako zwarcie.Tak to sobie wytłumaczyłem.
Gt1500 ma próg LVC ( odcięcie zasilania dla bezpieczeństwa akumulatora) ok 41V czyli jak przygazujesz mocno to jest taki sag (spadek napięcia przy obciążeniu) że odcina zasilanie. Można pogrzebać w środku i zmienić tą wartość. Jaki masz pakiet?
ODPOWIEDZ