Sevcon Gen 4

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sevcon Gen 4

Post autor: radasss »

warsztatmotocykli.pl
Patriko
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 30 kwie 2017, 9:20
Lokalizacja: Konin

Re: Sevcon Gen 4

Post autor: Patriko »

Renault Twizy na ich sterownikach jeżdżą, sporo widziałem konstrukcji na nich, ale chyba nikogo od Nas.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sevcon Gen 4

Post autor: Eryk »

Podepnę się, czy jest jakiś tańszy zamiennik konwerter CAN niż Ixxat? Czy tylko pozostaje zakup oryginału Ixxat w celu połączenia się z sterownikiem?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sevcon Gen 4

Post autor: equid »

Odpowiadając na wasze pytania to zabawa z sevconem jest w większości przypadków nie warta świeczki według moich informacji.
Jeśli chodzi o konwerter CAN-a to jak szukałem to nie znalazłem zamiennika aczkolwiek to on tu nie jest największym problemem.

Problemem jest tutaj soft do programowania, a właściwie licencja na niego, według tego co sie dowiedziałem to wygląda to tak, ze trzeba napisać do sevcona prośbę o dostanie licencji która jest ważna na rok i zasadniczo jest raczej darmowa ale trzeba mieć podkładkę ze jest ona nam potrzebna w jakiejś firmie albo uczelni do pracy z ich sterownikami.

Do tego dochodzi jeszcze samo programowanie do którego trzeba mieć najczęściej stanowisko badawcze żeby można było zbadać silnik pod kątem jego parametrów.

Jesli ktos chce kontakt do osoby która sie tym zajmuje to jest u nas na forum oraz na facebukach i youtubach niejaki Zalo który siedzi w tych sterownikach, mozna sie go zapytac w razie potrzeby
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sevcon Gen 4

Post autor: Eryk »

Soft to chyba nie taka drama. W sumie robi się jedną konstrukcję wsadza sterownik i to ma jeździć. Raczej nie przekłada się tego co miesiąc do czegoś innego. Ewentualnie jakieś drobne poprawki w konferencji sterownika ;) Co do konwertera to chyba pozostaje oryginał z Ixxat 😭 są jakieś chińskie klony ale cena prawie taka sama, więc nie warto się denerwować. Odnośnie sterownika to w środku majstersztyk w porównaniu do innych sterownik. Zalo mądra głowa tylko trochę daleko do niego mam ;)
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Sevcon Gen 4

Post autor: equid »

Myślę ze logicznie było by najpierw postarać sie załatwić soft, a potem robic inwestycje w ixxat i sam sterownik ;)

Wydaje mi się ze jak ktoś chce zrobić tylko jedna konstrukcje bez planu zajmowania sie tymi sterownikami na dłuższa metę to chyba lepiej po prostu zlecić to osobie która w tym siedzi żeby wszystko zrobiła jak powinna i myślę ze na pewno będzie to znacznie tańsze w ostatecznym rozrachunku, bo czasu będzie trzeba sporo poświecić na nauke tego środowiska sterowników

Tez nw czy masz kontakt z niejakim Pumexior-em z forum, ale ma on sevcona w swoim e-crosie i z tego co do mnie dotarło to srednio to chwali i planuje zmieniac na inny sterownik
ODPOWIEDZ