sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
robertskp
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2019, 15:13
Lokalizacja: Osielsko

sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Post autor: robertskp »

Jazda pod górkę i po piachu rozłączało mi silnik (s1700c, 13s11p, KT 36/48 35A). Dzisiaj wyjąłem uszczelkę z obudowy. Powstała milimetrowa szczelina. To wystarczyło, jest OK. Przyczyną był przegrzewający się sterownik, który jednym z dużych boków przylega do obudowy, a z drugiej strony miał tylko 1cm miejsca. Przestrzegam przed montażem takiego sterownika ciasno w zamkniętej obudowie. Niby wszyscy to wiedzą, ale ja to zignorowałem. Docelowo na boku obudowy zrobię otwory i zamontuję "skrzela" od kratki wentylacyjnej(jedna linia), a z tyłu zrobię otwory odprowadzające powietrze.
Załączniki
ster..jpg
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Post autor: Inc0 »

już wczesniej były sygnały od użytkujących sterowniki KT że sie mocno grzeją
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1322
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Post autor: Yasiu77 »

Tak. Chyba Janek Wesfalia też miał takie problemy. Ciekawe jak to rozwiązał bo już nic nie pisze. Można też by go rozkręcić i dać pastę termo przewodzącą bo sinusy kt między fetami a radiatorem mają tylko kapton. Z tymi "skrzelami" też trzeba uważać żeby nie zamoczyć środka. A w najniższym punkcie skrzyneczki obowiązkowo dziura niezależnie czy ma skrzela czy nie by się wilgoć nie gromadziła.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Post autor: chudybws »

No ile °C masz zabezpieczenie? U mnie w podobny sposób włożony sterownik ale nie opiankowany co mu daje z centymetr przestrzeni i nie zauważyłem żeby się zbytnio grzał ale zabezpieczenia termicznego jeszcze nie mam.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Post autor: sannis »

Mam ten sam sterownik, podobnie włożony ale bez pianki i trochę więcej luzu. Ponieważ bms mam z BT i z czujnikami temp. to jedną sondę kładę na sterownik. Nigdy nie odcięło, temp. nie przekracza 50st. Maksymalnie było chyba 46st. Fakt, że w upały nie jeździłem.
robertskp
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2019, 15:13
Lokalizacja: Osielsko

Re: sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Post autor: robertskp »

Nie mam zabezpieczenia termicznego na sterowniku i nie wiem co go rozłączało, ale po otwarciu skrzynki był gorący, że dotknąć nie można było, a BMS i bateria zimne, teraz w skrzynce wentylacja i jest ok, testowałem piach, las, stromy podjazd 4km i wszystko gra, a sam sterownik dużo chłodniejszy.
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: sterownik KT 36/48, 35A - tak nie wolno montować

Post autor: moonkagliwicee »

Ja tez mam upchany w taki sam sposob sterownik i baterie. Sterownik KT 35a i 13s6p. Na sterowniku zabezpieczenie termiczne na 50st i przez 2100km nic sie nie dzieje. Kilka razy otworzylem skrzynke po mocniejszej jezdzie zeby sprawdzic czy nic sie w srodku nie dzieje. Sterownik lekko cieply a pakiet calkowicie zimny
Załączniki
Screenshot_20190814-100706_Gallery.jpg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
ODPOWIEDZ