Barmal czy Sabvoton???

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Barmal czy Sabvoton???

Post autor: Adam333 »

Cześć, buduję trochę mocniejszą konstrukcje (20s i ok 70/80A amperów z baterii) i tu mam dylemat co wybrać: Barmala X4 czy Sabvotona 72080 ?
Za Barmalem przemawia rozmiar, prędkość maksymalna, możliwość konfiguracji przez apke, serwis na miejscu i oczywiście, że to nasz krajowy produkt. Za Sabvotonem łatwa możliwość podłączenia świateł stopu, i pewnie mniejsze grzanie. Czy Barmal X4 wytrzyma to obciążenie? Jak jest z kulturą pracy i cichością, przełączaniem trybów, kulturą ragena. I czy w Baramalu na 100% trzeba montować kondensatory w silniku I jaki ogólnie sterownik polecacie (nie musi być z pomiędzy tych dwóch) w podobnej cenie.
eMdzeJ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:32
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: eMdzeJ »

No na razie masz problem z głowy bo Bramale X2 i X4 wyszły i raczej ich nie będzie. Ma być coś nowego ale nie wiadomo kiedy i za ile.
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: Adam333 »

To lipa, bo niedość, że sabvoton jest strasznie wielki to jeszcze w nim jest ograniczenie prędkości, a nie mocy jak w barmalu. Testował ktoś sterwniki kelly ?
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: PoulN »

W jakim sensie ograniczenie prędkości?
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: AST034 »

Przeciez sabek ma ogranicznik mocy i predkosci zarazem, pomyliles sie z blokowcem, sabvoton to FOC. Druga sprawa, ze przy takim ustawieniu (~6kW) sabvoton sie nie zagrzeje w ogole. Co do kelly to maja przeklamany prad (przy opisie podawany jest max prad fazowy a nie z baterii) i dziwne ograniczenia pokroju prad max tylko przez 10 sekund. Uzyj szukajki, gdzies na forum przewinął sie temat o kelly.
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: Adam333 »

Wydaje mi się że w barmalu na każdy tryb mogę ustawić prędkosc maksymalną i prąd nominalny i maksymalny, a w sabku tylko mogę ustawić predkosc maksymalną (chyba, że równocześnie sam się ustawia prąd). Głównie chodzi mi o to, że sabek nie zmiesci mi się do skrzynki, ale jak nie ma barmali to chyba pójdę w sabvotona
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: radasss »

Sabki coraz częściej robią za zbędny ajzol w pojeździe. Być może przy ustawieniach na połowę ich możliwości dłużej by pożyły. Sabek o symbolu 7280 jest tak zubożony, że strach z niego nawet połowę wyciskać - przy 60 V i 40 A ma szansę na nieco dłuższe życie. Używam 96120 unlocked - szału niema. Mam również Kelly i niebawem będzie testowany.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: AST034 »

Przecież te unlocked często maja nie wyłaczalny soft-start i sa duzo bardziej awaryjne, niz zwykłe zablokowane wersje. Ja mam 72150 i zbiera sie pieknie, zadnych problemow z konfiguracja, prady fazowe ustawione na max (150A rated, 350A max, 450A phase protected) a z baterii 100A i jest super :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: Dede »

radasss pisze:
20 paź 2019, 12:23
Używam 96120 unlocked - szału niema. Mam również Kelly i niebawem będzie testowany.
Jaki masz model kelly i jak działa?
Zastanawiam są nad modelem kelly KHB12601 bo działa do 120V i 600A prądu między fazy chwilowym a ciągły prąd fazowy 300A tylko wymiary za duże do roweru.

Jest też model KHB12301 ale ma tylko 300A chwilowego i ciągły 150A między fazy.
Ciekawe ile mają max prądu z baterii a nie między fazy.
Model KHB12301 jest podobny parametrach co 96120
bo maja do 300A między fazy.


Dziekawe jak działają i czy są leprze od sabvotona 96120 i posiadają soft start niby regulowany ale jakie są możliwości regulacji.
Tylko cena trochę za duża i są większe od sabvotona.
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: PoulN »

AST034 pisze:
20 paź 2019, 12:35
Przecież te unlocked często maja nie wyłaczalny soft-start i sa duzo bardziej awaryjne, niz zwykłe zablokowane wersje. Ja mam 72150 i zbiera sie pieknie, zadnych problemow z konfiguracja, prady fazowe ustawione na max (150A rated, 350A max, 450A phase protected) a z baterii 100A i jest super :)
Mam odblokowany i rwie od zera pełną parą.
W sumie to przydał by się na włączniku softstart jak w ML, bo w terenie na wertepach wystarczy, ze kciuk się lekko "omsknie" i o zonka nietrudno.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Barmal czy Sabvoton???

Post autor: Adam333 »

Ja nie lubię softstartu, wole miec całą moc dostępną od razu.Znalazłem w cenie sabka kontroler asi( https://lunacycle.com/asi-bac-800-contr ... v-version/ ), marka chyba dobra tylko,moc do 4000W to trochę mało, bo on działa tak żę ma ustawioną tylko moc maksymalną czyli żę dla 84V da tylko 47 A
ODPOWIEDZ